IKARIKAR http://www.ikar.sk

Príbeh 6 (Roxlana)12.6.2018
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 5, Komentáre 1

 

Príbeh 1


Takže môj prvý príbeh, by mal byť asi o mne. Ale nie je. Je o mojej Matke a Otcovi. Nevolám ich rodičia, lebo nie sú. Nemali sme citový vzťah, možno ja iba trochu, lebo som chcela mať niekoho rada. Ale nešlo to. Matka a Otec sa vyznačovali svojským spôbom. Pochybujem, že boli z našej Zeme. Myslím si, že ani ja nie som. Aspoň dúfam, že nie som. 


Ale späť k nim. Matka a Otec nemali svoje meno. Vždy som ich volala Matka a Otec. Myslím, že nejaká moja naprogramovaná časť mozgu mi to ani nedovoľovala. Matka a Otec bývali na periférii mesta Prístav. Je to malé prístavné mesto, asi preto ten názov. Vlastnili malú farmu, kde bolo pár úžitkových zvierat a nejaké plodiny, ktoré expedovali ďalej. Vyvážali aj za rieku aj do mesta. Mali z toho prospech, žili si svoj plnohodnotný a spokojný život. Spomínala som, že boli svojský? Vyznačovali sa prehnanou opatrnosťou, ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.12.6.2018
 

Ak Matka ani Otec naozaj nemajú mená, ktoré by ich odlíšili, keďže matiek a otcov všeobecne sú milióny, dcéra ich volá Matka a Otec, predstavujú sa cudzím ako Matka a Otec, dúfam, že ona je tiež bezmenná Dcéra alebo Potomok. Aby zapadla do kolektívu.
V súvislosti s podivnými menami vyvstáva otázka, u koho si vlastne odberatelia objednávajú plodiny. U Matky a Otca? Keď zatelefonujú, na druhom konci sa ozve: \"Prosím, tu Matka.\" Tým chcem upozorniť na logické súvislosti - neslobodno ich podceňovať. Čím menej uveriteľný začiatok, tým menší záujem.

\"Matka a Otec sa vyznačovali svojským spôsobom\" je nelogická veta.

Aj to, že sa všetkým vyhýbajú a žijú uzavretí (vo vlastnom vákuu), je v súvislosti s tým, že predávajú poľnohospodárske produkty ďalej, nelogické. Ako s odberateľmi spolupracujú? A ako s podriadenými? Musia ich mať, inak by nedopestovali toľko, aby si mohli dovoliť vo veľkom vyvážať a živiť sa tým.

Dávaj si pozor aj na 1. pád plurálu:
boli svojský = boli svojskí,
skrytý (oni) = skrytí.

Takže začiatok veľmi rozpačitý, nepremyslený.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Roxlana

O mne

Som,kto som. Som žijúci tvor, ktorý má svoje chyby. Sem tam sa nájde aj to pozitívne. Nie som dokonalá. Nikto nie je. Len sa snažím žiť tak, ako najlepšie viem.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: