IKARIKAR http://www.ikar.sk

Príručka reči slovenskej (Alžbeta Bujdošová)1.7.2016
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 40, Komentáre 2

 

  Predstavte si trojmetrového draka. Teraz mu odoberte tri metre. Odmyslite si sedem z jeho siedmych hláv, namosúrený výraz, oheň chrliaci z úst, šupiny i velikánske krídla, pod ktoré by sa zmestilo celé naše chudobné mestečko. Ostane vám jediné, slovo. A presne to som všade hľadala no nenašla.
  Zásuvky boli úplne prázdne. Slovníky v sebe neukrývali tajomný plamienok. Slúchadlá od telefónu neboli mokré od nechutných zelených slín pochádzajúcich z páchnucej papule. Jeho krídla som nevidela ani na oblohe plnej mračien. A to som sa snažila. To slovo jednoducho vymrelo.
 
  Drak zmizol naveky.
 
  A teraz si predstavujte ďalej, no ak nechcete, tak nemusíte. To, čo vám teraz poviem sa totiž skutočne stalo. V istej dedinke neďaleko Váhu sa jedného dňa slová prekrútili naopak. Ich význam ostal rovnaký, výzor sa však zmenil úplne.
  To, čo poznáme bolo zrazu nezmyslom. Namiesto kameň si povedal losos, namiesto strop, pokoj a keď si chcel ukázať na pero, z tvojich úst vyšlo niečo podobné stoličke, niečo ako gauč alebo fotel. Poprekrúcaným slovám nechápal nik až kým...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Felis Catus5.7.2016
 

Milá Alžbeta,

táto tvoja poviedka je tak úžasne sebareferenčná, že ti za ňu dávam 5 hviezdičiek.

Ale ak chceš vôbec niekedy zmaturovať, radšej tieto výtvory neukazuj vašej slovenčinárke!

Alžbeta5.7.2016
 

ďakujem :) a samozrejme, nebudem :D

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Alžbeta Bujdošová

O mne

Študujem v Košiciach na bilingvalnom gymnáziu. Mám 16 rokov a písaniu sa venujem prakticky už takých 5-6 rokov. Mojou inšpiráciou je často moja staršia sestra :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: