IKARIKAR http://www.ikar.sk

Prvý raz na nudistickej pláži (Goro)9.2.2019
 

2
 počet hodnotení: 1
prečítané 39, Komentáre 0

 

V lete 1985 sa stalo aj toto: V polovici júla sa v Londýne a Philadelphii aj vďaka esám, ako je Judas Priest, Queen, Black Sabath, Eric Clapton či Led Zeppelin, konal hádam najväčší hudobný charitatívny koncert na pomoc hladujúcej Etiópii. Vyzbieralo sa na ňom takmer tristo miliónov dolárov. V tom čase si v Košiciach autor tohto článku horko-ťažko dal na kôpku dajaké úspory a od vekslákov pri Tuzexe kúpil ani nie celú stovku dolárov. Potom hladoval aj on, ale jediným koncertom, ktorý sa v tom čase konal, bola cigánska kapela vyhrávajúca v jeho žalúdku.
O týždeň sa mal ísť po prvý raz v živote pozrieť na „Západ“, ktorý v jeho svete v tom čase reprezentovala čudne komunistická Juhoslávia.Nebolo to hocičo. Dostal som sa na výmennú rekreáciu v réžii ROH, ktorého členom som mohol/musel byť i ja, hoci som nemal zázračnú červenú knižku. (Chvála komunistickej strane, matke všetkého pokroku, za túto vymoženosť!)
Aj keď jazdou utrápená Karosa robila, čo mohla, do letoviska Živogošče na Makarskej riviére nás čakala poriadna štreka, a tak sa z tašiek postupne vynárali urýchľovače času -...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: