IKARIKAR http://www.ikar.sk

Púštne kráľovstvo (Alžbeta Bujdošová)6.10.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 41, Komentáre 3

 
Púštne kráľovstvo
  „Dal mi život, nový pohľad na svet, ktorým som pohŕdal. Dal mi nádej v lepšie zajtrajšky.“
 
  Bolo to ešte dávno, dávnejšie než čo svet dokáže opísať svojim vzhľadom. Stalo sa to pred mnohými a mnohými rokmi, pred samotným jeho začiatkom.
  Krajina sa strácala v prachu púšte, cesty, chodníky, maštale, domy mizli pod vrstvou jemných kryštálikov piesku. Deň hral sa so žiarou mohutnej planéty z inej galaxie nehľadiac na prichádzajúcu noc, ktorá svojou tmou vyháňala všetko živé do údolia kráľov, teda lepšie povedané, kráľa.
  A presne tu, v tomto okamihu sa začína môj príbeh, príbeh opusteného blúdiaceho starca v otrhaných handrách, starca, ktorý sa na všetko od začiatku len pozeral, no pri tom získal to, po čom nikdy netúžil.
 
  „Troma slovami zmenil môj osud, troma slovami zmenil mňa, troma slovami zo mňa spravil lepšieho človeka. Tie slová boli: ja alebo ty.“
 
  Po zemi sa šírili akési slová, povera o kráľovi. Vraj vedel nájsť riešenie na každý jeden,...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

p.balam6.10.2017
 

Na svoj vek píšeš zvláštne texty ...

ab6.10.2017
 

Mám to brať v dobrom?

p.balám6.10.2017
 

... z môjho pohľadu určite áno, ale ja nie som odborne kompetentný na objektívne hodnotenie a moje písacie pokusy tiež nie sú bohviečo. Pre určitý okruh čitateľov máš zaujímavé námety textov.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Alžbeta Bujdošová

O mne

Študujem v Košiciach na bilingvalnom gymnáziu. Mám 16 rokov a písaniu sa venujem prakticky už takých 5-6 rokov. Mojou inšpiráciou je často moja staršia sestra :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: