IKARIKAR http://www.ikar.sk

prieteľstvo (Liana Petrušková)8.2.2011
 

4
 počet hodnotení: 3
prečítané 234, Komentáre 7

 

Priateľstvo nad zlato
 
 
Človek je strojcom svojho šťastia. Nezáleží na tom, aký výzorovo sme, ale to čo je ukryté v nás.
Záleží azda na tom či sme malý a či veľký, bohatý, chudobný čierny a či biely? V každom znás je čosi ukryté čosi vínimočné a zvláštne a tak sa od seba líšime,  azda každý z nás ma naj kamaráta, ktorý stoji aj v ťaškých situáciach pri nás a táto rozprávka bude práve o tom že priaťeľstvo je nadovšetko a ja viac ako ZLATO a všetko bohatstvo sveta.
 
Príbeh sa odohráva v minulosti na okraji chudobného mestečka Bojnice, kde ešte vládli králi .V chudobnej štvrti na okraji mesta žilo dievčatko spolu so svojou mamou a otcom. Mali iba jednú jedinú kravičku a psíka, maličkú mačičku s ktorou sa hrávala malá Zuzanka. Bola to jej najlepšia kamarátka. V tejto dobe neboli autá, počítače ba ani telefóny deti nechodievali do školy nemali možnosť študovať iby tie ktoré boli bohaté a rodičia im tak mohli zapezpečiť školu. Zuzanka nemala peniaze na školu horko ťaško sa predierali svojím vlastným životom nejedávali mäso mali iba zemiaky varené v šupke ktoré boli...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Tajana3.12.2011
 

Prepáč, Liana, ale keď sa nebudem vyjadrovať k hroznej gramatike, tak aspoň jedna malá otázka: Fakt si si istá, že v časoch kráľov mohla žena byť slávnou lekárkou?! V tom čase ženy na vysokých školách ani neštudovali. Takže si zrejme omylom urobila malý skok v čase - odhadom pár storočí.

kritik mandelinka atomová12.3.2011
 

došiel som po ...aký výzorovo sme... ďalej proste čítať nedokážem, strašne. Takže aj moje hodnotenie je len povrchné.

bratská alica11.2.2011
 

Nech sa pani autorka nehnevá ale tie gramatické chyby sú neprehliadnuteľné, môj syn piatak neurobí také chyby ako ona, to si predsa človek ktorý chce byť spisovateľ nemôže dovoliť napr. výzorovo s mäkkým i ukryté s mäkkým i, hanbila s tvrdým a ďalej ani nekomentujem to čo je preboha veď toto majú čítať deti, to kde sme sa to dostali, to si už každý potom môže písať čo chce a kde chce ved to nemá úroveň, takže milá pani autorka to nie len písať jedno cez druhé

slušnosť11.2.2011
 

no skúste to aj vy

mrkvova11.2.2011
 

to je co?

slušnosť11.2.2011
 

a na čo to čítaš?
teším sa na tvoju tvorbu začni písať ak máš odvahu a ovšem musíš to aj vedieť o čom pochybujem.

sisa8.2.2011
 

krátke ale pekné

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Liana Petrušková

Snímek 009.jpg
O mne

písať som si začala už v detstve v básničkách a poviedkach som sa dokázala schovať a prežiť to po čom som túžila bolo to krásne neskôr som sa vydala a tak som nemala čas po rozvode to bol horor a ja som prišla o svoje básničky a poviedoky ktoré ostali ex. Po dlhom čase som sa vydala znova a môj život konečne dostal zmysel no nepísala som. Kamarátka Vanda čítala moje básničky a tak ma stále prehovárala aby som začala písať a dneska som sa rozhodla začať opäť. Inak mám 2 detičky a tie maju radi moje básničky takto si recitujeme a vymýšľame doma pri kúpaní a pri hre. Asi tak o mne.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: