IKARIKAR http://www.ikar.sk

Rozprávky pre neposlušných dôchodcov - Pán Jozef a záhradka v strede lesa (EvaKe)2.8.2014
 

4
 počet hodnotení: 5
prečítané 130, Komentáre 5

 
Pán Jozef a záhradka v strede lesa
 
Pán Jozef bol už síce starší, no ešte stále veľmi čiperný pán so zmyslom pre humor. Pán Jozef žil v malej dedine v dome, kde sa narodil a v ktorom, ako sám kedysi povedal, aj zomrie. Bol to skutočne malý domček pri lese, takom veľkom a tmavom lese, že nejeden dedinčan by bol o ňom povedal, že je sídlom samého Diabla.
Ale pán Jozef nepočúval ich reči, ich dohady a rady, pretože pán Jozef vlastne nikdy nikoho nepočúval. Nikdy si od nikoho nedal poradiť – veď kto iný ako on sám by mohol vedieť lepšie, čo je správne?
Tak je to – pán Jozef ten les zbožňoval. Pamätal si, že už ako malý chlapec tam po škole chodieval, behával s kamarátmi. Les mu nikdy nijak neublížil.
Nevedno, prečo mal pán Jozef k lesu taký vrúcny vzťah – jedno vysvetlenie by sa však dalo nájsť. Pán Jozef mal v lese záhradku. Nie veľkú, nie malú, ale takú priemernú – postačujúcu na všetky jeho záľuby a potreby. Bola tam už od jeho detstva, vždy poobede, po škole tam išiel, okopal, pozalieval p...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Vizvo7.8.2014
 

Prečítal som všetky tvoje poviedky, dávam ti 5★ sem za všetky. To, že máš len 12 rokov ma dostalo. Len píš ďalej, ty talent rozhodne máš! Dôchodcovia by to mali mať ako povinné čítanie, hlavne o tú o podomovom predaji.
:-)

EvaKe8.8.2014
 

Ďakujem krásne, Vizvo, veľmi ma to potešilo! :)

dobré rady dobudúcna:3.8.2014
 


1. kde je zápletka, riešenie?? poviedka bez nich je nepoviedka.Niečo nám iba bolo vyrozprávané a to nestačí.

2. vyhodiť všetkých \"pánov Jozefov\" textu prospeje, nie je potrebné dokola omieľať jeho meno.


Alexander2.8.2014
 

Pekné rozprávkové poviedky. Na pousmiatie, ale aj na zamyslenie. Máš pekne vypracovaný rozprávačský talent. Až sa mi nechce veriť, že máš len dvanásť rokov. A prečo práve o dôchodcoch, vzhľadom na Tvoj vek?

Alex

EvaKe2.8.2014
 

Ďakujem veľmi pekne, Alex, to ma teší :)
Prečo práve o dôchodcoch? Dobrá otázka, ale zrejme na ňu sama nie som schopná zodpovedať. Možno ďalšou otázkou - a prečo nie? :)
Je pravda, že je to možno trošku nezvyčajné, ale písanie poviedok tohto typu ma veľmi baví a napĺňa a asi to neviem tak celkom objasniť.
V žiadnom prípade by som tým však nechcela nikoho uraziť, ani nič podobné, iba by som rada priniesla na tento portál niečo, čo tu možno ešte nebolo, niečo nové. Alebo iba vyčariť čitateľovi úsmev na tvári :)

Eva

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

EvaKe

O mne

Písanie je jednoznačne tým najlepším spôsobom, ako prezentovať seba, či svoju osobu. Pocity, myšlienky, to všetko sa dá zakomponovať do slov, do viet, do príbehu.

Milujem čítať, no ešte viac písať.
Milujem Roberta Fulghuma, ktorý píše neobyčajne o obyčajných veciach.

Mám trinásť rokov - nie veľa, nie málo, ale tak akurát. Dúfam, že vás to neodradí a že si niečo prečítate, možno skritizujete :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: