IKARIKAR http://www.ikar.sk

Rozprávky pre neposlušných dôchodcov - Pani Cecília a jej syndróm načúvania (EvaKe)17.1.2014
 

5
 počet hodnotení: 4
prečítané 282, Komentáre 5

 
Pani Cecília a jej syndróm načúvania
 Pani Cecília Frková bola celkom obyčajná žena. Žila vo veľkom dome, spolu s jej jedinou dcérou, jej manželom a ich tromi deťmi v pokojnej štvrti s rodinnými domami. Mali spoločný vchod, spoločnú kuchyňu i obývačku – no pani Cecília vždy vravievala, že ten dom patrí jej a nikomu inému. A toto právo s radosťou a s nadšením každý deň využívala. Okrem domu si však nárokovala aj na ľudí žijúcich v ňom – všetci a všetko, koniec koncov, patrilo jej. No to však na tom ani zďaleka nebolo to najhoršie.
Pani Cecília z celého srdca milovala načúvanie. Načúvala vždy, keď mala príležitosť – a tej sa zakaždým chopila ako hladný komár. Dokonca mala aj dni načúvania – celých päť pracovných dní a v sobotu, v nedeľu totiž musela po náročnom a namáhavom týždni oddychovať.
To ale nebolo všetko – vždy, keď sa manželia rozprávali, pani Cecília si stala za dvere a načúvala. I keby sa rozprávali čo i len o plesnivom chlebe, ktorý manže...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

EvaKe19.1.2014
 

Milí čitatelia,
veľmi pekne Vám obom ďakujem za pochvaly a kritiku. Cením si to.
DARK - ďakujem za milé slová a za dodatky, na poviedke a tak isto aj na ďalších ešte bude potrebné zapracovať, čoho som si vedomá :)
V žiadnom prípade som nikoho nechcela uraziť - až po zverejnení mi však napadlo, že nie každý by to mohol pochopiť správne.
Matt ven den Bryll - ďakujem za pochvalu a upozornenie, poviedku som prepisovala zo zdrapu papiera na rýchlo, zrejme mi to ušlo :)
Prajem pekný deň,
Eva

DARK18.1.2014
 

Nechce sa mi veriť, že máš necelých dvanásť.
Poviedka sa síce môže popýšiť zopár chybami krásy, ale obsahovo je nápaditá. A má pointu, čo mám rada.
Ku koncu by som zmenila odkaz o tom, ako budú chodiť dôchodcovia s plachtami, na všeobecný. Myslím, že mnohí sú nadmerne zvedaví, nielen dôchodcovia, hoci oni na špehovanie majú najviac času, to je pravda, len ide o to, aby sa neurazili, prečo pranieruješ práve ich a nie zvedavosť všeobecne. Ale to je len môj názor.
Dávam ti 5 hviezdičiek a pochvalu aj napriek tým chybičkám. Skús napríklad povyhadzovať privlastňovacie zámená tam, kde byť nemusia: žila s jej jedinou dcérou - žila s jedinou dcérou a pod. Niekde sa treba pohrať s občasnými inými drobnosťami: aj, už... Trikrát sa píše spolu.
Ale inak slušné, chválim.

DARK18.1.2014
 

Ešte drobnosť: poviedka by sa mi viac páčila bez posledného odstavca o prosbe. Predposledný je oveľa zaujímavejší a údernejší: takto skončia všetci... s plachtami na ušiach. Nepotrebuje dodatok.

DARK18.1.2014
 

A ešte jedno P.S.: akosi som si nevšimla názov, až dodatočne - keďže si sa rozhodla písať pre neposlušných dôchodcov, tak ich v poviedke nechaj.

Matt van den Bryll17.1.2014
 

Ahoj EvaKe,
najprv som sa zľakol... potom som text skonfrontoval s Tvojím profilom a... musím skonštatovať, že to bola milá rozprávka, ktorá sa určite bude páčiť:) Chválim bezchybnú gramatiku. Určite pokračuj v písaní! Keby som ja takto písal v jedenástich, tak dnes som... ani neviem domyslieť:)
Našiel som jedinú chybičku.
telefonátov vs. och

Pekný večer
Matt

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

EvaKe

O mne

Písanie je jednoznačne tým najlepším spôsobom, ako prezentovať seba, či svoju osobu. Pocity, myšlienky, to všetko sa dá zakomponovať do slov, do viet, do príbehu.

Milujem čítať, no ešte viac písať.
Milujem Roberta Fulghuma, ktorý píše neobyčajne o obyčajných veciach.

Mám trinásť rokov - nie veľa, nie málo, ale tak akurát. Dúfam, že vás to neodradí a že si niečo prečítate, možno skritizujete :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: