IKARIKAR http://www.ikar.sk

Rozprávka o vysávači (Lena Gundová)20.8.2012
 

3
 počet hodnotení: 4
prečítané 403, Komentáre 2

 

O vysávači

Kde bolo, tam bolo – bol raz jeden vysávač. Bol červený. Mal neposlušnú hadicu, krásnu chrómovanú rúru, tri nástavce a dlhočiznú šnúru. Na to, akú mal veselú farbu, bol veľmi smutný. Nemal s kým hrať.
Raz v noci sa vybral do obchodu, kde predávajú vysávače, rozhodnutý nájsť si kamaráta. Pamätal si ešte cestu, lebo to bolo iba celkom nedávno, čo ho tatko, celý natešený, priniesol k nám domov.
Ani si neuvedomil, ako rýchlo mu ubehla cesta, tak silno ho poháňala túžba nájsť si kamarátov. Jeden vysávač bol žltý, druhý oranžový, tretí modrý, štvrtý tmavozelený, piaty fialový, šiesty hnedý, siedmy ako čerstvá trávička, ôsmy bol zlatý, deviaty bielej a desiaty čiernej farby.
Rýchlo sa skamarátili a dohodli sa, že sa spolu zahrajú a usporiadajú si súťaž.
„Víťazom sa stane ten, kto prvý povysáva koberec!“ Rozutekali sa po obchodnom dome, každý si našiel v oddelení koberc...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

zošívačka pochválená25.8.2013
 

uvažovala si už o náhradnom mene?, myslím pseudonym (soráč, ale mala by si) to je prvé, čo mi udrelo do ksichtu-
príbeh troška nemá šťavu, ani som si nevšimla nejakú zápletku a rozuzlenie, vysávače- to je novinka, aspoň pre mňa, treba uznať :/

Lena 12.7.2014
 

Prepáč nevšimla som si komentár, vlastne som sem ani nechodila... Len na vysvetlenie - môj syn miloval vysavace a mal take obdobie, že sa nechcel s ničím iným hrať. Je to už takmer 10 rokov. Rozprávku som vymyslela na požiadanie v posteli keď som ho uspavala a kedže ju chcel počúvať vecer co vecer, zapamätala som si ju a neskôr zapísala. A mimochodom podľa mna tam je aj zápletka aj klimax aj antiklimax :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lena Gundová

CSC_0261.JPG
O mne

som rada, keď sa mi darí...len(a) byť

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: