IKARIKAR http://www.ikar.sk

Rakh-no-Vael (Lukáš Zeleňak)8.1.2016
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 97, Komentáre 0

 
Prológ
Ur-Carghal, prastaré mesto temných elfov ležalo ďaleko na severe, v končinách, kde sa sneh topil len na tri mesiace v roku.
V mnohých ohľadoch bolo závislé od južnejších miest, ktoré raz za dva týždne posielali na sever karavány vezúce všetko, o čo Ur-Carghal požiadal a za čo bol schopný zaplatiť. Lenže posledné tri karavány do Ur-Carghalu nedorazili. Podľa trosiek a niekoľkých mŕtvol ich cestou lesom niekto alebo niečo napadlo, strážcov aj obchodníkov pozabíjalo a všetok tovar z juhu si odnieslo.
Vládcovia južných miest zúrili, mysleli si, že Ur-Carghalu sa prestalo chcieť platiť a prepadnutie karaván zorganizoval sám. Dlhé roky si robili zálusk na jeho bane a bohatstvo plynúce z ťažby. Toto bol skvelý dôvod na vyhlásenie vojny.
Marbas, vládca Ur-Carghalu, mal len dve možnosti. Musel rýchlo nájsť vinníka alebo začať rýchlo zbrojiť. Pre istotu urobil oboje. Prikázal kováčskemu cechu kovať nové zbrane a zbroje, verboval bojaschopných.
Pretože bol zamestnaný prípravami na vojnu, na miesto činu poslal svojho jediného syna v doprovode šesťdesiatich mužov. Všetko t...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lukáš Zeleňak

O mne

Mám 17 rokov, rád čítam a píšem. Väčšinou len poviedky, krátke texty, aby som sa zrelaxoval a zabudol na problémy.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: