IKARIKAR http://www.ikar.sk

Prísne tajné - denník Miry Danesovej (Miroslava Novysedláková)31.10.2009
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Nejprve to podstatné: slečna Novysedláková má talent, a to takový, že mě donutila dočíst do konce román, jehož jednoduchoučká zápletka je zcela neadekvátní délce rukopisu, a ještě způsobila, že jsem se u toho poměrně dobře bavila. Z dílka čiší obrovská živelnost a radost, s jakou bylo zjevně psáno, živelnost krásná a nakažlivá.
(Celé hodnotenie nájdete v sekcii Hodnotenia)

JANA JŮZLOVÁ, spisovatelka a redaktorka

4
 počet hodnotení: 41
prečítané 3099, Komentáre 56

 
Prísne tajný denník Miry Danesovej
 
REFRESH NEW: Prísne tajný denník Miry Danesovej vyjde už 26. mája 2014 vo vydavateľstve KORUNA."
 
zmena stránky, kde sa o tomto románe  a o mne dozviete v...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Daisy4.5.2014
 

Ahoj, práve som na martinuse zahliadla tvoju knižku. Viem, že ešte nie je vydaná, ale musím povedať, že má krásnu obálku, len škoda, že je v brožovanej väzbe. Určite by si zaslúžila pevnú. Tak či onak, chcela som ti len zagratulovať a popriať veľa šťastia pri ďalšom tvorení.

Mirka Novysedláková11.5.2014
 

Ďakujem veľmi pekne Daisy! :)Veľmi si to cením, že si na môj denník nezabudla! :) A tebe sa ako darí s Amandou? Dokončené, držím aj ja Tebe palce v písaní! Mne sa tvoj príbeh o Amande veľmi páči! :)

Daisy11.5.2014
 

Amanda je viac-menej dokončená, už len pár nezrovnalostí musím upraviť a snáď ju nejakému vydavateľstvu ponúknem. Ako sa ti páčila spolupráca s Korunou?

Mirka N.11.5.2014
 

Daisy, napis mi na mail mia2088@gmail.com ohladom tvojej otazky. ;-)

Adriana Green 6.5.2013
 

Gratulujem ti!!! Určite si zaslúžiš vydanie tohto príbehu. Je to prvý román ktorý som si na tejto stránke čítala aj keď som nestihla až do konca ale počkám si na knihu ;)

Mirka6.5.2013
 

Ďakujem Adriana!:D
Teším sa,že sa Ti Prísne Tajné páči. Info o knižnom vydaní bude na mojej stránke, ktorú som písala v odkaze, resp. sleduj stránku vydavatelstva koruna - www.vydavatelstvokoruna.sk
Vydanie je však plánované do cca 1 roka, takže Ti teraz neviem presne povedať kedy vyjde, z vydavateľstva mám prísľub, že čím skôr! :)

Pekný večer! :)

Lucinda31.7.2012
 

Ahoj Miroslava,
mne osobne sa veľmi denníkové knihy nepáčia, ale sú výnimky, ktoré si naozaj rada prečítam. Tvoja knihy je jednou z nich. Páčil sa mi dej a aj jednotlivé zápletky, ktoré boli pospájané medzi jednotlivcami v príbehu. Hore som čítala, že tvoju knihu posudzujú. Držím palce, aby ti ju vydali.

nina 28.7.2012
 

vyjadrím sa veľmi jednoducho, našla som tento román a neverila som, že ma tak zaujme. Veľmi jednoducho a zaujímavo spracované. Ak napíšeš pokračovanie, budem medzi prvými, ktorí si ho prečítajú. Ak sa ti podarí knihu vydať, budem medzi prvými, čo si ju kúpia. Držím palce, len tak ďalej.
P.S. mohla by som si poviedku vytlačiť? Čítať, niečo čoho sa môžeš dotknúť, je predsa len osobnejšie :D.

Mirka N.30.7.2012
 

Ďakujem Ninka za pozitívny ohlas na moje dielko :). Veľmi ma to potešilo:). Rada Ti povoľujem si môj román vytlačiť a čítať pohodlnejšie z papiera:) Ak by si chcela, tak ako som ponúkla aj Monike, ktorá sa ma tiež na to pýtala, môžem Ti poslať aj pdf verziu, koniec je tam trochu iný (vlastne dosť:)Ak máš záujem napíš na mia2088@gmail.com. Hádam sa mi raz podarí tento román aj vydať.... uvidíme:) Zatiaľ sa mi ani po pozitívnych hodnoteniach vydavateľstva nikto neozval:((, aj keď som niekoľkokrát písala do Ikaru, resp. mámtalentu a poslala aj tú spomínanú korigovanú pdf verziu, no hádam raz to príde:).
Ešte raz ďakujem za povzbudivé slová. Veľmi si to vážim.

Monika18.5.2012
 

Zbožňujem denníkové knihy, medzi iným najviac asi džínsový denník, ktorý si čítam každé leto. Hovorím to preto, lebo by som bola veľmi rada keby toto bola tiež kniha, keby som si s nou tiež mohla ľahnuť na deku a čítať si ju každé leto. Bola užasná. Pretože hlavná hrdinka mi povahovo veľmi pripomína mňa. Strašne som sa sa namsiala na niektorých častiach ako napríklad vletela do izby ako ohnivá strela harryho pottera alebo že pozerala som na ň ako snape pozerá na harryho, proste boli časti pri ktorých som sa šúľala a keď som došla ku koncu tak som nechcela aby bol koniec. Chýbali mi tam možno ešte jej narodeniny :D neviem prečo ale chcela by som vedieť ako oslavuje narodeniny. Pri čítaní som si pustila aj Lifehouse (zbožňujem ich) a normálne som zatvorila oči a predstavila si Dana. Tvoj príbeh ma uniesol z reality a najradšej by som videla pokračovanie :D, aj keď pokračovania niekedy nejdú ako by som chcela, takže jedine keby to pokračovalo ďalej z Danom :D, kľudne svadba a tak :D, vysoká :D. Dúfam že raz sa to bude vynímať na poličke medzi mojimi knihami! :)

Inak, chcela by som sa opýtať, že či je možné sa s tebou nejak skontaktovať, lebo by som sa chcela spýtať či si to nemôžem normálne vytlačiť, keďže by som si skutočne rada ľahla v lete do trávy a prečítala si to ešte raz a potom ešte raz a potom ešte raz.

Mirka28.5.2012
 

Ahoj Monika,
Tvoj komentár ma veľmi potešil, veľmi si to vážim, že si toľko času strávila pri mojom dielku, áno, uvažovala som nad pokračovaním a možno aj čoskoro na ňom začnem pracovať, keďže teraz končím VŠ a robím si prestávku:) Aj ja by som bola rada, keby tento denník raz nabral knižnú podobu, zatiaľ mi to akosi nevychádza aj napriek kladným hodnoteniam tu na mamtalente, hádam sa raz dočkám, nádej predsa umiera posledná, dokonca som tento denník ponúkala aj inému vydavateľovi, ale tomu sa nepáčilo, že je to z amerického prostredia a ja som autorka so slovenským menom, čo už, nie je to jednoduché vydať knihu, človek potrebuje okrem talentu aj veľa šťastia a ochoty vydavateľov to s ním risknúť. Môžeš ma pokojne kontaktovať na maili: mia2088@gmail.com, ak by si chcela, rada Ti pošlem celú verziu v pdfku len mám pocit, že je trošičku v niektorých veciach pozmenená,gramaticky skorigovaná kamoškou slovenčinárkou a koniec je prepísaný, ak máš záujem - dohodneme sa mailom, ale pokojne si to môžeš vytlačiť - máš môj súhlas! :) Pekný dník!

Matushik28.6.2011
 

Páni, bolo to úžasné... mala som pocit, že píšeš o mne. Tiež mi neskoro došlo, že milujem chalana, ktorého som bala len ako kamaráta...bohužiaľ to emalo Happy end. A bolo to presne podľa jej črty...zbabelosť, strach z toho, ako zareaguje. Jednoducho som sa od toho nemohla odtrhnúť. Bolo to veľmi zaujímavo a vtipe písané.

indtof1.7.2011
 

Som rada, že sa Ti to páčilo!:)Ďakujem za komentík a prajem Ti, aby ti to v budúcnosti s láskou už len vychádzalo!:D

Adhara23.10.2010
 

Ahoj,
chcela by som Ti povedať, že hodnotenie pani Júzlovej podľa mňa vôbec nie je objektívne! Zastala by som sa Ťa aj nejako verejnejšie, ako na Facebooku, lenže tam ja zaregistrovaná nie som a ani nikdy nebudem. Tak Ti aspoň píšem tento komentár.
Rozhodne si nemyslím, že by väčšina dejových zvratov bola, citujem „násilná, nevěrihodná a viditelne vycucaná z prstu“. Že to bolo predvídateľne, ale o tom predsa dievčenské romány sú! O jednoduchej zápletke, roztomilej natvrdlosti hrdinov a o konci, ktorý vie odhadnúť každý čitateľ s trochou IQ ktorý už má zároveň aspoň dva kúsky tohto žánru prečítané. Z týchto dôvodov neobľubujem celý žáner ako taký, no je mi jasné, že kto sa naň raz dá, ten musí dodržiavať pravidlá. Zároveň dodávam, že aj na mňa pôsobil koniec Tvojho príbehu prílš nasladlo, ale nie kvôli tomu, že sa tí dvaja dali dokopy, ale kvôli tomu, že dobre dopadli aj absolútne všetky ostatné problémy, napríklad tie s jej súperkami. Uznávam, toto by možno nemuselo byť také idylické, mala si nejaké zaryté nepriateľky nechať.  Ale vyhlasujem, že vo mne Mira sympatie vzbudzovala, možno preto, že ja tiež nie som nejaká krásavica, meriam meter šesťdesiat , nosím okuliare, a v minulosti som mala čo dočinenia aj so strojčekom na zuby. A dobre viem na vlastnej skúsenosti, aký môže mať dievča kvôli takýmto „doplnkom“ problém so sebavedomím.
Čo sa týka problémov, ktoré sa bezdôvodne zjavujú a miznú, ale však to predsa v živote chodí! Pani Júzlová by na jednej strane rada videla román s typicky rozvitými dejovými líniami, na druhej strane sa naváža do reálnosti denníkovej formy (ktorá je podľa mňa naopak zvládnutá veľmi dobre). Lenže asi si vôbec neuvedomuje, že jedno s druhým skĺbiť nejde! Ak sa to má podobať na román, nebude sa to podobať na denník a zase, ukážte mi denník, ktorý vyzerá ako román! Mohla by som jej ukázať svoj denník a aj to, že v ňom oslovujem svojich fiktívnych čitateľov! A napokon, myslím, že aj americké prostredie je zvládnuté veľmi dobre – aspoň pre mňa ako pre človeka, čo najzápadnejšie bol na Morave. Navyše si myslím – a viem, že tento môj názor môže mnohých pobúriť – že je predsa absolútne jedno, ako je to v Amerike NAOZAJ, keď v knihách a filmoch je to inak. A my nevytvárame realitu, vytvárame knihu a prostredie v knihe preto musí byť také, aké je v iných knihách pôvodom z USA, aby s nimi korešpondovalo, prosto „zapadalo do žánru“.
Takže záver: Rozhodne sa nenechaj odradiť, názor pani Júzlovej nie je jediný na svete a podľa mňa to nie je ani názor väčšiny. Rozhodne by som to nevidela na drastické prerábanie (niečo určite treba upraviť, ale nie veľa) a už vôbec sa podľa mňa nemusíš vzdávať denníkovej formy – denník má svoje úskalia, ale podľa mňa bez neho by to v Tvojom prípade vôbec nebolo ono.

Lyn_von_nightlight28.10.2010
 

Adhara, úplne s tebou súhlasím... toto dielo je rozhodne veľmi dobré a pre čitateľky dievčenských románov ohromný zážitok...
Naozaj sa mi páčilo a tých pár, nedostatkov (ktoré má samozrejme každé dielo) sa dá upraviť, nič nemôže byť dokonalé :D:D
aj tak patrí tento príbeh medzi jednu z mojich najobľúbenejších vecí... príjemne som sa pobavila a trochu si aj oddýchla :D

Mirka28.10.2010
 

Ďakujem! Som veľmi potešená a polichotená!:D BIG THANKS!!!

Mirka24.10.2010
 

Ďakujem za povzbudivé slová, veľmi si ma potešila a ukázala iný pohľad \"na vec\". Určite s tým niečo ešte spravím, poprerábam, vyškrtnem pár básní... najviac ma potešilo to, že si myslíš, že nie je treba to prerábať z denníkovej formy. To by som asi nespravila. Rozhádzalo by to veľa vecí v príbehu. ĎAKUJEM ešte raz!!!:D

WOW!!!!!31.8.2010
 

Waaaaaaaaaaaaaa...tak to bolo vážne super.....nemohla som sa od toho odtrhnúť dva dni, dokonca už aj mama mi pohrozila, že mi vypne comp, ak sa nepojdem aspoň najesť :D
BOLO TO NAJLEPSIE DIELO, AKE SOM CITALA ZA POSLEDNý POL ROK...... niektoré hlášky boli lepšie ako dávala Cabotová (a na takom Mediatorovi som sa dost nasmiala). Niekedy som sa až šúlala od rehotu. A od nervozity ako sa vyvinie vztah Mie a Dana som sa už hmýrala na stoličke, ako po dvoch šálkach silnej kávy. Nemohla som si nespomenút na jeden super obázok, čo som videla minule, konkretne bolo to ku serialu Bones- nwm či poznáš (bola tam zobrazena taka kostra a pod ňou bolo napisane, zhe waiting for Booth and Brennan to get together) pripadalo mi to presne ako v tom serialy, pretozhe aj tam uz bolo hadam milion náznakou a stále nič, takze teraz trpnem a čakam na šiestu seriu, hadam sa to uz nejako vyvinie :D .....
ale k veci....veľmi sa mi páčila jedna veta, čo tam povedala Sophie, keď sa rozpravala s Miou v jej apartmane, ze.... radšej nech sa mi smeje, nech mnou opovrhuje, ale nech ma vníma takú aká som naozaj....to som fakt zhe z toho nemohla....normalne som si to zapisala a teraz si to pravdepodobne naspisem do statusu na FB abo thak :D:D naozaj pekna myslienka a ma nieco do seba
..tiez som obdivovala tie basnicky ( sry musim sa spytat.... to si naozaj vymyslala ty??? pretozhe boli krásne a ja na básne vazne nie som, ale pri jednej som sa normalne rozrevala)
A tiez som si vsimla tu malu narazku na Slovensko, ked si spominala film Hostel... (co je podla mna naozaj otrasny film, pretože SR tam vykresluju ako jeden velky pajzel plny grazlov, vrahov a bezcitných ľudí, čo sa mi fakt nepačilo) ved priznajme si na rovinu: Slovensko je v podstate good krajina, aj ked je pre zvysok sveta nudna a nezaujimava (priznam sa zhe aj pre mna), ale zije sa tu dobre. Ved uz len ked si zobriem tu sopku, co zacala chrlit popol na Sumatre a cca nwm kolko ludí musi teraz prebyvat v tých záchranných dáboroch; takze ja som rada tam, kde som)
...jhaaaj ti tu uz román pisem...sorry za to :D len som to musela napisat, pretože to bolo naozaj super...a ak ti to nikto nevyda tak uz potom vazne nechapem, co sa od tejto stranky ocakava :/ ....
budem urcite prva kto si knihu kupi a znovu si ju precitam pretoze uz ma vazne bolia oci z toho dvojdnoveho čumenia do monitoru
P.S. Dufam, že niekedy napišeš niečo rovnako putave ako bol dennik Miry Danesovej....to by som bola vazne rada, nachystam si na stol šláku čaju a za tanier jedla, aby som mala zasoby, ked sa potom dva dni nebudem vediet odtrhnut od tvojej knihy :D
S pozdravom tvoja veľká faninka :D:D

Mirka2.9.2010
 

Jeeeeeeeeej:) Ďakujem veľmi pekne, za takýto úžasný komentár, ani si nevieš predstaviť ako veľmi si mi týmto zlepšila náladu. Veľmi ma teší, že sa Ti \"môj denník\" tak páčil. Tvoje WOW má pre mňa naozaj veľkú cenu, som rada, že moje písanie má zmysel a ešte radšej, že je to aj vtipné a .. jednoducho, že sa to páči. :)Ten obrázok zo seriálu kosti som nevidela, mám celkom rada tento seriál len som už nevidela veľa častí, možno tvorcovia prišli na to, že sa to bude sledovať dovtedy kým sa tí dvaja nedajú dokopy a tak to úspešne naťahujú na čo najviac sérií:D:D Skúsim si to \"čeknúť\" na googli:D Ani som si neuvedomila, že som do úsť Sophie vložila takúto perličku:D Ale je to tak, človek by mal milovať hlavne podstatu človeka - dušu alebo povahu - kto ako to chápe až potom to v čom je to zabalené:D Ale samozrejme ten obal sa musí nejakým spôsobom páčiť:D
A áno, tie básne sú moje, vlastné básne boli moje prvým krokom k písaniu a Miin denník je prvý román, ktorý som v priebehu 5 rokov splodila:D V podstate som s ním dospievala - bolo to niečo, k čomu som sa vždy rada vracala a sama sa na tom zabávala... aj ja dúfam, že mi to hádam raz vydajú... veľmi by som sa tešila:D:D Ďakujem ešte raz za pochvalu, takéto komenty mi dodávajú chuť vymýšľať a písať niečo nové ... vtedy mám pocit, že to má zmysel:D
P.S.: Ak mi raz kniha vyjde podpis maš istý, ak by si chcela ozvi sa na facebooku - možeme pokecať:D
Diki za podporu a za fandenie:D

WOW!!!!!3.9.2010
 

neni zač... :D ale fakt tvoje dielo by som si normálne vedela predstaviť ako knihy, samozrejme, ešte pár úprav tam treba a bolo by to super.
No tie kosti aj ja som ich dlho nepozerala a potom som kukla naraz možno tri najnovšie série a teraz sa neviem dočkať pokračovania (tie seriály sú hroznéé, raz do nich čumíš a už sa od nich nedá odtrhnúť, rovnako ako knihy)
P.S. na ten podpis nezabudnem, potom si ho prídem osobne vypýtať :D:D ;)

Mirka9.9.2010
 

:) ... teším sa na to podpisovanie... hádam k tomu raz naozaj dôjde:))

Adhara31.3.2010
 

Ahoj,
Uvedomila som si, že by som Ti mala dať komentík, keďže som to prečítala (aj keď nie tu ale na Enigme – škoda, že si to stadiaľ musela zvesiť kvôli pravidlám).
Takže ako som už spomínala na Enigme, bola som fakt príjemne prekvapená, že sa mi to dalo čítať napriek tomu, že je to dievčenský román – pretože ja tomuto žánru veľmi neholdujem, teda minimálne posledných osem rokov nie. :-) A že sa to dokonca čítalo veľmi dobre aj napriek tomu, že som to musela čítať z obrazovky (únava očí z monitora počítača zvyčajne spôsobí, že mi dlhé dielo na ňom zvyčajne pripadá rádovo horšie, než v skutočnosti je ). Je to veselé, pútavé, vtipné a veľmi obdivujem, že obsahuje popri próze tiež veľa poézie – a dokonca v cudzom jazyku, čo je niečo, o čom ja budem navždy len snívať.
Len dve maličké vecičky mi tam vadili, ale naozaj to nie je nič závažné… jednak tá “výchovná” scéna pri konci, to, ako Jeremy zistil, že Sophia je vlastne Darleen… nijak zvlášť neobľubujem, keď autori dávajú do deja takéto vysoko poučné veci (rozumej tú poučku vidím v tom, že krása nie je to hlavné). No ale koniec koncov, aj Rowlingová sa v posledných dieloch Harryho Pottera snažila byť vysoko výchovná a napriek tomu jej to všetci hltali.  Takže ako problém na ceste k úspechu to nevidím. No a druhá vec, názov mestečka Acorn Falls… keď to už udrelo do očí mne, čo sa naozaj nešpecializujem na takúto literatúru, no ale Medzi nami dievčatami som čítala, určite to udrie viacerým. Myslím, že by Ti nemalo robiť problém zmeniť tento názov na hocijaké iné (fiktívne) americké mestečko… vieš len aby to proste nebolo rovnaké ako v Medzi nami dievčatami. Nepôsobí to tak (aspoň na mňa) dobrým dojmom.
No ale napriek námietkam chcem, aby si vedela, že moje hodnotenie je veľmi pozitívne. A tiež ďakujem, že si mi pomohla (prostredníctvom komentára na Enigme) objaviť túto stránku. Aj ja som na ňu zavesila svoj román (pod menom Eryn Blaireová).

Mirka1.4.2010
 

Ďakujem Adhara,
som veľmi rada, že si mi to tu tak výdatne okomentovala:D No s tým Acorn Falls súhlasím, budem musieť pouvažovať nad nejakým iným názvom, ale nechcem sa unáhliť, musí to byť niečo vhodné ale asi skôr tiež fiktívne, pretože nechcem reálie mestečka zasadiť do mesta, ktoré skutočne existuje. Tak hádam na niečo prídem:D Som veľmi rada, že aj napriek tomu, že dievčenský román, nie je tvoja šálka kávy, tak sa Ti to dobre čítalo:D Určite sa pozriem na Tvoju tvorbu pod pseudonymom Eryn Blaierová:D A som rada, že som Ťa inšpirovala k zapojeniu sa do tohto projektu:D
Múze zdar!:D

Sima7.3.2010
 

Takže - my sa poznáme z Enigmy :) Tento príbeh mi veľmi prirástol k srdcu a som rada, že som ho tu našla a idem si ho prečítať ešte raz :) Podľa mňa je to pekný príbeh, Medzi nami dievčatami bolo síce podobné, ale v dnešnej dobe sú tie knižky len v knižnici a podľa je fajn, že je tu opäť niečo o živote dievčat :) Držím ti palce ;) Len tak ďalej ;)

Mirka7.3.2010
 

Ďakujem za povzbudzujúce slová:D Veľmi si to vážim:D

Bimbo17.2.2010
 

vyssia stredna v Acorn Falls tu uz raz bola a to v knizke \"medzi nami dievcatami\" moja mas 21 rokov, mas potencial, tak nim nemrhaj na hluposti

Mirka18.2.2010
 

To ja dobre viem, kde sa táto škola a mesto už objavilo, lenže keď som to začala písať, tak som netušila, že to niekedy niekde uverejním. Viem, mohla som to prepísať, ale akosi mi to prirástlo k srdcu. A nemyslím, si že Prísne tajné je hlúposť. Ak si to myslíš, je to Tvoj názor, ja Ti ho neberiem. Začala som to písať v 15. a dokončila v 20. lebo ma to bavilo. Písalo som to hlavne pre seba a možno sa budeš čudovať, ale mnohí ľudia, nemyslím tu na tejto stránke, majú na tento príbeh pozitívny názor. Ak chceš niečo súdiť, prečítaj si to celé. Ja nehovorím, že je to skvost literatúry, ale keby som sa za to hanbila, tak to tu neuverejním. Pekný deň prajem:)

miska6.2.2010
 

mirka fajn pises

Mirka7.2.2010
 

Ďakujem:)

Miška z fb2.1.2010
 

takže moj slúbený koment
prečítala som to už celé, a napriek tomu, že čítam kinga a lovecrafta sa mi to páčilo :), no možno ten koniec je až moc idylický na moj vkus, ale to je predsa na autorovi
a ináč toto ma rozosmialo
roztlieskavačky? na strednej bola vedlajšia trieda celá nimi preplnená, a keď ich chce niekto vidieť nemusí ísť do amerikz, stačí ísť na hokej
a tie anglické mená sú tam podla mňa ako plus

Mirka2.1.2010
 

Ďakujem Miška:))Tvoj koment ma veľmi potešil:) No... idylický, ale kto by ho v realite nechcel?:)) Tak aspoň knižne, nie?:)))

Kačena30.12.2009
 

Len jedna otázka -prečo tie anglické mená??? Nie že by som bola nejaká antianglicko ale predsa len tie mená mi vadia -mám pri tom pocit akoby som čítala niečo od anglickej alebo inej autorky. A ešte kdes ú na Slovensku roztlieskavačky

Kačena2.1.2010
 

no ja neviem kao chceš len mne to potom pripadá celé také skopírované -ale je to tvoja kniha ľudia ju čítajú tak rob ako myslíš

Mirka2.1.2010
 

skopírovane od čoho???? to, že sú tam anglické mená a reálie predsa neznamená, že niečo kopírujem, jednoducho sa mi to tak píše ľahšie... to je všetko:)

Mirka30.12.2009
 

No tie anglické mená preto, že sa to odohráva v New Yorku,resp. pri New Yorku v mestečku Acorn Falls a prečo sa to odohráva v New Yorku?.. no neviem, vieš keď som to začala písať, tak som nad tým neuvažovala, bola to spontánna záležiťost, začala som to písať len tak - z nudy, na krátenie chvíle. Tú tvoju poslednú otázku nechápem, no na Slovensku sú mažoretky, ale v USA sú roztlieskávačky, takže ... neviem ako to myslíš:)Inak ja si myslím, že je jedno, aký má autor pôvod, či nie?? Ide o to, čo píše, nie oňho... teda aspoň ja to takto vnímam. Aj Martin Kukučín napísal Dom v stráni - z chorvátskeho prostredia a bol Slovák.
P.S.: ALe možno ma ovplyvnilo aj to, že MILUJEM anglinu:))

gaston28.12.2009
 

Ďalšiu lekciu angličtiny a scenáristiky od teba som si nenechal ujsť. Dúfam, že tvoji rovesníci to čítajú tiež.Aspoň budú mať menej okien v angličtine.

Mirka28.12.2009
 

Ďakujem za milý koment:D Aj ja dúfam, že to čítajú:)))

NOX27.12.2009
 

neprečítala som to zatial cele, leb ma súri čas a ponáhlam sa ale predsa ti napíšem pár slov:
vobec to nie je môj štýl, čo sa týka témy a obsahu, ale nemôžeš vyhviet každému. velmi sa mi však páči ako píšeš. je to uplne zrozumitelný a čítavý text, ktorý už len spôsobom písania nuti čitat dalej a pre tých, ktorý oblubujú takýto tematický žáner to usi byt naozaj lahôdka :-) vela inspiracie prajem

Mirka27.12.2009
 

Ďakujem veľmi pekne za koment:) Samozrejme, že každý má svoj obľúbený žáner. Napriek tomu, že toto nie je tvoja šálka kávy, som veľmi rada, že ťa to aspoň trochu zaujalo a dokonca si mi k tomu niečo napísala:D Veľmi si to vážim:D Ďakujem ešte raz!:))

Lucia25.12.2009
 

cau super to je, len skoda, ze to tu neni cele, ak by si prosim mohla, supni to tuna:) dakujem

Mirka25.12.2009
 

:)Ďakujem Lucka za ohodnotenie môjho dielka slovíčkom super:D veľmi ma to potešilo:D Čo najskôr to tu celé \"hodím\":)

gaston17.12.2009
 

Čítal som to tu už pár krát. Raz mi to pripadá dobré a druhý raz zlé.Potom zasa dobre a tak ďalej. štýl písania skôr ako reportáž, asi preto, že to je vlastne denník.Ináč keď to čítam tak mám dojem že vlastne beží film. kto vie či s teba nebude niekedy dobrá scenáristka.

Mirka17.12.2009
 

Bodaj by si mal pravdu s tou scenáristkou:)) ĎAKUJEM ZA NÁZOR:D Ja som si to ako film tiež dosť často prehravala vo svojich predstavách:D MOžno je to tým:D

gaston24.12.2009
 

Mirka. Na Enigme som stratil trochu niť na teba. Veľmi by ma zaujímal Lazarev alebo Svijaš. Ale napísali toho dosť veľa. Prosím ťa hoď mi typ na dobrú knihu od nich. Vopred vďaka. Ináč ti prajem krásne prežitie vianoc.

Mirka25.12.2009
 

Ahoj:) Od Lazareva by som Ti určite odporučila Diagonistku karmy - ja som čítala len 3 diely, ale je ich viac. (asi devät, ale na trhu sa objavilo aj veľa \"falošných\" vydaní, ktoré Lazarev nenapísal) a od Svijaša som zatiaľ čítala len Karma - riešenie problémov - v češtine, je to síce už tretí diel, ale keď človek ako tak vie, čo je to karma tak sa to dá čítať, aj keď by asi bolo lepšie prečítať si aj dva predchádzajúce diely: 1. Karma: naprava omylov 2. Karma - život bez konfliktov.
Aj ja Ti prajem ešte krásny zvyšok vianočných sviatkov:D

gaston25.12.2009
 

Mirka.Vďaka ti za tip na knihu. Skúsim niečo nájsť na internete čo ma z toho zaujme ešte neviem.Podľa toho čo píšeš asi stojí toho viac za prečítanie. Rad by som si s tebou o tom pokecal viac. Ak máš záujem napíš mi na taument@centrum.sk.Zatiaľ si užívaj krásne sviatky nikým nerozhodené čákrami.

lujzi15.11.2009
 

Píšeš skutočne pútavo, ale.. nechcem povedať, že napodobňuješ Cabotovú, ale ja len čo som na to pozrela mala som pocit, že niečo nové v jej štýle. To môže byť pozitívne, alebo negatívne, to záleží len a len od teba. Určite ti ale prajem, aby sa ti vyplnil sen v podobe vydania knihy :)
Ak sa môžem spýtať, aj keď je to mimo témy, príspevky sa na tomto \"fóre\" zjavujú až po určitom čase? Pretože som jeden v adminke uverejnila a neviem ho tu nikde nájsť..

Mirka15.11.2009
 

Ďakujem:D Určite to môžem brať viac pozitívne, keďže Meg Cabotová je autorkov niekoľkých bestsellerov:D Niekto možno odcudzuje \"dievčenský román\" ako taký, ale ja píšem hlavne to, čo poznám a baví ma:D Asi ťažko by som napísala niečo z prostredia rodiny lodiarov alebo niečo také, keď som nikdy nič podobné nezažila:D Tak sa držím svojho \"dievčenského ja\" a dúfam, že v rámci tohto to celkom ujde:D:D
Vieš čo, s tými príspevkami to neviem, ale mám pocit, že keď dávaš nové dielo tak sa to hneď zobrazí ale ako nová kapitola to neviem... keď to dávaš stále pod jeden titul... v tom aj ja mam zmätok lebo napr. dnes keď som tu dávala nové dieli, tak medzi novými dielami som to nenašla iba keď som klikla na prvý odkaz - prvú časť..:)

Mirka:D15.11.2009
 

pardón za chyby:D autorkou:)a diely:D ...som sa veľmi ponáhľala:D a čiarky ..odpustite:D fakt som desiatimi prstami behala po klávesnici a neobzerala som sa, ktoré prekážky za mnou som zrútila:)

Mirka10.11.2009
 

Jasné:))) nič proti konštruktívnej kritike nemám:)) práve naopak - každý autor ju potrebuje:) aby sa mohol zlepšovať:)) No v podstate je to možno na neuverenie, ale to Michael a Mia je čistá náhoda ... a ten Michael mi došiel až teraz:))) Mia je odvedené vlastne od toho, že aj mňa tak ľudia voľajú, ale túto podobnosť som si uvedomila, keď som to začala písať:) Teším sa na typy na vylepšenie:) Ešte Ťa chcem upozorniť, že neskôr sa ten štýl pomaly zmení - pretože som to začala písať v 16. a dopísala teraz v 21. rokoch - a niektorí ľudia, ktorí to čítali sú toho názoru, že je to neskôr cítiť:)) Tak som zvedavá, aký máš na to názor ty:) Čo najskôr to tu dám celé:)) No ja tiež nemám kvôli škole veľa času, ale na toto si ho nejako nájdem:))

Pozdravujem:))

Mirka:)

Zina10.11.2009
 

Poznámky k prvej kapitole:
\"Júúúj, to si mala viacej drankať! takto málo od toho, aby si mala zálohu... To človeka asi ešte viacej naštve, keď chcel zálohovať, no nakoniec nemohol... Súcitím...
Ja mám našťastie veľkokapacitný iPod, čiže moja hudba by v prípade krachu PC aspoň zostala zachovaná, no s poviedkami a tak... Filmy/seriály si zasa hneď ako je to možné napaľujem... Čiže picty... Tých by mi až tak ľúto možno nebolo, nájdu sa iné :D. A i tak mám niečo v mobile, presne ako ty, hoci by som mohla svoju mobilnú zbierku aktualizovať :D. Len mojej tvorby by mi bolo sakra ľúto! Prehadzujem si ju síce z jedného notebooku (tj. môjho) do druhého (taký piťavý šmejd, ale keď som mala pokazený môj, aj ten bol na úžitok :D), čiže v tom druhom by niečo bolo, ale... Fakt ti nezávidím... Držím palec, no...\" - ty kokos, toto je dobre DLHÁ veta! Nič mi nevrav, aj ja mám so siahodlhosťou viet graciózny problém, ale fakt sa tomu treba vyvarovať, ak sa dá, lebo čitateľ prichádza o dych :D

Čo sa prvého dielu týka, v istej sekcii sa ti za sebou opakovali slová, ale to sa dá ľahko eliminovať.

To by bola estetická stránka, teraz čo sa do obsahu týka... Srší mi z toho Cabotová. Tu skôr Sam z Typického amerického dievčaťa ako Mia z Denníku princeznej, ale je to Cabotová :D. Ale ako vravíš, postupom ten vplyv mizne. Nechám sa prekvapiť ďalšími časťami, nateraz je už fakt čas mrknúť sa do učebníc ;)

Prajem veľa zdaru v písaní,
s pozdravom
Zina S.

Blanka10.11.2009
 

Mirka, fajne pises, ako som sa docitala je to o uletenej pubertiacke, pripomina mi to moj egymplove casy a pripomina mi to pritomnost, mozno vies co asi zhruba myslim... velmi pekne sa to cita, zachadzas do podrobnosti co by asi bolo normalne otravne ale kedze je to ako dennik, je to dolezite :) klobuk dole, ta basen si ma omotala uplne celu a sustredila som sa len na tie slova....parada, len tak dalej a to coho by ta vydanie v podobe knihy potesilo si prosim dodat ak to mas vytlacene a rada si to precitam!

Mirka10.11.2009
 

:))) jeeeeej ďakujem:)) jasné - budeš jeden z prvých ľudí, čo si to prečíta celé:))

Zina10.11.2009
 

Čítala si Denník princeznej?

Mirka10.11.2009
 

Áno, čítala:)) Ale keďže som tento denníkový román písala 5 rokov - ten vplyv Meg Cabottovej je čoraz menší... veď keď napokon dočítaš celé (už čoskoro to tu nahádžem:) tak ak budeš mať záujem,/ budem rada, ak si prečítaš:))/ tak to budeš môcť posúdiť:)

Zina10.11.2009
 

Ja som totižto fanúšikom Cabotovej tvorby vo všeobecnosti, čiže som samozrejme čítala i všetky Denníky princeznej (teraz len čakám na ten posledný, teraz dakedy má inak vyjsť :D) a prosto to z príbehu cítiť, ten jej vplyv :D. Už len mená postáv si čítam - Mia a Michael :D.

Inak sa musím priznať, že som čítala iba aktuálne najnovšiu časť, aby som otestovala, či dielko stojí za to prečítaním si úryvku a... Teraz nemám priveľa času kvôli škole, ale len čo si dáky nájdem, môžem začať čítať pozorne (a hlavne od začiatku) a trošku aj pokritizovať, čo by sa dalo vylepšiť, ak máš rada i takýto typ spätnej väzby :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Miroslava Novysedláková

Kópia – DSC_5586.jpg
O mne

Mám 23 rokov, som študentkou Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Študujem prekladateľstvo a tlmočníctvo -/angličtina, švédčina/. Písať som začala už ako desaťročná rozprávkami, neskôr som sa začala venovať básničkám pesničkového charakteru v angličtine, neskôr k tomu pribudla slovenčina, ktorá začala prevažovať a dnes tvorím hlavne básne s voľnými veršami. Okrem toho som autorkou jedného denníkového románu, ktorého knižná podoba by ma raz veľmi potešila. Aktívne sa zúčastňujem rôznych literárnych súťaží, najaktuálnejšie som získala 2. miesto na Novomeského Nitre 2009. V poslednej dobe som sa začala venovať aj poviedkovej tvorbe, v tejto sfére som získala čestné uznanie v Jašikovych Kysuciach 2008 aj Jašikových Kysuciach 2009 - opäť čestné uznanie.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: