IKARIKAR http://www.ikar.sk

Raz príde (Ellen Olenska)1.4.2017
 

3
 počet hodnotení: 6
prečítané 84, Komentáre 6

 
Raz príde
Vždy dokonale upravená a zanechávajúca v závisti oveľa mladšie ženy. Emma o seba dbala. Vo svojom veku, o ktorom už ale nerada hovorila,  vyzerala výborne. Pravidelná starostlivosť kaderníčky a kozmetičky sa vyplácala. Deti nemala a mužov si za priateľov vyberala iba tých, čo na nej nešetrili. Z platu referentky vo firme zameranej na  mediálnu stratégiu si veľa vyskakovať nemohla. Dovolenky pri mori, značkové oblečenie, drahú kozmetiku, vysoký nájom za byt a život vo veľkom meste by sama neutiahla.
Zamračene stiahla permanentné obočie, ale iba na sekundu. Nesmie mať vrásky. Nemá teraz peniaze na botox. Jej posledný priateľ odišiel natrvalo do zahraničia a Emma za ním ani veľmi nesmútila. Lenže jeho napchatá peňaženka a kreditky chýbali. Chvíľu bude trvať, kým si narazí niekoho iného. Mladého nechcela - musela by ho živiť. Muži - v jej veku - splácali hypotéky, nudili sťažnosťami na bývalé manželky a plakali nad veľkými alimentami. Starší a bohatí nepostávali len tak na rohu.
Dnes musela do práce metrom. Auto sa pokazilo, ako na zlosť, a pár dní si ho ponechajú v se...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Zuzana D.11.4.2017
 

Ellen, zaujímavé, vtiahlo ma to do deja. I keď také ženy nepoznám, nepochybujem, že sú. Číta sa to fajn.Rada si prečítam aj ďalšie veci od teba.

Ellen Olenska12.4.2017
 

Vďaka Zuzana D., že si prečítala. Je škoda, že tu nie je systém, kedy stačí kliknúť na meno, aby sa objavili jeho diela. Aby som si mohla pozrieť aj niečo od teba. Prejdem pár strán, či ťa nenájdem ale je možné že publikuješ pod iným menom. Čiže - fakt nie je šanca - nájsť ťa.

p.balam17.4.2017
 

poradím ako na to ... treba ísť na abecedný zoznam autorov uvedený pod lištou Autori ...

p. balam3.4.2017
 

Musím sa tu k niečomu priznať, včera som čítal poviedku cez mobilnú aplikáciu a tak som sa ponáhľal s hodnotením 5*, že to v tej aplikácii nakoniec poslalo iba 1*, tak sa hlboko ospravedlňujem. Skúsim to nejako napraviť ...

Ellen Olenska2.4.2017
 

Vďaka Max za komentár a som rada, že sa poviedka páčila. Pointa bola asi jasná hneď pri objavení stareny, ale ak nevadilo - v pohode. Mne to tiež nevadilo. Zakryť sa to nedalo, téma je známe, viackrát opísané rôznymi autormi, či už sa zamerajú na Starobu, Smrť, Chorobu, Šialenstvo a pod., aby ju takýmto spôsobom v žánroch mystery, horror podali.

Že poviedka oslovuje aj mužov - ani nemám o tom pochybnosti. :) Najmä tých mladších určite. Veď žijú so ženami, pracujú s nimi a majú o svoj vzhľad už podobné starosti.:)

Poviedku z WW2 mám rozpísanú, uvidím ako sa mi podarí ju spracovať.

Vďaka za priazeň. Keby si tu nebol, tak som tu ako kôl v plote. :)

Max2.4.2017
 


Ahoj Ellen,
Ako Tvoj nadšený a (už) verný čitateľ, mám povinnosť sa vyjadriť. Poviedkou \"Raz príde\" som nadšený. Konečne niečo pre mňa. Táto poviedka je úplne iná, ako som od Teba čítal doteraz. Čakal som niečo bojovné, akčné, sľúbené z VV2, lebo si si iste myslela, že Maxa by to bavilo. Nevravím, že nie. Veď som chlap. Chlapov má baviť hokej a pivo. A ešte hazard a ženy. Na niečo som zabudol? Neviem. Nie je pravdou, čo tvrdia o nás mužoch zlé jazyky, že muži vraj nemajú žiadne city a pocity. Máme. Napríklad hlad. Ale aj iné city, možno oveľa hodnotnejšie. A mimo citov máme napríklad aj srdce a dušu. Ale to je už iná téma.
Keď si sa prvý krát zmienila o starej žene, ktorú nikto iný nevidel, bol som si skoro istý, ako to skončí. Dobre som tipoval. Pre mňa, ako muža, je obsah veľmi interesantný. Poviedka mi pootvára dvere do psychiky Emmy, jej problémov a jej myslenia. Do pracovného prostredia, v ktorom musí každý deň existovať. Ako mužovi mi to dalo dosť. Text je pre mňa svieži, jazyk pekný. Postavy sú veľmi reálne, správajúce sa prirodzene. Kolektív žien vo firme sa správa ako ženy v mojej predstave. Od začiatku to niekam speje. Fajn záver. Nemôžem za seba ináč 5*.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ellen Olenska

O mne

Som autor odborných článkov z histórie. Snažím sa aj o vlastnú tvorbu.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: