IKARIKAR http://www.ikar.sk

Prísľub (M.R.Garrisová)21.8.2011
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 42, Komentáre 4

 
Ukážka z 2.kapitoly
 Veľký čierny voz sa natriasal po kamenistej, hrboľatej ceste.Kone sa hnali, ani čo by im pod nohy hádzali žeravé uhlie.Fŕkali a erdžali, pretože sa im evidentne zaobchádzanie pohoniča nepáčilo.Začala som pomaličky vnímať okolie.Bola som natiahnutá na sedadle.Sprvu som nevedela kde som a čo sa stalo, ale potom mi to došlo.Preboha uniesli ma!Mierne som pootvorila oči - dosť na to, aby som videla, že oproti mne sedí muž, ale málo nato aby videl, že som sa prebrala.Bol to zrejme on, čo ma ovalil.Cez okno do koča, prenikalo slabé svetlo.To uz je ráno? Veď bolo sotva osem hodín, keď sa to stalo.To sme museli zájť poriadne ďaleko.Koč zrazu zast...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Daisy22.8.2011
 

Milá autorka,

na to, že máš len pätnásť, sú Tvoje vety celkom dobre stavané. Nemôžem veľmi posudzovať obsah diela, pretože tu chýba prvá kapitola a z druhej je len krátka ukážka, ktorá mi toho veľa nepovie. Hrdinkina reakcia na únos mi však príde zvláštna, ale je to len môj skromný názor a ostatný čitatelia nemusia so mnou vôbec súhlasiť. Okrem toho som si všimla, že vo svojich dielach máš \"Prísľub\"a potom\"1.,2.,3.. kapitola Prísľubu\" - myslím si, že si chcela napísať jedno dielo s názvom Prísľub, ale omylom si vytvorila dve.

Prajem Ti veľa šťastia pri ďalšom písaní

M.R.Garisová22.8.2011
 

Vďaka za komentár.Je to len taký pokus niečo vyplodiť :) a ak sa smien spýtať čo je zvláštne na reakcii hrdinky?

Daisy22.8.2011
 

Jasné, vysvetlím ti to. Nezdala sa mi veta: \"No dobre, dobre, čo je?\" Takúto vetu by som použila na niekoho, kto ma už dlhšiu dobu otravuje a chcem mať rozhovor čoskoro za sebou,ale neviem si ju predstaviť pri únose. Možno hrdinkina reakcia je daná tým, že únoscu pozná, ale bez predchádzajúcej kapitoly je ťažko niečo posudzovať.
Môžem sa aj mýliť a ostatným čitateľom sa to nebude zdať vôbec divné.

Tak či onak, teším sa na ďalšie kapitoly.

m.r.Garrisová22.8.2011
 

Vďaka :) Ešte to budem aj tak upravovať.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

M.R.Garrisová

O mne

Mám 15 rokov a momentálne som na strednej škole.Ak mi práve voľný čas nezaberá učenie jazdím na koňoch alebo čítam.Mám veľmi rada prírodu.
Veľmi ma baví čítanie a chcela som si skúsiť napísať
knihu.Baví ma vymýšlať rôzne zaujímave veci. Nepredpokladám ,že mi kniha vyjde ani nič podobné , ale aspoň budem mať dobrý pocit z toho, že som to skúsila :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: