IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Rodinné šťastie (Andy-Aďka Bugatka)16.11.2010
 

4
 počet hodnotení: 49
prečítané 672, Komentáre 40

 
Rodinné šťastie 1. kapitola
Rodinné šťastie – Andy Bugatka

 
PREDSLOV

Príbeh "Rodinné šťastie" je napísaný pre nenáročných čitateľov, ktorí obľubujú čítať romantické texty odohrávajúce sa v súčasnosti.
Dej pozostáva zo všedného života mladej slovenskej rodiny a jej detí. V príbehu sú postupne zostavené jednotlivé etapy zo života hlavných postáv, ich bežné dni, záľuby a radosti, ale aj ich problémy, osudy, bolesti a utrpenie. Zaznamenaná je najmä vzájomná láska a úcta k blízkemu človeku, až po priateľské stretnutia, medziľudské vzťahy...

Postavy, ich mená, konanie hlavných hrdinov sú výplodom mojej fantázie. Udalosti v príbehu nie sú reálne. Aj keď, priznám sa, jednotlivé časové úseky a situácie sú opísané zo skutočného života.

S názvom románu som sa stotožnila hneď po napísaní prvých kapitol. Zamýšľala som sa nad rôznymi variantmi: Rodinný klenot; Vianočné šťastie; Vianočný klenot; Novoročné prekvapenie a podobné verzie, ale rozhodla som sa predsa len pre počiatočnú variant...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Wanda17.6.2011
 

Ahoj Andy, dávno som tu nebola a vidím, že si si to veľmi pekne oživila obrázkami, super :)) Aj ja ti gratulujem k ďalšiemu banneru. Všetko dobré!

Andy Bugatka19.6.2011
 

Ďakujem Wandi,
trošku som sa posnažila a pohrala sa, aby som si urobila nejaký banner aj sama. Aj keď verím, že nie je stopercentný, ale stále si nejaké nové vyrábam, aby boli čo najlepšie.
Touto cestou sa Ti chcem veľmi pekne poďakovať za čas, keď si sa ty venovala mojim bannerom, ktoré si pre mňa vytvorila.

Elis J.V.11.4.2011
 

Andy, nezaprie sa, že píšeš rozprávky... :)) Cítiť to aj v románe. Dôkladné opisovanie činností, situácie. A obdivujem, že si si dala tú námahu vkladať ešte aj vhodné obrázky. Mňa by k tomu nikto neprinútil. :) Nech ti to píše.

Andy Bugatka11.4.2011
 

Ahoj Elis J.V.,
som rada, že si ku mne zavítala. Ďakujem za komentár.

Obrázky som vložila včera, aby ste si vy čitatelia mohli aj pozrieť, čo konkrétne v texte opisujem, nielen v mysli predstavovať. Aj keď práve o tom je kniha, text - opísať situácie, nech sa čitatelia vedia sami stotožniť s textom a predstavovať si ho po svojom, vo svojej fantázii.

Ešte raz veľká vďaka. :-)

Alexandra Enderle2.4.2011
 

Tak Adka konečne som si našla čas na tvoj príbeh, alebo román. Je to príjemné čítanie a naozaj si stále lepšia a lepšia. Držím palčeky...

Andy Bugatka3.4.2011
 

Ďakujem Alex,
som rada, že si sa vrátila, a samozrejme som potešená, že \"Rodinné šťastie\" považuješ za príjemné čítanie.
Snažím sa, radia mi, aby som bola stále lepšia a lepšia, ale stále to nie je také, aké má byť. Vždy sa nájdu nejaké potvorky - chybičky, čo už.
Ešte raz veľká vďaka aj za palce.

andrea k.24.2.2011
 

tak aďka, gratulujem k románu.veľmi príjemné čítanie,pre mňa, bežného čitateľa určite...budem sa tešiť ako to všetko nakoniec dopadne, a zároveň na niečo nové, čo pre nás prichystáš...držím palce, nech sa románu darí :)

Andy Bugatka24.2.2011
 

Adi, ďakujem, že sa ti môj romantický príbeh páčil.
Poslednú kapitolu vložím hneď, len čo upravím predošlé, aby som to mohla zároveň aj ukončiť. Musí to spĺňať pravidlá, ktoré určuje MT a to je obsah normostrán v počte 150. Ešte mi chýba cca 5 strán vo formáte A5. Na to mi treba čas, aby som to doplnila a zároveň, aby to bolo zaujímavé aj pre Vás čitateľov.
Čo sa týka niečoho nového, v hlave už mám niečo nové, len to treba hodiť do PC, ale ešte sa musím venovať nedokončenému, príp. vkladám rozprávky pomedzi to :)
Ešte raz díky za povzbudenie a milý komentár. Ahoj.

Wanda G.19.2.2011
 

Ahoj Andy, v mailíku som ti napísala viac, ale je to pekný príbeh, zo života, osloví a vidno v ňom srdiečko :) Každou kapitolou sa tvoje písanie zlepšuje, veľmi sa teším ako to všetko skončí. Držím palčeky a všetko dobré :)

Andy Bugatka20.2.2011
 

Ahoj Wandi,
som rada, že sa ti príbeh páčil a oslovil ťa.
Neustále sa učím a opravujem, aby to bolo ešte lepšie, aj keď zrejme ešte veľa vody pretečie, kým bude text správne napísaný.
Ďakujem za prejavené sympatie. Aj tebe prajem všetko dobré a dík za komentár, potešil.

cami4.2.2011
 

Táto posledná kapitola ma dostala. Najskôr toľko bolesti a potom dvojitá radosť. Pekne si to napísala. Je vidieť, že na sebe stále pracuješ. Gratulujem. :)

Andy Bugatka4.2.2011
 

Cami,
ty ma tu stále s niečím prekvapíš. V dobrom, myslím.
Predpokladám, že myslíš 19. kapitolu. Nechcela som, aby pri mojom románe niekto smútil. A ak, tak nech sa to zlo obráti k dobrému.
Asi som fakt poznačená tými mojimi rozprávkami, že všetko vždy dobre skončí, príp. mojou celkovou životnou filozofiou. :)
PS: Ale ešte sa všetko môže prevrhnúť. Čaká ma posledná kapitola...

Ďakujem, že mi to tu čítaš, ale aj ostatným. Veľmi si to vážim. :)

Tina VdH26.1.2011
 

Ahoj, Aďka. Súhlasím s cami, chcela som napísať priam to isté - veľmi sa ti zlepšila štylistika aj gramatika od kapitol 1.-3. Už si sa rozpísala... :)

Andy Bugatka26.1.2011
 

Jémine, Tini,
ty si došla? Júj, normálne som šťastná, keď mi to aj ty píšeš, vraj zlepšila.
Po vyše roku na MT by sa aj šiklo to zlepšenie, ale stále si nie som istá. Dúfam, že mi tu prídu ešte komentovať aj tí, čo sú zdatnejší v gramatike a poradia, čo je v mojom texte zlé, aby som sa zlepšovala. Stále sa učím a som rada, že sa tu môžem popri Vás zdokonaľovať. Aj keď to tu vložím, stále si to pozerám a upravujem, aby to bolo lepšie a lepšie.
Si zlatá, že si sa stavila. Díky.

cami13.1.2011
 

Ahoj, začítala som sa do ďalšej kapitoly. Musím povedať, že sa stále viac a viac zlepšuješ. Páčia sa mi rozhovory, sú živé a zábavné. Ako sa hovorí, v jednoduchosti je krása. Držím palčeky a vydrž. Nech Ti to píše.

Andy Bugatka13.1.2011
 

Cami,
díky moc. Som rada, že si sa zastavila. No, poviem pravdu. Lepšie, keď vety skracujem, použijem pritom menej čiarok :)

cami26.1.2011
 

Vianoce mám rada. Aspoň viem, ako to býva u teba na sviatky :)

Andy Bugatka26.1.2011
 

...možno býva. Ale podoba tu určite je :)
Cami, díky za komentár, potešil.

Ivan Hankus13.1.2011
 

V ľadničke a peši nie je príliš správne, ale to sú nepodstatné maličkosti.

Andy Bugatka13.1.2011
 

Ďakujem za komentár.
Malo by byť v chladničke a pešo, pešky /ale myslím, že aj peši je správne, no neviem isto/. Idem pohľadať, aby som to mohla opraviť. Asi posledná kapitola. Nemýlim sa?
P.S.: \"Iba\" toto ste našli? Neverím :)

natali 5.1.2011
 

A zabudla som dodať. No nie je to krásny výber mena? Natalka. =))))
V kútiku duše verím, že som bola malou inšpiráciou. =))

Andy Bugatka6.1.2011
 

Mám dve sesternice Natálie, potom aj ty si tu. Samozrejme, každá jedná Natália, Natálka, Natali, Nathalie... ma inšpirovala :-)

natali 5.1.2011
 

Aďka, som rada, že si môžem prečítať Tvoj román. Že si sa do toho pustila. Takže, keď napíšem pár svojich nových kapitol, pustím sa do tvojho dielka...( Zblbla som a druhý román chcem úplne prepísať. Už som začala. )
Teším sa.

Andy Bugatka6.1.2011
 

Ahoj.
Ďakujem, že si sa zastavila. Len pekne píš, aby sme mali, čo čítať :-) Dúfam, že sa ešte pristavíš, že sa ti bude dobre čítať to moje dielko.
P.S.: Tiež som blbla z rozprávok, tak niečo dospelácke som si vymyslela :-)

Lubomir Adam18.11.2010
 

Ahoj Andy,
naozaj poctivo sa pripravuješ na tú cestu a som zvedavý ako budeš relaxovať pri dvoch malých deťoch.Nechám sa prekvapiť.

Andy Bugatka18.11.2010
 

Milý Lubomir Adam,
no, ja sa dáko nepripravujem, ale moja hlavná predstaviteľka sa snaží na nič nezabudnúť. A relax pri dvoch deťoch... Nechaj sa prekvapiť a možno... Uvidíš :-)
Ďakujem.

Daniela Peleščáková17.11.2010
 

Ahoj Adi!
Takže dosť bolo rozprávok? Dala si sa na prózu pre dospelých?
Bola som zvedavá, ako si s tým poradíš, lebo text, písaný pre dospelých, sa od toho detského líši nielen vynechaním zdrobnelín. Myslím, že ten detský závan tvojej tvorby sa trochu preniesol aj do tohto textu. Prvá kapitola je málo na posúdenie celého diela, takže budem sledovať, kam nás, čitateľov, Tvoj príbeh zavedie.
Pri ďalších kapitolách by som Ti radila viac popracovať na štylistike a text ozvláštniť aj zvukomalebnými slovami, aby bol pestrejší. Najviac sa mi páči posledná veta: Vtisol jej bozk na líce a cinkol jej penovým ukazovákom po nose. Pridaj takých viac. :-))

Andy Bugatka17.11.2010
 

Danka,
už som si myslela, že tú vetu si nikto nevšimol. Neboj, vo worde v ďalších kapitolách už ich mám viac :-)
Teším sa, že si aj ty ku mne zavítala.
Štylistika je môj veľký problém, ale učím sa, čítam, počúvam a som rada každej dobre mienenej rade.

Ďakujem Dani. Posnažím sa, aby sa to páčilo a aj bolo po štylistickej stránke na úrovni :-)

Alexandra Enderle16.11.2010
 

Aďka no vidíš, toľko komentárov za taký krátky čas...páči sa mi to... a tiež som zvedavá, ako to bude pokračovať:))

Andy Bugatka16.11.2010
 

Alex,
ďakujem. Som rada, že sa ti to páčilo. Áno, nechápem, že toľko komentárov, ale som rada, že vôbec niekto :-)
Tiež som zvedavá ako to bude pokračovať, hlavne v komentároch pod týmto textom :-)

Sondra16.11.2010
 

Zatiaľ môžem vytknúť iba jediné, že malé dieťa dala spať pred cestou, aj keď cestovali večer, nebolo by rozumnejšie nechať Natálku spinkať v aute počas jazdy?:))) Samozrejme, že som plná očakávania, čo bude nasledovať...kedy pribudnú nové a nové kapitoly?

Andy Bugatka16.11.2010
 

Sondra,
brala som to tak, že v noci aj tak bude spať a ten obedňajší spánok by jej asi chýbal. Ale možno nie. Ale cestujú celú noc, tak času dosť na spánok.
Auto lepšie uspáva ako rodičia, keď uspávajú dieťa doma v posteli.
A díky za postreh a aj komentár. :-)
P.S.: kapitoly pribudnú postupne, keď bude čas. Aby ste to stihli čítať :-))

Vita Jamborová16.11.2010
 

Aďa, som veľmi zvedavá, ktorým smerom sa bude Tvoja saga uberať:)
Pre začiatok Ti držím palčeky a prídem sa pozrieť.

Andy Bugatka16.11.2010
 

Vita,
určite to bude tým správnym smerom, ktorým sa budú uberať. Nenechám ich hádam prejsť na zlú cestu :-)) alebo žeby???
Díky.

Vita16.11.2010
 

Hmmm, veď ma poznáš;)

Andy Bugatka16.11.2010
 

Hm, fakt? :P

cami16.11.2010
 

Ahoj Aďka. To bude poriadne dlhá sága rodu XXX. :) Vyzerá to tak, že sa budem musieť ešte staviť na pár písmen. Držím palčeky.

Andy Bugatka16.11.2010
 

Cami, tak teba by som tu veru nečakala. Ďakujem aj za body. Vau, som si zaslúžila až 5? Neviem, neviem...
Sága rodu xxx? Uvidíme, či až taká sága :-)

cami16.11.2010
 

No teda, si ma normálne zabila...:) Ja som síce chytená na horory a krimošky, ale príbehy o rodine nemusím čítať iba z mafiánskeho prostredia.

Andy Bugatka16.11.2010
 

Cami, ale ja ťa nechcem tu usmrtiť! :-) Len pekne ži, kto mi to tu bude potom čítať? :D

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Andy-Aďka Bugatka

Krátke rozprávky pre najmenších a prvá rozprávka v knihe - Jedlička Evička
O mne

Nie som spisovateľ, len amatér. Písať rozprávky pre deti, ale aj dospelých, ma baví. Akonáhle mi prišla ponuka z vydavateľstva IKAR o projekte "Mám talent" rozhodla som sa, že vyskúšam aj túto cestu. Uvidím, či to bola tá správna voľba.
"Krátke rozprávky pre najmenších" /knižne vydaných prvých 9 rozprávok/ som napísala v roku 2006. Knižná verzia bola vytlačená v počte vyše 500 ks, pričom už sú všetky dávno predané. Preto sa pokúšam o nemožné, keďže vydanie rozprávkových kníh je v dnešnej dobe nákladné práve pre ilustrácie, bez ktorých by neboli rozprávky to pravé orechové. Na Mám talente sú texty už upravené a doplnené o nové rozprávky a ilustrácie, o ktore som poprosila talentovanu profesionalnu maliarku. Krátke básničky pre najmenších sú písané len ako bonus k rozprávkam. :-)

Postupne texty, ktoré mám vložené na MT, upravujem podľa Vašich postrehov a rád, za ktoré som veľmi povďačná. Ďakujem všetkým, ktorí moje texty čítajú a čítali. :-)

PS: Mám nové ilustrátorky, ktoré mi maľujú k už napísaným rozprávkam.

Moje naj
Daniela Peleščáková - Prebuď sa! (román) - kniha vydaná :-)

Daniela Peleščáková - Prebuď sa!

Sondra /Silvia Koscelanská/ - Drsná neha (román) - kniha vydaná :-) a Na vysokých podpätkoch... (román)

Sondra /Silvia K./- Drsná neha /pôvod.názov-V sieti bielej pavučinky/
Sondra /Silvia K./ - Na vysokých podpätkoch...

Alexandra Enderle - Kúsok šťastia (autobiografia - sekcia: román)

Alexandra Enderle - Kúsok šťastia

Soňa Glendová-Kysucká - Tajomstvá minulosti (román)

Soňa Glendová-Kysucká Tajomstvá minulosti

Bulles - Nový život bez chlapa (román) - kniha vydaná :-)

Bulles - Nový život bez chlapa

Natali - Mylné šťastie, predtým názov Laura (román)

Natali - Mylné šťastie - predtým názov Laura

Wanda - Snívalkovo /predtým Bublinkové rozprávočky/ (pre deti a mládež)

Wanda - Snívalkovo /predtým Bublinkové rozprávočky/

Mária Čechovičová - Rozprávky-z-lesa (pre deti a mládež) a Škriatok DiDi...

Mária Čechovičová - Rozprávky z lesa
Mária Čechovičová - Škriatok-DiDi-a-jeho-zázracný-zvonček-Cilko

Ján J. Nynamo - Pribehy škriatka Ada (pre deti a mládež)

Ján J.Nynamo - Príbehy škriatka Ada

Roman Shadowe Laco - Rada ôsmich (romány - fantasy)

Roman Shadowe Laco - Rada ôsmich

Marek Kolcun - Tyrelinská legenda - Ooben (romány - fantasy)

Marek Kolcun - Tyrelinská legenda Ooben

Lula - (sekcia poviedky)

Lula - Štvrtý rozmer

J.W.T - O písaní...? (poviedka)

J.W.T. - O písani...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: