IKARIKAR http://www.ikar.sk

Reportáž o prežití (Ferdinand Pačes)14.8.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 138, Komentáre 0

 
Reportáž o prežití
   Tak sme sa rozhodli opustiť slnkom vyhriaty betón a asfalt a nádhernú vôňu z kanála, stúpajúcu pri vysokom tlaku hore, až k nám na šieste.
Dopili sme dopoludňajšiu sobotnú Nescu, zvieratkám v akvárkach a klietkach sme nahádzali o dosť navyše a pred obedom sme opustili bezpečnú oázu pokoja a mieru panelákového sídliska. Preplietli sme sa pomedzi usmievajúcich sa susedov so psami na vychádzke, ktorí ochotne prenechali svojich jorkšírov našej desaťkrát väčšej Sully, aby ich s vrčaním trochu ponaháňala. Nasadli sme do príjemne, asi na 180°C, vyhriatého interiéru našeho približovadla a s úsmevom sma sa vydali na cestu do zápchy asi milióna iných približovadiel s rovnako vysmiatými vodičmi, ktorí sa taktiež v sobotu doobeda chceli dostať do chladných chalúp, k prešťatým bazénom a jazerám a podobne.
   Dorazili sme k Fegovi, kde ma už na veradne čakala krásne rozobratá rohová lavica, ktorú som jeho mamke s elánom sľúbil pred vyše rokom prečalúniť. Nekontaminovaná koženka zavesená na plote sa pod tlakom radiácie a spústy iných príšerných žiarení našej hviezdy k...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ferdinand Pačes

2. Ideme zablúdiť. Pačes.jpg
O mne

Mám 41 rokov a od detstva sa venujem sci fi. Napísal som pár poviedok do školského časopisu a s kamarátom sme na ZŠ vydávali aj komix. Momentálne sa pokúšam písať sci fičko. Niekedy to ide pozvoľne, niekedy "taký lupot", niekedy to nejde vôbec. Recenzie mojich priateľov, ktorí to čítajú priebežne ako píšem, sú zatiaľ pozitívne.
V civile pracujem v divadle, hrám na gitaru, architektujem záhrady, chovám milión hlodavcov, plazy, jaštery a psa a vediem poradenskú činnosť o domácich maznáčikoch.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: