IKARIKAR http://www.ikar.sk

Reklamácia. (Rita)14.9.2014
 

4
 počet hodnotení: 15
prečítané 225, Komentáre 7

 
Reklamácia.
Človek je neuveriteľne zložitý výtvor. Preto by mal tvorca na človeka poskytovať doživotnú záruku. Nemyslím, že je to prehnaná požiadavka. Veď doživotnú záruku dnes poskytujú už aj výrobcovia matracov. A človek je podstatne komplikovanejší ako kovové pružiny a pamäťová pena. Na základe tohto úsudku som sa rozhodla uplatniť svoje právo na reklamáciu. Rozhodla som sa reklamovať seba.
    Hneď na začiatku som ocenila absenciu byrokratického aparátu a férový prístup. Žiadne reklamačné oddelenie, žiadne čakacie lehoty. Éterickí nebeskí zamestnanci ma nasmerovali rovno na generálne riaditeľstvo. Pochopila som, že reklamácia toho, čo je označované za vrchol tvorstva, je natoľko závažná, že je posudzovaná tým najvyšším. Samotným Stvoriteľom.
    Sedel na tróne. Majestátny, nadpozemský. V...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Ulo28.10.2016
 

sexistické, ale že je to tak dobre napísané, odpúšťam

Miriam11.7.2016
 

Usmevná a trefná. Koniec ma rozosmial:-).

PH21.9.2014
 

Ač satira, tak skoro reál. Typická ukázka toho, kam to mužské plemeno dotáhlo....:)))) omlouvám se tomu zbytku normálních mužských.....jen bych potřebovala vědět, kde je hledat.....:-)Super dílko!

EF17.9.2014
 

Ahoj Rita
pointa mi napadla asi tak v strede textu.Viem, že je to satira, ale v podstate mi skôr bolo smutno ako veselo pri čítaní ktorých vlastností sa liter. postava chcela vzdať, lebo nie sú v ,, móde,,. Vidíš, a ja so svojím zmýšľaním by som ocenila viac tých, ktorí by si tieto vlastnosti pýtali.
Trpkovtipné :) , čítala sa fajn a veľmi mi vyhovuje tvoj štýl.

Rita15.11.2014
 

Ďakujem. Satira má vždy smutný podtón. Dúfam, že si udržím tvoju pozornosť.

zuzana14.9.2014
 

ahoj, čítala som aj ostatné tvoje poviedky a pobavili. :)

Rita16.9.2014
 

Ďakujem. Ak pobavili, tak splnili účel. :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Rita

1.jpg
O mne

Uvažujem, čo o sebe napísať, čím by som Vás zaujala. A neviem na nič prísť. Dúfam, že je to len tým, že si neverím, pretože v opačnom prípade Vás len oberám o priestor a čas.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: