IKARIKAR http://www.ikar.sk

Príbehy psíka Baki (Zuzana Valachovičová)29.6.2013
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 402, Komentáre 0

 
Ako to všetko začalo
 
V jednom malom mestečku učupenom v kúte na Záhorí, kde osobné vlaky jazdili rýchlejšie ako rýchliky a rýchliky pomalšie ako slimáky, v obyčajnom dome zo záhradou, žila obyčajná rodinka s tromi deťmi. Deti boli, ako všetky deti na svete, raz milé, raz živé, no hlavne sa s nimi rodičia nikdy nenudili. Vždy niektoré z nich prišlo so super nápadom, ako urobiť deň zaujímavý.
Jedného letného slnečného dňa dobehol desaťročný Martin domov a už od dverí kričal: - Mami, pozri čo mám! V rukách držal mikinu a z nej vystrkovalo zvedavý ňufák šteniatko. – Ukáž, - nakukla mama. - Malý vlčiak! Odkiaľ ho máš? – zvedavo sa vypytovala. – Dostal som ho, - odpovedal Martin. - Teraz je už náš. – Ešte je to len také škvŕňatko. Odnes ho domov. – naliehala. - Nedokáže prežiť bez mamy. - Žiadnu už nemá, - oponoval smutne Martin. – A ostatné psy ho odháňajú od misky...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuzana Valachovičová

moje múzy, inšpirátorky, moje všetko
O mne

Všetky moje rozprávky sú príbehy, ktroré vznikli na základe konkrétnej udalosti. Sú písané na mieru pre konkrétne deti, niektoré s ich pomocou a preto si myslím, že majú dušu. Nemôžu byť dokonalé, lebo by stratili svoju osobitosť a jedinečnosť. Rada však privítam pripomienky ku chybám, ktoré sú chyby a ktoré robí asi každý, prípadne drobné návrhy na zlepšenie, ktoré ich však neprerobia na niečo úplne iné. Pokiaľ urobia radosť aspoň jednému dieťaťu, splnili svoj účel. Prajem príjemné čítanie.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: