IKARIKAR http://www.ikar.sk

Priatelia z Mám talent, spojte sa... Celkový počet komentárov: 0
 

...a spojenie vyšlo naozaj skvele:-)


     Perfektne pripravení autori, výborné hudobnícke duo, komorné prostredie Čajovne Aura a vynikajúca atmosféra. Prvá čítačka autorov literárneho projektu Mám talent sa naozaj vydarila, o čom svedčí aj podpora, ktorej sa im dostalo: nielen autori, ale aj hostia prišli z celého Slovenska. Z Košíc, Banskej Bystrice, Prešova, od Partizánskeho i Prievidze. Svojich kolegov-mámtalenťákov prišli povzbudiť napríklad aj AVA, Katarína Tholtová, Soňa Glendová-Kysucká či Mária Čechovičová.

 

 

     Čítačku odštartoval Tono Mello, ktorého moderátor a hlavný organizátor Richard Miške vtipne uviedol ako skúseného „čítača“ a istotu, že sa nezosype hneď prvý autor:-). Tono, zdá sa, „nakazil“ aj ostatných, pretože po tréme nebolo ani chýru, ani slychu, ani vidu... Samotní autori sa výborne vložili do svojho prednesu, prežívali svoje verše, príbehy a niektorí mali dokonca blízko k hereckým etudám (viď Zandelee, ktorý rozosmieval publikum najčastejšie, a to aj gestami, zmenou hlasu ap.).

 

     Tona vystriedal Lukáš Katuščák, ktorý minimom dokáže dosiahnuť maximálny zážitok. Na Mám talent je takmer od začiatku, často komentuje a dáva spätnú väzbu ostatným autorom. Je to najmä poet a prečítal hosťom aj poviedku, ale ako sám povedal – na román by si netrúfol, pretože má rešpekt pred obsiahlejšími dielami. Na minimalistu jasná reč:-).

 

     A nastupujú dámy. Večne usmiata Nox svoje básne naozaj prežívala, komunikovala s publikom a jednu z básní venovala aj o dva metre ďalej sediacemu Zandeleemu, ktorého obklopovali ďalšie sympatické dievčatá. Zdá sa, že na nepozornosť nežnejšieho pohlavia sa sťažovať nemôže:-).

    

     Po Nox sa na minipódium posadila Ivana Drábová so svojimi skvelými básňami, z ktorých boli niektoré aj zhudobnené a dokonca spolupracuje s Mirom Jarošom. Mám talent sa prihovorí a spojí ju s ďalším skvelým interpretom – speváčkou skupiny Margot Andreou Zimányiovou.

 

     Po prvom poetickom bloku nasledovala krátka hudobná prestávka, ktorú vynikajúcou hudbou vyplnili Róbert Martinček a Marek Šatara. Na gitarkách zahrali veľmi pohodové a melodické skladby, ktoré určite správne naladili účinkujúcich v druhom, prozaickom kole.


    
Tina Van der Holland prečítala úryvok z knihy Run, baby, run, ktorý bol mimochodom aj o najdlhšom slepáku v strednej Európe:-). Po nej pobavil asi 40 hostí Zandelee píšuci prózu i poéziu, no tentoraz čítal zo svojho dielka „A blbci sa smejú ďalej...“ Rozosmial svojimi postrehmi, trefnými poznámkami, ironickým nadhľadom....a chvíľami div nezahral svoju ukážku, tak sa vžil do jej prednesu. Prozaický blok uzavrel J.W.T so svojím Sandokanom. Mimochodom, na čítačke vystavoval aj svoje veľmi vydarené zarámované kresby, ktoré si prítomní mohli aj kúpiť.

 

         

 


     Po ďalšej hudobnej prestávke prišiel druhý poetický blok – jemná a mierne červenajúca sa
AmiaTamealla, ktorá o sebe tvrdí, že sa hrá na písanie, kreslenie, fotenie a zopár iných vecí....a chce sa hrať ešte viac. Na okamih sa zahrala aj na moderátorku, keď uviedla ďalšieho účinkujúceho, Richarda Miškeho – inak „kurevsky citlivého na lásku“:-). Tak sa totiž volala jedna z jeho ukážok.

   

     No a celú čítačku uzavrela Penelope Toomey, ktorá patrí medzi najskúsenejšie, svoje verše publikovala vo viacerých antológiách, zbierkach a to nielen na Slovensku.


    

Vyše 40 hostí sa zhodlo, že to bola skvelá akcia s výbornou zostavou, z ktorej sa každý vžil do svojho prednesu, čím tak vytvorili veľmi príjemnú atmosféru v priestoroch Čajovne Aura.

 

Foto: Peter Stračina a Vlado Filipko
 Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: