IKARIKAR http://www.ikar.sk

Rozprávky pre neposlušných dôchodcov - Zlomyseľné kľúče pána Eugena (EvaKe)27.8.2014
 

4
 počet hodnotení: 2
prečítané 197, Komentáre 2

 
Zlomyseľné kľúče pána Eugena
Pán Eugen bol postarší pán, žijúci v malom, na celkom najvyššom poschodí umiestnenom byte na tom najšpinavšom, najväčšom a i najstrašidelnejšom sídlisku v meste. So svojím životom nebol tak celkom spokojný – mal málo peňazí, žiadnu rodinu, na pleciach kopec chorôb a jeho jediným majetkom bol malý, nie veľmi hodnotný a nevkusne socialistickým nábytkom zariadený byt. No pán Eugen aj napriek tomu vedel, že vždy môže byť horšie – vždy je tu ešte obrovsky veľa vecí, ktoré sa môžu pokaziť – a keď nie pokaziť, tak určite aspoň zhoršiť.
Pán Eugen, koniec koncov, nemal ani priateľov – všetci, o ktorých si myslel, že ho majú radi, naňho zanevreli a tí ostatní len rozčúlení a s kopou nadávok sršiacich z ich úst agresívne zabuchli dvere na jeho byte. Vraj taký protivný starec si nezaslúži ani plesnivého jablka. Pche, pomyslel si vtedy pán Eugen a usúdil, že priateľov nepotrebuje.
Nuž a tak sa pán Eugen rozhodol, že zvyšok svojho úbohého života prežije tým istým spôsobom, akým aj prebiehal – skromne a v chudobe.
No a pán Eugen okrem tohto rozhodnutia spra...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Anna Bernáthová 27.9.2014
 

Veľmi pekné. Pripomína mi to terajších dôchodcov, ktorý všetko všetkým závidia. Hlavne nám mladým. :)

EvaKe27.9.2014
 

Ďakujem veľmi pekne, Anna :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

EvaKe

O mne

Písanie je jednoznačne tým najlepším spôsobom, ako prezentovať seba, či svoju osobu. Pocity, myšlienky, to všetko sa dá zakomponovať do slov, do viet, do príbehu.

Milujem čítať, no ešte viac písať.
Milujem Roberta Fulghuma, ktorý píše neobyčajne o obyčajných veciach.

Mám trinásť rokov - nie veľa, nie málo, ale tak akurát. Dúfam, že vás to neodradí a že si niečo prečítate, možno skritizujete :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: