IKARIKAR http://www.ikar.sk

Rozprávky o hudobých nástrojoch a kamaráti (Denisa Knotková)1.10.2009
 

4
 počet hodnotení: 6
prečítané 294, Komentáre 4

 
Rozprávky o hudobných nástrojoch a kamaráti
Vianočná rozprávka
 
Bol raz jeden chlapček. Volal sa Martinko. Martinko bol celkom veselý chlapček. Chodil do prvej triedy a dobre sa učil. Do školy chodil rád. Mamička a ocko mali z neho veľkú radosť.
Martinko mal veľmi rád hudobnú výchovu. Mal rád hudobné nástroje. Ale keďže jeho mamička a ocko boli chudobní a nemali peniaze nazvyš, Martinko nemohol chodiť do hudobnej školy. Nemohol si kúpiť žiadny hudobný nástroj a tak nemohol robiť to, čo ho baví. V škole mali takú knižku o hudobných nástrojoch, a tú si veľmi rád pozeral. Často si ju listoval a túžil po nejakom hudobnom nástroji. Óóó, také husličky, alebo taký maličký bubon, alebo malú píšťalku. To by bolo! Naučil by sa na nich hrať. Robil by všetkým radosť. Ale to nešlo. Boli veľmi, veľmi chudobní. A to Martinko vedel.
Prišiel december, a s ním aj Vianoce. Pred Vianocami, keď sa blížil čas darčekov, povedal Martinko mamičke „Mami, želal by som si na Vianoce nejaký hudobný nástroj. Akýkoľvek.“ Mamička smutno pozrela ma Martinka „Och, synček môj. Každý hudobný...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Katarína22.6.2016
 

Dobrý deň, je málo rozprávok o hudobných nástrojoch, je to skvelý nápad. Chcela by som sa Vás opýtať - v Galérii Jána Kulicha máme teraz výstavu o hudbe a jej rezonancii. Máme aj nejaké akcie pre deti. Mohli by sme Vaše rozprávky čítať a deti by si pri tom kreslili. Bolo by to možné? Samozrejme všade by sme uviedli vás ako autorku a vaše dielo. Ak by ste nám mohli napísať na: galeriajanakulicha@gmail.com

Darina7.10.2009
 

velmi si prekvapila a ako vzdy nesklamala. len tak dalej, je to super...

Ajuška5.10.2009
 

Oooo normálne nemám slov,je to úžasné. Ani som len netušila že si až taká šikovná. Rozprávky o hudobných nástrojoch som ani ja ešte nikde nevidela a ani som o žiadnej nepočula.Bomba teším sa už na nové rozprávky.A ešte raz si super.

Sopka2.10.2009
 

milé a konečne niečo nové - myslím, že rozprávok o hudobných nástrojoch nie je veľa:o)))) a sú vobec nejaké?

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Denisa Knotková

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: