IKARIKAR http://www.ikar.sk

Rituál trinástej hviezdy (Lucia Huňadyová)9.4.2016
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 96, Komentáre 0

 
Rituál trinástej hviezdy
Nevnímala nič. Hlboko kontemplovala s pokojným tlkotom srdca. Pravidelne dýchala a riasy sa jej mihotali hore a dolu. Nepovedala nič. Malý náznak úsmevu by neodmietla, ale ten jej by bol tiež zbytočný. Potichu vstúpila do nikdy nespočítanej dimenzie a oddala sa scenáru.
 
Cítila iba teplo a vôňu jeho vlasov. Nemala v pláne sa s nim stretnúť. S tým, ako teraz žije, bola spokojná. Nechcela si vytvárať ďalšie problémy. Z tašky si vytiahla pripraveného jointa a zapálila si. Ubalila si ho síce na úplne inú príležitosť, ale táto chvíľa jej prišla tiež celkom vhodná. Tu a teraz. Zavrela oči a nechala sa unášať vánkom prichádzajúceho leta.
 

 
Nepočula nič. Prichádzal. Sadol si oproti nej a iba sa p...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lucia Huňadyová

O mne

„Spoza privretých viečok pocitovosti presvitá svetlo kontextu a uchopovania reality do vlastných rúk. Skoro mi ponúka napísať, že sa obrazom muža zaoberá v temer feministickej rovnosti... plnokrvne ženská autorka, ktorá hľadá a multimediálne rozvíja svoj ľudský aj rodový potenciál.”
Eva Masaryková, výtvarníčka

„Jeden krásny komplex, ktorý na jednej strane pomôže oddýchnuť zmyslom, na druhej strane núti človeka k zamysleniu sa nad životom, nad sebou samým. Poukazuje na jeho krásy, ale aj dilemy, ktoré si každý z nás nosí v sebe.”
Peter Papšo, básnik

= úryvky z prológu a epilógu autorského knižného portfólia Socha fotka kresba alebo výtvarník viet

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: