IKARIKAR http://www.ikar.sk

Pretože môžeme (Lili Darknight)6.1.2014
 

5
 počet hodnotení: 3
prečítané 90, Komentáre 6

 

 
Pretože môžeme
 
Michelle si unavene povzdychla a prehodila si tašku cez plece. Medzi ostatnými, ktorí nedočkavo vychádzali z autobusov, aby si mohli obzrieť tú nepredstaviteľne veľkú loď, si pripadala len ako ďalší člen stáda. Nič viac a nič menej. Po chrbte jej stekal pot a v tomto nezvyčajne teplom dni sa vlastne už aj prestala snažiť, aby sa jej vlasy nelepili všade na kožu. Niekoľko posledných hodín strávila neustálym otáčaním sa na sedadle, aby si našla dostatočne pohodlnú polohu. Nie, že by sa jej to darilo. A nepomáhalo jej pri tom ani neustávajúce štebotanie jej priateľky.
Niekedy sa čudovala, ako sa mohli dať dohromady. Ona bola typický domased, nikdy nevytiahla päty z rodného mestečka a bola takmer odhodlaná prežiť celý svoj život v bezpečnom objatí všetkého toho, čo poznala a mala rada. Na druhej strane bola Kate, večná optimistka, ktorá nikdy neprestala rozprávať, dokonca ani vtedy, keď spala. Lákalo ju všetko nové a napriek tomu, akú veľkú mala rodinu, nikdy skutočne nenašla miesto, ktoré by nazývala domovom. Nie, že by sa o to nepokúsila. Na svete pravdep...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Vizvo22.4.2014
 

Jedným slovom: nádherné! Aj mňa neprestáva udivovať múdrosť a zvedavosť detí. Preto dávam za 5.

Lili22.4.2014
 

Ahoj,
som rada, že sa príbeh páčil a ďakujem za milý komentár. :)

Emko8.1.2014
 

Ahoj, páčila sa mi myšlienka tejto poviedky. I keď, neviem prečo, som sa miestami strácala, kto je kto (Michelle, Kate).
Na niektorých miestach by neškodilo vynechať \"jej, oni, na ňu a pod\", z textu je zrejmé o koho ide, nie je potrebné to zdôrazňovať.
Ešte taká drobnosť - ony sú zo Slovenska? Lebo ak áno, prečo plavba loďou, resp.trajektom trvá iba hodinu? Jedine, ak idú z Doveru do Calais, alebo tak nejak. A tým pádom, zákonite museli byť predtým v Eng. Neviem, toto mi trocha uniklo...
Ale vcelku hodnotím kladne, bolo to príjemné čítanie. :)

Lili8.1.2014
 

Ahoj,
no, ony neboli zo Slovenska. Plavba skutočne bola Dover - Calais a dievčatá boli Agnličanky na výlete. Preto taká krátka plavba.
Neskôr kuknem na tie zámená. Ďakujem za koment a som rada, že sa to v podstate páčilo. :)

Matt van den Bryll7.1.2014
 

Ahoj Lili,
veľmi sa mi to páčilo. Za 5.:) Má to všetko, čo to má mať. Zamyslel som sa. Ďakujem:) Napísané bezchybne. Jediné, čo mi tam brnklo je zopakovanie drobec, drobnou.
Pekný večer
Matt

Lili 7.1.2014
 

Ahoj, Matt,
som rada, že sa príbeh páči. Čo sa týka opakovania slov... nuž, občas je to moje prekliatie. Pozriem sa na to.
Lili :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lili Darknight

elf prx2.jpg
O mne

Som obyčajné dievča s neobyčajne iritujúcou vlastnosťou neustále utekať do sveta fantázie. Moje svety sa mi páčia, pretože sú lepšie ako skutočnosť. Dúfam, že sa budú páčiť aj vám a ak nie, pokojne buďte úprimní. Veď preto sa s vami chcem podeliť o svoj príbeh. Aby som vedela, v čom sa mám zlepšiť. :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: