IKARIKAR http://www.ikar.sk

Priznanie (Adam W. )5.8.2015
 

5
 počet hodnotení: 3
prečítané 39, Komentáre 3

 

     Priznanie
 
     Ženský hlas v telefóne miestnej polície už tentokrát takmer kričal: „Áno iste, ak by to nebolo vážne nevolala by som na políciu. Ten zápach je neznesiteľný a nehovoríme tu  o nejakom pokazenom jedle. Ak tu neprídete dnes ...,“ nevedela vyhrážku dokončiť a policajt sa našťastie chytil. Taktne sľúbil, že do hodiny sa v paneláku objaví hliadka, ktorá situáciu preverí a pred zložením slúchadla ešte poďakoval.
 
     Cez kovovú bránu, krátkym dvorom som vstúpila do dvojposchodovej žltej budovy. Tak ako vždy som pomaly zavrela dvere, aby hlučne netresli a prešla úzkou dlhou chodbou, pravidelne prerušovanou dverami. Na každých bola ceduľa s menom a hlavne niekoľkými dôležitými titulmi pred ním. Žiadne okná okolo. Umelé svetlo osvetľovalo jemne oranžové steny. Tlmený zvuk mojich lodičiek kráčajúcich po dlaždicovej podlahe oznamoval môj príchod. Uprostred chodby bol menší priestor s lavičkou a ďalšími dverami. Tie mali ceduľu WC klienti. Dobre ich poznám. Položila som si kabelku a rituálne si obzrela nástenku na stenách nad lavičkou. Poznala som každý o...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Peter26.1.2016
 

Pekné.Radosť čítať Tvoje diela.

Kristína Hušeková6.8.2015
 

Uff, tak toto má silu... Doteraz som od teba nič nečítala, ale tuším si ťa pridám k sledovaným autorom. Napätie a moment prekvapenia - veľmi dobré.

Ella Lenart5.8.2015
 

Ahoj Adam, nesklamal si ani tentokrát. Bludisko, ktoré na konci dáva zmysel.
Uprav si oslovovanie Vás, Vami, Vám, píše sa s malými písmenami.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Adam W.

Dark-Street-At-Night.jpg
O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: