IKARIKAR http://www.ikar.sk

Ranná hygiéna (Igor Kasala)11.4.2012
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 220, Komentáre 4

 
Ranná Hygiéna
 Ranná hygiena

Dnes ráno vstal do slnečného dňa. Bolo ešte len šesť hodín, ale slnko mu už žiarilo do okien. Nehybne ležal na rozťahovacom gauči.
Bezprizorne hľadel cez svoje boľavé oči na strop, v ktorého rohoch si pavúčiky domáce tkali svoje pavučinové kráľovstvá. Pochyboval o pavúčikoch a ich význame. Nikdy nevidel, že by ulovili čo i len jednu mušku a zatiaľ čo má strop obsypaný ich malými svetmi, muchy si veselo tancujú na okne.
Odkopaný s pod periny, úplne nahý, sledoval jav, ktorý veľmi často analyzoval. Ležal a jeho jediným prianím bolo, aby dnešný deň bol lepší ako včera. Sťažka sa posadil na kraj postele, nazul si papuče, postavil sa na chudé nohy a krátkym, pomalým šuchtaním zamieril do kúpeľne.
Bola to celkom normálna kúpeľňa. Osadená vodným kameňom zanesenými kachličkami, kto...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

DARK11.4.2012
 

:hygiéna = hygiena
:nazuť (bohemizmus) = obuť, príp. nasunúť
:bezprízorný je človek bez strechy nad hlavou, bez domova, nemôže teda hľadieť na strop svojho obydlia
:s pod = spod
:osadiť = zaľudniť
:uškľab = úškľabok
Chýb je tam oveľa viac, čiarky haj-buj, treba si dať pred uverejnením skontrolovať. Alebo sa doučiť.
Ešte poradím: poviedka nie je o rozprávaní o bežných úkonov, o bežných situáciách - každý čitateľ ich pozná, denne ich vykonáva, nesiahne preto druhýkrát po autorovi, ktorý nedokáže poskytnúť nebanálny zážitok - treba si pozrieť teóriu, aby z tvorcovho pera nevychádzali nezáživné témy bez štipky dramatizácie. Treba vymyslieť niečo iné, zaujímavé, originálne. Čitateľ chcem mať z prečítaného zážitok a dojem.

Lýdia J.11.4.2012
 

Pre Darkovicu: Doparoma, mňa už MT prestáva baviť. A to je už čo povedať! Lebo nechcem... Prečo sa najskôr talenty nerozkukajú?

DARK11.4.2012
 

Veď aj mňa, Lýdia. Hoci som nedávno na fb písala, že sem budem chodiť stále, v posledných dňoch som už viac ako iba sklamaná. Poniektorí to preháňajú s poetickou tvorbou, chcú byť na každej stránke a preto takmer každý deń vymyslia (ale nepremyslia) nové verše, čo je zlé, veľmi zlé, a mnohí sa neunúvajú, presne ako píšeš \"rozkukať\", iba sa snažia čo najrýchlejšie niečo svoje pridať. Bez rozmyslu. A to je tiež zlé, veľmi zlé. Dokola upozorňovať autorov na základné slovenčinárske medzery už mi je naozaj trápne a toľko ostatných nedostatkov, ktorými sa \"hrdí\" naozaj množstvo diel, je tiež tuším hádzanie steny o hrach. Už to aj mňa prestáva baviť. Už z tých hodnotení a podnetných komentárov by sa koľkí ľudia dokázali zorientovať a poučiť! Ale načo, keď stačí prísť, otvoriť, pridať a frkoty preč!

Lýdia J.11.4.2012
 

:)) Súhlas, Darkovica. S jedinou výnimkou. Na niekoho poetické písmenká čakám každý deň.:) A, daj sa vypchať, ak by si mala tú snahu - aj tak je dobrý.:)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Igor Kasala

O mne

Pochádzam z Prievidze. Mám 23 rokov. V roku 2008 som založil divadlo mladých CARPEDIEM, ktoré sa už niekoľkokrát prezentovalo mojou autorskou tvorbou. Študoval som na AU v BB ale dnes pracujem v spoločnosti PG SK.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: