IKARIKAR http://www.ikar.sk

Príroda a emócie (Moon)11.12.2014
 

3
 počet hodnotení: 5
prečítané 209, Komentáre 12

 
Sloboda
V ružovom lekne tancujem
šťastná.
 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

hm hm12.2.2015
 

hľadám báseň alebo kúsok poézie a nič! len pár infantilných oznamovacích viet a úpornú snahu o básnictvo. jedmoducho kŕč ako remeň!

hm12.2.2015
 

Moon, mne sa Kvapka páči, Sloboda už trošku menej, viac by sa mi páčilo, ak by si v lekne zaspala, zatiaľ čo ťa chladí voda, zabíjajúc tvoje lásky večné roztúženie. Ale to som sa len tak... Maj sa krásne a nech ti to píše i naďalej tak pekne a úprimne.

Moon12.2.2015
 

Ahoj, ďakujem.

Natália12.2.2015
 

Moon, neverím vlastným očiam, čo si to sem zase vycapila. Nič si nepochopila čo sa ti tu ľudia snažia povedať. Otrasné klišé s otrasným gramatickým rýmom. Ja už fakt nerozumiem tomu, že ti to je úplne jedno. Prepáč, nechala som sa vytočiť.

Moon12.2.2015
 

Ahoj Natali, vieš, že som čakala, takúto reakciu. Myslím si že hlavný problém u mňa je v tom, že mám protichodné názory na príspevok a potom neviem na ktorú stranu sa prikloniť. Z teba mám pocit, že by si odo mňa čakala niečo také ako klince. (Pridala som tu príspevok.)A možno sa mýlim.

Natália13.2.2015
 

Moon, vôbec mi nejde o štýl písania, ale o umeleckú výpoveď a originálne slovné spojenia ako napr. „ obliznúť posledný smútok“ Prečítaj si aspoň básne na tomto portáli, Evy Kmeťovej, A. Hulinovej, Amadea, Mikulkovej a už nehovoriac o prof. tvorbe R. Miškeho, čo ti tu písal.

Richard Miške11.12.2014
 

Ahoj,

pracuješ s obrazom „kvapky“, čo môže byť rovnako náročné, ako napr. „lístie“ – vymyslieť niečo nové, čo tu ešte nebolo chce naozaj originálny nápad.
Tvoje prvé dve dvojveršia by som ešte bral (na začínajúcu autorku), ale potom, akoby som cítil silenú potrebu o zvrat a záver, ktorý je skôr komický. Nezodpovedá vyvolanej nálade predchádzajúcich veršov. Pointa, čakal by som niečo oveľa silnejšie. Rým rosí/dusí, možno neplánovaný, ale napriek tomu skôr lacný, takže by som sa mu radšej vyvaroval.

Moon11.12.2014
 

Ahoj, ďakujem za názor. Trochu som to prerobila. Môžeš mi prosím ťa, na to napísať tvoj názor.

Richard Miške11.12.2014
 

Povedzme, že je to iné. Odstránila si komický záver a lacný rým. Text sa stal určite príjemnejšou momentkou, ako báseň predtým, avšak vrátim sa k Utrpeniu mladého poeta a ku kapitole „Kto dal kôstky do marhúľ?“ (strany 112 – 115). Tvoje verše sú ako vystrihnuté z tejto časti „veľké slová“ – zázrak, túžba, realita. Prejdi si ešte raz túto kapitolu. Nechcem samozrejme vravieť, že hore uvedené slová sú jednoducho zakázané, to určite nie, ale ich použitie treba zvážiť až do okamihu, kým nenadobudneš danosť tvoriť aj hodnotnejšie metafory. Neviem, či si si zaobstarala zbierky, ktoré som ti odporučil pod príspevkom Žiara, ale prihoď si k ním aj zbierky, ktoré som vypísal pod príspevkom Most cez bolesť (Miriam Mikulková).

Moon23.1.2015
 

Ahoj, niektoré som si zaobstarala. Ďakujem za odporučenie.

Natália11.12.2014
 

Ahoj, podľa mňa je táto tvorba presladená a vykazuje známky klišé. Odmietaš akúkoľvek kritiku a ani len sa nepresvedčíš, ako by mala poézia vyzerať.

Moon11.12.2014
 

Ahoj, ja prijímam aj kritiku. Napr. Richardovu, Mirkinu. Aj tvoju som si tu čítala na MT. Vďaka tebe som čítala aj Utrpenie mladého poeta. Aj keď som tam dosť časti nepochopila, ale snažím sa.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Moon

O mne

Som žena, ktorá má vždy úsmev na tvári a s veľkým romantickým srdcom. Preto moje pocity som vždy dávala na papier, ktoré chytili za srdce aj mojich priateľov. Verím, že v živote to, čo dávate zo seba sa Vám bude aj vracať. Síce život nie je dokonalý, ale existujú v ňom dokonalé chvíle, pre ktoré sa oplatí žiť. Som hrdá mama krásneho syna, ktorý je slnkom môjho života. Je to úžasný pocit, keď lásku, ktorú dávate sa Vám vracia aj späť...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: