IKARIKAR http://www.ikar.sk

Priepasť- úryvok (Tina)13.8.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 71, Komentáre 3

 
Priepasť-úryvok (TINA)
Schytil ma za vlasy a strkal do mňa smerom k nejakej miestnosti. Otvoril dvere a hodil ma na zem. Pristúpil ku mne a rozopol si košeľu. Chcela som vstať, no nemohla som. Celou svojou váhou si na mňa ľahol a začal ma nasilu bozkávať, oblizovať a trhať zo mňa šaty. „Hovoril som ti niečo maličká, nepočúvla si a teraz dostaneš príučku! Ak sa ti to zapáči, môžeme to robiť kedykoľvek a kdekoľvek!“ Hnusne vzdychal, bol odporný. Kričala som, plakala a volala o pomoc. Vtom sa otvorili dvere a vošiel dnu Lorenzo. Ďalší ohavný muž. No v tej chvíli bol pre mňa dosť dôležitý. „Pusti ju a vypadni odtiaľ!! Hneď!!“ Skríkol. On ma pustil, nechal...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.13.8.2014
 

Tina, prečo úryvok? Mňa, napríklad, nenavnadil. Klasický prípad dôverčivých dievčat. Viem si predstaviť, čo sa dialo predtým i, zhruba, čo bude.

Za \"Priepasť\" a pred \"úryvok\", teda okolo pomlčky, treba vynechať medzery.

Každú priamu reč treba na nový riadok, aby bolo zrejmé, kto hovorí.

Bezprostredne po násilí si viem predstaviť, ako dievčina vyzerala - strapatá, uplakaná, rozmazaná, deprimovaná. Ak jej roztrhol košeľu, tak aj polonaho. Zrejme nešla na nákupy v spodnej bielizni. Nechala by som jej prestávku,nech sa upokojí, dá do poriadku, primaľuje, nech jej poskytnú šaty. Nie ju hneď vziať medzi ľudí. Detaily, ktoré poskytneš, maj na mysli, aby si na ne vedela napojiť.

Alia S.13.8.2014
 

Ak ju vzala sama žena na nákupy, tak má vyhraté - nie je problém zdrhnúť, začať kričať, privolať ľudí, pomoc, obrátiť sa na prvého policajta, SBS v obchodnom dome. Čokoľvek, len nie pokorne ako sliepočka nakupovať s nejakou ženskou.

Raniya13.8.2014
 

Milá Tina.
Neviem, či je to úryvok z poviedky alebo z niečoho rozsiahlejšieho, no ťažko sa hodnotí z krátkeho textu, keďže neviem, o čo presne tu pôjde. V každom prípade by som ti odporúčala, aby si priamu reč písala vždy do nového riadku. Je to prehľadnejšie, ľahšie sa to číta a predovšetkým sa v tom človek nestráca. Takto si môžeš odradiť potenciálnych čitateľov.
Niekde ti chýbajú čiarky, niektoré vety sú trošku kostrbaté, ale to sa dá zlepšiť, ak budeš neustále písať a aj čítať knihy.
Ešte ma trochu zarazila veta: \"No keď Amanda rozprávala pravdu, čo si myslím že bolo dosť presvedčivé a musím v prvom rade prijať skutočnosť že sa moje šťastie rozsypalo, bojovať ďalej, viem že to vydržím.\" Bolo by fajn ju preformulovať, pretože som celkom neporozumela, čo si ňou chcela povedať.
V každom prípade ti však držím palce, dôležité je neprestať písať, pretože len tak sa človek ostrieľa a čo-to naučí, zlepší sa. Dá sa to. Tvoja téma môže byť veľmi zaujímavá. :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Tina

O mne

Neskutočne rada čítam, no v posledných rokoch sa venujem najma písaniu.Okrem toho veľmi rada varím a spoznávam nových ľudí..:)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: