IKARIKAR http://www.ikar.sk

PRÍBEHY O FLAUTE DIVOTVORNEJ (Milan Palfi)26.10.2011
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 43, Komentáre 1

 

1. OD HMIEL K PRVÝM DŇOM
Kedysi nebolo nič, iba hmly kam si sa pozrel. Hmly boli hore i dolu, všade naokolo, a boli husté ako mraky, takže cez ne nebolo nič vidieť. Až raz, nikto však nevie kedy, vyšiel z tých hustých hmiel jeden, ktorý sa volal Otec. Niektorý ho volajú Veľký Otec, alebo Otec všetkých otcov. A za ním vzápätí vyšiel z tých hmiel druhý, ktorý bol Synom. Niektorý ho volajú Veľký Syn, alebo Syn všetkých synov. A Otec mal nápad a Syn mal Flautu.
A keď Otec vyšiel z tých hmiel, mal roztiahnuté ruky, akoby chcel niekoho objať, ale nebolo pred ním nikoho, koho by objal. A Otec povedal: „Ja som Otec.“ A keď nepočul, žeby mu niekto odpovedal, povedal: „Ja som Otec, a všetko a všetci mi patríte, lebo ja som bol prvý, kto vyšiel z hmiel!“
No Syn ho poklepal po pleci a povedal: „Nože, Veľký Otče, veď tu niet nikoho. Prečo sa naparuješ, akoby sa ti mal niekto klaňať?“
A Veľký Otec, ten, ktorý je Otcom všetkých otcov povedal: „Máš pravdu, niet tu nikoho.“ A zvesil ruky, lebo nemal nikoho, koho by objal.
A keď sa tí dvaja obzreli, vi...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

oly ole27.10.2011
 

Ahoj Milan,
takže si znovu stvoril svet. Na začiatku si mal veľmi často otec, syn ,Veľký Otec, bolo to náročné na sústredenie. Tiež ma plietlo veľké množstvo postáv. Dej nie je dynamický, preto si myslím, že mnohé z nich sú zbytočné. Mohol by si pouvažovať nad tým, či nechceš príbeh skrátiť. Veľký otec strašne dlho tancuje:) Časom by si sa mal určite k príbehu vrátiť a upraviť sloh. Prostredníctvom jemných náznakov sa dostávame k prírodným javom. Námet sa mi páči. Myšlienka, že svet vznikol za pomoci hudby, je nádherná. Tvoje dielo ma zaujalo, pretože sa snažím písať niečo podobné-kniha/Zem padajúcich hviezd/. Keby si mal chuť, pozri sa na to a kritizuj.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Milan Palfi

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: