IKARIKAR http://www.ikar.sk

Rozprávky pre neposlušných dôchodcov - Odšťavovače a samočistiace hrnce pani Idy (EvaKe)3.2.2014
 

5
 počet hodnotení: 3
prečítané 187, Komentáre 4

 
Odšťavovače a samočistiace hrnce pani Idy
 Pani  Ida bola veľmi stará, no vľúdna a nadovšetko priateľská babička. Žila celkom sama, v malom a skromne zariadenom byte na najväčšom sídlisku na periférií mesta. Mala veľa priateľov a všetci ju kvôli jej láskavosti mali radi a často ju prirovnávali k akémusi anjelovi, ktorý omylom zletel na zem. Skutočne, taká bola pani Ida – všetkým, ktorým mohla, pomohla, všetkých, ktorých mohla, povzbudila a nikdy, nikdy sa nesťažovala – pani Ida bola, jedným slovom, tá najdobrosrdečnejšia osoba na celom svete.
Avšak takáto, občas až prehnaná láskavosť a vlastnosť všetkým vyhovieť, sa pani Ide čoskoro vypomstila.
Jedného pekného, slnečného dňa u pani Idy zazvonil zvonček. Za dverami stál akýsi muž s veľkou, záhadne vyzerajúcou modrou taškou a s tým najkrajším a najmilším úsmevom, aký pani Ida kedy videla.
„Dobrý deň, pani Machovčíková! Som zo spoločnosti Teko a Hrčko a podľa našich prieskumov aj VY používate pevnú linku spoločnosti Telteltel. V&n...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

EvaKe5.2.2014
 

Nadalan,
to ma teší, ďakujem :)

Nadalan4.2.2014
 

Som fanúšikom série týchto rozprávok :) Ani táto nesklamala. Pobavila. Výborné :)

EvaKe4.2.2014
 

Lily Angels,
ďakujem za pochvalu! Možností prečítať si o neposlušných dôchodcoch bude isto ešte mnoho, skladám z nich totiž celú knižku :)
Eva

Lily Angels4.2.2014
 

Úplne pohodové, super milé a vtipné čítanie, s prekvapivým koncom a pointou. Rozprávanie ti ide krásne a plynulo, EvaKe. Dúfam, že si ešte o dôchodcoch prečítam :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

EvaKe

O mne

Písanie je jednoznačne tým najlepším spôsobom, ako prezentovať seba, či svoju osobu. Pocity, myšlienky, to všetko sa dá zakomponovať do slov, do viet, do príbehu.

Milujem čítať, no ešte viac písať.
Milujem Roberta Fulghuma, ktorý píše neobyčajne o obyčajných veciach.

Mám trinásť rokov - nie veľa, nie málo, ale tak akurát. Dúfam, že vás to neodradí a že si niečo prečítate, možno skritizujete :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: