IKARIKAR http://www.ikar.sk

Priatelstvo nadovšetko (Alexander Nagy)27.6.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 35, Komentáre 1

 
1.kapitola: Začiatok
Je leto roku 1914. Náš hrdina Henry odcestoval do Nemecka. Ako cestoval vlakom do Berlína ohúrila ho krajina. Po príchode do Berlína sa ubytoval. 
Henry je mladý beličan pracujúci v textilnom závode v Brüsseli. Je to silný, milý a šarmantný maldý chalan. Nemá rád nespravodlivosť. Rád sa spriatelí s každým ,kto si to zaslúži.
 
Po ubytovaní Henry šiel na prechádzku po Berlinerstrasse počul krik o pomoc. Videl tam napadnuté...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.3.7.2017
 

Alexander, zatiaľ je tu len 1. kapitola a v nej veľmi veľa chýb. Odsudzuješ sa nimi na nezáujem. Ak by som ich mala opraviť, musela by som prepísať celý text.
Štýl je školácky, nevypísaný. Začni menšími literárnymi útvarmi, inak budeš mať problém zvládnuť román z viacerých hľadísk.
Kríza (celosvetová) začala v roku 1929, no ty si ju posadil do Nemecka o 15 rokov skôr - aj základné neznalosti odradia čitateľa. Ak chceš písať príbeh na pozadí historických udalostí, nemôžeš si vymýšľať roky ani fakty.

Dovolenka v roku 1914, mladý chalan, cestujúci z Bruselu do Berlína. Pri vtedajších rýchlostiach vlakov cestoval možno aj dva dni. Čo ho lákalo do neznáma, samého?
Veľmi neverím, že mladý človek, pracujúci v textilke, pravdepodobne ako robotník, mal v tej dobe na takú dovolenku a šiel celkom sám do neznáma. Ani to, že až v Berlíne verbovali do armády rakúskeho cisára.
Reálie treba mať zvládnuté tiež, aby si nevytváral absurdné situácie, ktorým nik neuverí.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Alexander Nagy

O mne

Píšem komédie a vojnové romány ale mám záujem písat aj dobrodružné romány.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: