IKARIKAR http://www.ikar.sk

ROZPRÁVKY z LESA (mária čechovičová)12.12.2009
 

5
 počet hodnotení: 867
prečítané 5912, Komentáre 76

 
ROZPRÁVKY z LESA
Milé deti...
Celý les bol toho svedkom, (perie lietalo po celom okolí..,) ako sa medzi sebou pohašterili,
havran Alfonz, jeho sestrenica vrana Adéla a spolužiačka straka Madulka..,
...a to iba kvôli tomu, ktorý z príbehov čo po lese rozkrákorili bol ten najkrajší.
Vrana Adéla vsadila na priateľstvo, straka Madulka na lásku,
a havran Alfonz skrotil nezbedného motýlika.
Nakoniec im havran Čiernota poradil, a rozhodnutie ponechali na vás deťúrence...
Vyberte si rozprávku z rozprávok, a ak by ste zatúžili poznať ďalšie príbehy zvieratiek z lesa,
nebudem proti. Môžeme to do budúcich VIANOC stihnúť.
Takže, rozprávočky z lesa, letia deti k vám, ktorá bude najkrajšia... pošlite signál... cŕŕŕn.., cŕn...
 

Postavičky z prvého príbehu:
ADÉLA, vrana rozprávač
VAJÍČKO - STRAPÚŠIK, hlavná postava
RÝĽČEK, krtko
ČUČKO a ČOČKO, malí krtkovia
RYŠAŇA, BRAŠEŇA, veveričky
KRÁSAVEC, motýľ
LACI a BACI, škriatkovia
TRNKADLO, BRNKADLO, CHRUMKADLO, lesné strašidielka
SOVA OKATÁ, lesný lekár

IŠLO VAJCE na VANDROVKU
LES PLNÝ PRIATEĽOV
Vrana Adéla:
Krá, krá...
Kde bolo, tam bolo, l...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Oľga Kohútiková12.9.2010
 

Mária,

nech sa svetom šíria Tvoje krásne pesničky, \"Vajce\" je moja srdcová záležitosť, a hneď bude ľuďom lepšie v tomto zmätenom svete. Aj tej úprimnej lásky by si mohli troška niektorí načrieť, nezaškodilo by im to.

Gratulujem k MENINÁM. OK

mária12.9.2010
 

Ježišiii aj tu si, musím reagovať...
Na vajíčko sa teším na jeseň vyrážame na potulky svetom.., dám ti vedieť...

ANDREA BUGÁTOVÁ15.6.2010
 

Majka tak môjho autíčka Titít sa Vám zachcelo? Škoda, že ma neposlúchol ten Váš Pajác. :) Vymenovali ste tam ešte niektorých kamošov z MT, to je milé. Robíte nám reklamu? Či? Tak ďakujeme :)

mária16.6.2010
 

aďa, a kdežesisato zastavila? No aspoň si mi pripomenula Lentilku a Mentolku, vrátim sa k nej no mám rozpracované 3 veci a myslím že to nateraz stačí...
Možno ju celú prerobím,,,

ANDREA BUGÁTOVÁ2.4.2010
 

Ahojte tetuľka Majulka,
len som Vám chcela oznámiť - záverečné slová pre Vás - pri mojej rozprávke pre Mámtalenťákov. Niečo som Vám k menu dopísala. Ďakujem za všetko a právom Vám patrí prvé miesto do dnešného dňa. Som rada, že sme sa spoznali.

mária2.4.2010
 

aďa, už som tretia... a budem postupne gumovať, veď chcem uviesť ďalšie dielka,
a pobaviť \"čitáčikov\", začala som s Oškercom, dúfam, že aj teba pobaví...

ANDREA BUGÁTOVÁ2.4.2010
 

Mária, neviem si spomenúť, čo mi medzi toľkými dielmi chýba. Ale veď toto je nový ročník. Tak ste mohli začať od nuly. Treba sa spýtať aspoň mailom, že ako to dať od nuly, keď je nový ročník. Neviem veru, ale gumovať, to hádam nie. Oškerca si idem prečítať. A negumujte nič, veď to sa dá nejako do poriadku. Neviem prečo ste sa nespýtala, alebo priamo dajte status na FB MT - skrátka - napíšte, že ako to máte spraviť, aby ste si nevymazávali diela.

mária2.4.2010
 

aďa, mne to vôbec nevadí. Ja som rada že to tam už toľký čas nekikiríka... je to O.K.

Broňa25.3.2010
 

Mária- keďže sú mi texty pre deti veľmi srdcu blízke- otvorila som s chuťou objavovať aj ten Váš o vajci... Čítam, čítam- a zdá sa mi, že objavujem už objavené... Vyjdem hore do našej knižnice- a tam...Útla brožúrka s týmto istým textom pod iným názvomn- stránka v angličtine-oproto stránka v slovenčine- ale text sedí nachlp presne! Pozriem meno autorky- Aj to sedí!
Ešte stále sa čudujem- nemali tu byť zverejnené len nepublikované texty? Veď ten Váš som si poctivo kúpila už minulý rok, keď som bola s deťmi na liečení v Bardejove....

mária25.3.2010
 

Broňa, Bratislavčanka a Priateľka špeciál, mi vydala viacero brožúriek, spojené aj s vymaľovánkami pre deti v novinových stánkoch. Vajíčko bolo publikované v r. 2008 takže v r. 2009 ste ho v stánkoch nemohli objaviť, predaj v stánkoch je limitovaný a potom ide všetko na recikláciu (jednoducho to zlikvidujú). To nie sú knihy ktoré zaplavujú knižný trh v kníhkupectvách. Veď si pozri stránku grafiku alebo ilústráciu, veľa kníh bolo už vydaných.
Ja som sa priznala aj M. Bunovi že som si vydala pre svoju potrebu a pre uchovanie autorských práv z niektorých kníh po 30 najviac po 50 ks, ktoré však nepredávam ale iba darujem svojim blízkym. Nenájdete ich nikde na knižnom trhu. Dokonca som ani vydavateľstvu nepodpísala povolenie k predaju. A píšete, že ste ho objavili v knižnici a potom že ste ho kúpili v stánku. Do knižníc som ho bezplatne venovala ale iba tu v okruhu môjho rodiska, neviem kto by ho dal v Bardejove do knižnici. Môj okruh je: Senec, Trnava, Pezinok, kde som práve tento týždeň mala popsedenie s deťmi v knižnici, ktoré ma dojali k slzám lebo celé vajíčko mali naštudované na spamäť a podložené so svojimi kresbami. Ver mi že keby každý chcel šíriť lásku medzi deti tak ako ja, a nevidieť za tým peniaze tak by na tomto svete bolo veľmi dobre. No ak je tebe dobre že si to tu zverejnila práve pred koncom súťaže, tak začínam veriť aj niečomu inému a to zrovna nemusím...

Broňa25.3.2010
 

Mária-predovšetkým ďakujem za odpoveď.
Ja som brožúrku objavila vo svojej vlastnej knižnici/ myslím tým moju domácu zbierku/ :) Ako nadšenec a učiteľka malých detí mám totiž bohatú zbierku. Ja osm naozaj iba vyjadrila prekvapenie- nič viac... Lebo podľa čítanosti som sa tešila na nový zaujímavý materiál pre deti a keď som sa začítala- zrazu ma napadlo- do kelu, veď toto ja poznám! Vybehla som do knižnice a naozaj. Máte pravdu- je to výtlačok označený Bratislavčanka a možno má ešte aj cenu- ak Vás zaujíma, môžem pozrieť. Totiž- som si abssolútne istá, že som ju kúpila minulý rok konkrétne na liečení s deťmi v Bardejove- a to bol prelom apríl-máj- takže podľa toho čo píšete,zrejme niekto porušil dohodu s Vami- kúpila som ju v novinovom stánku kúpeľného domu.
Poslednú vetu nechápem- ak si si pozrela môj vstup sem na stránku- musela si zistiť, že som sem vstúpila 14.3. a odvtedy to tu poctivo lúskam... A neberiem to ako súťaž-lebo literárnu cenu môže vyhrať len jeden - a tým by som ostatných označila za porazených. Ale podľa mňa je tu spústa skvelých autorov a
možnosť vydať knihu otvorená pre všetkých. Teraz trochu ľutujem , že som napísala hneď reakciu- ale zároveň si myslím, že je absolútne normálne napísať o svojom objave tebe ako autorke- za podraz by som považovala, keby som inkriminovanú brožúrku zbalila do pošty a zaslala na adresu vydavateľstva...
Prepána, Mária, myslíš si, že by som si kúpila texty, ktoré by som považovala za nekvalitné?! Učím aj divadlo aj celkom malé deti a preto mám zrejme rozsiahlejšie zbierky ako iní... A charakter brožúrky napovedá. že jeho jedinou cennosťou je jej obsah- pretože kvalita a väzba to nie sú... Prajem ti krásne dni a myslím, že ak si z takéhoto dačoho mala obavy, alebo to považuješ za útok alebo čokoľvek- mohla si sa tomu vyhbnúť zľahka - a napísať- vkladám sem texty, ktoré sa mi už podarilo v malickom náklade dostať medzi ľudí vo fprme brožúrky... Koniec.koncov- hoci moje veci som sa zatiaľ nepokúsila nijako vydať, Slnko v duši vzniklo z blogov o mojich deťoch, ktoré som písala na naničmame- na podnet čitateliek. A množstvo mojich textov neautorizovane koluje medzi učiteľmi aj rodičmi- lebo napriklad taka zrýmovaná zhudobnená gramatika SSlovenského jazyka bol pre nich nevídaný úkaz a ja som ho rozdávala, rozdávala a zrazu na jednom stretnutí som moje texty počula v cudzom kraji od neznámej osoby- a-potešilo ma to. Veľa radosti a potešenia z písania aj vydávania akejkoľvek podoby textov- a množstvo rozžiarených stretnutí Ti prajem. Úprimne. :)

J.W.T11.3.2010
 

No Mária :-)
Vidím, že vieš (už keď sme si potykali) do svojich diel zakomponovať a skĺbiť v texte naozaj aj nespojiteľné a že Ti fantázia funguje na plné obrátky :-) Držím palce, nech na obrátkach nič neubúda, ba naopak :-)

mária12.3.2010
 

Tu fakt ide iba o humor a o nič iné.
Chcela by som z toho zmachliť iba malú pamätnú brožúrku. Inak je to hovadina, samozrejme že nie do kníhkupectiev...
Uvidím čo zmôžem, ale karikatúry na pamiatku urob, kým zmiznú... Potom máme času dosť.

ANDREA BUGÁTOVÁ16.3.2010
 

Mária - Jarko J.W.T. ma nakreslí: ako Bugátová na saniach v okuliaroch s úsmevom. To by bola super karikatúra, už sa teším :) Potom mi to pošlite mailom. Díky.

mária18.3.2010
 

aďa, už iba kôli tebe to musím dokončiť...
mária

ANDREA BUGÁTOVÁ21.3.2010
 

Mária, vy ste riadne číslo xxx, to sa nedá ani vyčísliť. Koho ste to zase spomínali? Tak moje autíčko Titít by sa Vám zišlo v rozprávke. Ešte, že nás máte s Romanom Lacom a J.W.T. aj Tina s jej baby, aj p.Heviér, aj p.Bednárik, Kopček, Marek K... ešte som na niekoho zabudla v tejto poslednej časti? Tak píšte, nech sa ešte nasmejem. Ale Romana a Laca tam máte skoro vždy - Vaša konkurencia - čertisko? Ha, ha.

Lýdia10.3.2010
 

Milá Mária,
celkom som sa pobavila na LENtilke a MENtolke, aj keď priznávam, že Tvoja tvorba nie je mojou šálkou kávy. Ja patrím do cieľovej skupiny románopiscov, som zaťažená na beletriu.
Čo sa týka vnímania mamtalentov, myslím, že sme sa zhodli iba na jednej osôbke a to v mojom ponímamí - pani Riťolezke. Ani výhru netipujeme zhodne. Ty dávaš do placu meno Zandelee, ja mám ciťáka, že to bude pani Prídomková. Prečo? Najväčšiu predajnosť majú romány a vydavateľstvo bude chcieť, okrem iného, určite zarobiť svoje percentá. Aj keď je Zandelee výborný, predsa svojou intelektuálnou tvorbou osloví len menší okruh kupujúcich.
P.S. Chcela si vedieť, aké meno by som prísúdila Tebe a navrhovala si pani Rýpalka - budiž, môže byť, dosť rýpeš. Ale ja Ťa skôr vidím ako pani Žlčdvíhajúcu - či už svojím umiestnením, komentármi, alebo aj vekom a skúsenosťami podloženou múdrosťou,
pa, čitateľka mamtalentov.

mária12.3.2010
 

Lýdia, odmena je jedna vec a vydanie knihy druhá. Zandellemu určite knihu vydajú, v opačnom prípade \"zožeriem\" Lentilku aj Mentolku. Nie len romány sú
na svete žiadúce, aj \"hovadiny\" si radi prečítajú ľudia, a keď ich aj na chvíľku rozosmejú a viac nič, splní to svoj účel.
Som zvedavá čo povieš na budúci rok na môj seriálový, humorný KRUMMPEĽ. Budem čakať na tvoj koment...

Marek J. Kolcun9.3.2010
 

\"Kde to letelo?
Dolu za kopec.
Au! Bolelo!
Tak ti treba, lakomec!\"

To len tak na úvod, by sme sa naladili na pojašenú nôtu tety Čechovičovej a hoci nôta je to naozaj chytľavá, pokúsim sa trošičku odosobniť, zoradím si poznatky a pripomienky do radov a pozriem sa na dielko z iného... uhla.

V prvom rade snímam pomyselný klobúk pred aktívnym prístupom, odhodlaním písať a prácou s detským kolektívom - ja mám iba jedného malého bratranca ale keď sa ten na mňa zavesí (a nemusí hneď fyzicky), je to väčšia záťaž než celý deň nosiť okenné tabule. Hlavne tá posledná vec (deti atď.) vo mne vzbudila dojem, že sa mi pod kurzor myši dostane súhrn rozprávok určený pre deti (pred)školského veku. Lež chyba lávky...

Rad druhý: To, čo mi udrelo do očí po pár riadkoch je fakt, že minimálne dielko LENtilka a MENtolka nie je pre detského čitateľa/poslucháča. Hoci by sa mohlo zdať, že detinský zjav je hodný iba tak pre veľké očká drobných detí, nie je tomu tak - dielo si zaľúbia hlavne starší čitatelia a ak by som mal menovať (čo pri tomto diele nebude problém), autori zo stránky Mámtalent. Pýtame sa prečo vlastne? Môže za to hneď niekoľko aspektov:
1. dielo je písané dosť náročným štýlom. Neviem, či to bol zámer autorky alebo iba neschopnosť prepracovanejšej štylizácie textu na webe (pozor, neútočím, mnohí užívatelia webu nevedia používať vymoženosti, ktoré zbehlejší zasa považujú za základy internetovej gramotnosti - Internet je ale priestor pre všetkých, takže iba poznamenávam), ale prišlo mi zvláštne, keď som v každom riadku našiel iba jednu vetu.
2. dosť veľká časť príbehu sa odvíja na základe dialógov postáv a čitateľ sa tak mnohokrát dozvedá, kto práve hovorí, iba z povedaného. Samému sa mi zopárkrát stalo, že som sa zastavil a povedali si: \"Hou, kto to teraz hovorí?\". Samozrejme, istú úlohu na tomto čítanom zmätku zohráva aj nedostatok čiarok a správne umiestnených interpunkčných znamienok, ktoré hlavne v tomto štýle zohrávajú veľkú úlohu. V tejto oblasti by som autorke odporúčal aspoň trocha popracovať, pretože keď som sa stratil ja, stratí sa aj prípadný korektor a bolo by nemilé, keby vety vo výsledku vyzneli ináč ako autor zamýšľal.

Rad posledný: Vo výsledku nemám dielku čo vytknúť. Prišlo mi to také hravé, na nič sa nehrajúce, akoby to bolo len nenápadným mementom na prvý ročník autorskej súťaže projektu jedného slovenského vydavateľstva. Ľuďom mimo tohto okruhu pravdepodobne veľa nenapovie ale môcť hovoriť za všetkých autorov, toto dielko by som rád uvítal v osobnej knižnici. Slúžilo by mi ako zborník diel autorov, ktoré budem mať uložené hneď vedľa tejto malej knižočky...

PS: Ooben je síce hrubý a neohrabaný ale nevyhľadáva boj a má radšej sekerku ;)

mária12.3.2010
 

Marek, ja ťa beriem všetkými prstami čo mám na ruke. Ale nebuď tak dôsledný, vLENtilke a MENtolke kašli na čiarky. Snažím sa dávať novú reč do \"\"\"\"\", je to
veľmi narýchlo, keď mám všetko sledovať...
No jedno radím aj tebe, odpútaj sa už od Oobena,pobav sa na niečom, a daj svojej fantasy koniec, aby si sa neazmotal. Nezabúdaj, že niekedy veľa, môže znamenať málo. V najlepšom treba skončiť... Nepokaz si dielko...

ANDREA BUGÁTOVÁ7.3.2010
 

Mária, ako som sa nasmiala, zase. Ani neviete, že ste ma spomenuli aj v tomto Lentilkove - Vlkodlak ma volali v škole, podľa môjho priezviska (rodného). A Roman, že stále žmurká, že to nie je na balenie báb, iba chyba krásy? Hahahaha
Ešte aj chudáka Mareka a jeho Ooben ste spomenuli, aj Zandeleeho ľalie aj všetky tetky pletky a NOX. Ešte kto tam bude? A prečo to stále čítam väčšinou iba ja? Alebo to len ja komentujem a ostatní dávajú bodíky? Posúďte sama.

mária8.3.2010
 

aďa, veď iba ty si náš stály pisálek, kedy to stíhaš... teraz sme došli z mesta-oslavujeme-MDŽ-, tak sme si pokúpili darčeky a sadli na kávu. Mailom ti potom vysvetlím Kráľovstvo Kotrmelec, nechcem to tu rozmazávať... som rada že mi zatiaľ nik nevynadal...

ANDREA BUGÁTOVÁ8.3.2010
 

Vás si vždy musím stihnúť prečítať, keď vidím novinku.
Všetko naj k MDŽ a posielam imaginárny karafiát alebo radšej ružičku? :)
Ak by ste chceli, aby Vám niekto vynadal, tak to by ste museli mať inú formu písania, nie takúto odľahčujúcu. Tak sa teším na mail. Som zvedavá. Kto je kto, teda okrem tých známych mien. :)

Roman aj Laco7.3.2010
 

:D ...hneď dvojitá úloha...výborne...čertisko som to hej, len jedna chybička...to žmurkanie je ozaj spôsob balenia :D:D

mária8.3.2010
 

Veď hej! Len musím princezničkám opraviť roky aspoň na 15... Potom môžeš. Ešte púridávaj bodíky, ponechala som si ťa v scenári...díky

ANDREA BUGÁTOVÁ6.3.2010
 

Mária - vysvetlenie Kofilka je kto? Už len preto, že sa mu páči tá víla Amy sa pýtam. Vy to tu pletiete jedno cez druhé, jedného s druhým, až sa mi to splieta v hlave a už neviem, kto je kto, iba ak ho nazvete tým menom, aké poznám. Ale asi už máte Mám talent prečítaný celý, keď to takto opisujete :)

Roman Laco6.3.2010
 

Už som tam, už som tam :D

ANDREA BUGÁTOVÁ6.3.2010
 

Áno, a si rád tomu Romaniskovi? Nemáš rád odvodeniny z tvojho mena :)) Mária a kto je mentolka a lentilka- neviem si dovtípiť, či len obyčajné rozpr.postavy, nik z MT? Mária, Mária, Vy nám dávate, teda nám - mámtalenťákom. :)

ANDREA BUGÁTOVÁ3.3.2010
 

Mária toto nie sú rozprávky z lesa, ale rozprávka v rozprávke. Toľko rozprávkových postáv, len v jednej vete niekedy, až sa mi to všetko splieta a už ani neviem, čia som. Vy to asi hádžete rovno na papier, alebo do PC tú Vašu fantáziu, lebo ako myslíte, hneď píšete. Som veľmi zvedavá, či príde aj rad na Vás, čo povedia Mám talent na Váš dar, ktorý niekedy treba krotiť, lebo by bolo málo knižného papiera, pri Vašej fantázii. Ešte máte voľnú pamäť vo Vašom PC? Nezhorel Vám od toľkej námahy? Nezávidím mu. Tomu počítaču Dodkovi? To je ten Váš PC? Prajem Vám a celému Vášmu kolektívu, nech to ďaleko dotiahnete, až do úplného konca. Držte sa svojich pocitov a píšte, čo cítite, ide to z Vášho vnútra. Ste skrátka jedinečná, nejaké tie úpravy a môže to ísť von. Nie, žiadne budúce ročníky, teraz a hneď. Lebo v budúcom ročníku už tieto super veci nemôžete dať, tak si ich hlavne uložte v pamäti do PC. Ďakujem za zážitky s Vašimi dielkami.

cami26.2.2010
 

..uf, normálne drina prečítať to celé na jeden ťah, ale oplatilo sa. Je to super. Si živá, chodiaca fantázia...;-)

mária26.2.2010
 

ktorá dnes potrebuje barle, lebo nemôže vstať... o rok sa možno uvidíme...ver mi, nechcem sa miešať medzi mladých autorov...(celý projekt je nah)

mária26.2.2010
 

Si asi jediná ktorá pochopila súvis s dielom a ilustráciou, ale aj posledná, lebo pokračovanie OFINKy dnes skončilo
ďakujem...

ANDREA BUGÁTOVÁ19.2.2010
 

Zaujímavé, popletený kráľ si pomýlil p.Janovica s minideduškom so žltým klobúkom na hlave a velikánskymi fúziskami? :).... fialová krava zo susedného Rakúska :D ha ha. No už mi ani smiech nestačí pri Vás tetuľka Majuška. Pa. Aj ja mám niečo nové pre Vás...aj ostatných, novú rozpr. :)

Lipárová Vlasta18.2.2010
 

Rozdávať humor je umenie ,zabávať ľudí je krásne.Máš na to,tak bojuj s nami.Za Tebou je veľa nádhernej práce.Ja Ti fandím.

Lipárová Vlasta17.2.2010
 

Takže Lipárku si vybral kráľ.Ale čarodejnice sú čarodejnice.No hlavná čarodejnica si Ty.Ako vieš, že tanec a spev milujem.Mária,to sa Ti podarilo,asi sem prídem častejšie,pretože ja som pre každú srandu.Poriadne si ma rozosmiala.Som zvedavá, kto bude ďalší. Veľmi pekné.

mária18.2.2010
 

Vlasta, Vita - díky, dúfam že ešte privolám troška humoru do tohto nekonečného súboja... (Ja sa vám priznám, že nahánanie aj týchto komentov, odpovedaj budeš 1,2,3...doprdele, najčít. a blboviny, prestáva ma to baviť a v sebe mám túžbu vymazať všetko behom 24 hod... Ale vy bojujte ste mladé mne nejde o nič...
a z úprimného srdca dík...

Ryšavá Vita:)17.2.2010
 

Mária, veľmi som sa tešila, kedy prídem na radu:)))) Mate nevyčerpáteľný zmysel pre humor a dobre som sa bavila. Keď už som čítala o \"Bugatovej na saňkach\", netušila som, čo čaká mňa:)))) Budem Vaša vášnivá čitateľka a dnes dávam 5 hviezdičiek.

ANDREA BUGÁTOVÁ13.2.2010
 

Na FB MT máte komentár na toto- Bugátová z Rbk pojašenú na sánkach, s opraveným hrdzavým radiátorom s vyplazeným jazykom. No, počkajte, ja si dačo na Vás vymyslím. Mária. Jednoducho.....vymyslím. A nemám v pätách 300 snehuliakov, ale \"tetuľku\" Majku Čechovičovú.

mária15.2.2010
 

Ja som myslela na tie snehuliaky z Fac,
ale bude lepšie, keď tam fakt nebudem, radšej si urobíme tuná KUK....
Nemusím byť všade, už som star.!!!!

ANDREA BUGÁTOVÁ16.2.2010
 

1/ viem, aké snehuliaky ste mysleli, čo som dala tú foto
2/ určite len príďte zavše na FB, niekedy tam je aj sranda a nejaké rady teraz pribudli, ako písať...
3/ aká star.-v najlepšom veku :) či superstar? :)
4/ tu sa vyjadrujeme k Vašej tvorbe a na FB tiež, ale aj k inému a môžeme si písať aj súkrom. správy, chatovať a fotky, ako e-mailom, len je to rýchlejšie. pa.

mária16.2.2010
 

aďa, mám rada humor, ale na Fecebocu, som ho akosi nespozorovala, je to diskusia pre pár osôb, a tu v mamtalente je strašne veľa autorov a to ma odradilo zapájať sa tam do diskusie, (viem čo je reklama,niečo chcieť a dosiahnúť to ako sa povie aj cez mŕtvoly,ale to nie som ja a musela by som sa po zbytok života schovávať za dajakou maskou, a ja som mejkapy nemala nikdy rada, a tak to aj zostane...

lotr2.3.2010
 

Môžem tento názor zdielať? Konkrétne od zátvorky ďalej... A dielo je fakt delo :)

mária3.3.2010
 

Toto som si tu všimla iba dnes a čítam že lotor, tak prepáč... Od zátvorky-jasné... veď aj ja mam Facek...boček celkom rada ale vždy nemusímmmm

mária14.2.2010
 

aďa, ja som tu asi jediná pripečená, ktorú ktosi upozornil nie viacej ako mesaiac do zadu, že si mám na ľavo všímať /njkomentovanejšie a načítanejšie/
ja som to nikdy nepozerala. A až tam som si všimla že moja K.D. vlastne nie je pod žiadnym žánrom. Ale ja krákam aj nato. Na body sa vykašli, to nie je smer
po ktorom ide mamtalent, to mi ver!
A tak je to správne, môj cieľ bol pobaviť zopár ľudí a už sa stalo... a vôbec ma nemrzí, že to nie je hodnotené...

ANDREA BUGÁTOVÁ15.2.2010
 

Tak si pozrite na oplátku moju novú rozprávku o nočníčku a v nej figuruje jedna malá Majka...Celkom sa to tam hodí, ale bez urážky :) Ale keď ja si otvorím Vaše diela, tak tam na ľavo boku, aj na pravo je tá Krajina Dobrom., tak sa nebojte, všimli si ju. A viem, že body nie sú smer, ich zaujímajú tí, čo vyniknú niečím, tak....ako vy?

mária15.2.2010
 

Tak hovoríš : nočník, dobre, človek nevie kedy ho bude potrbovať..
Vieš čo, mám doma ale už ako suvenír, sklenený s uškom (mám v ňom klúče)
-starožitnosť... KUK....

viera hincová11.2.2010
 

Mária, neodpustím si ešte jednu reakciu. Píšete srdcom, z Vášho diela cítiť lásku. Pod Vašou láskavou rukou deti kvitnú, bárs by bolo viac takých Márií na svete. Prajem všetko dobré.

mária12.2.2010
 

Vierka, veď je tam aj zlý motýľ NIČOTA,
takže nie som až taká dobrá, ale viem si ho predstaviť v kreslenej rozpávočke ako plače a všetci mu razom odpustia...
Veľmi pekne ďakujem za hrejivé slová...
S úctou mária

ANDREA BUGÁTOVÁ11.2.2010
 

Na záver zase len ja:
Koniec dobrý, všetko dobré. Keby tak bolo aj v živote, ako v rozprávke: \"Hrdina z rozprávky v ich srdciach ožíva, postavy z rozprávok sú aj ich rodina\". Veľmi pekný zaver.
Už len knihu z Ikaru a ide sa ........samozrejme na vandrovku.
Dám Vám link - to je web.stránka, Vášho diela na MT, aby si to mohli hneď pozrieť aj ostatní.

mária12.2.2010
 

aďa, ty len pekne čítaj môj bonus - OFINKU- myslím, že v 4 pokračovaní sa nájdeš a to bude asi tvoj záver... žiadna web. stránka nebude (hahahaha).
Vlasy mi cez mail vyšklbeš... (ale neboj!) To aby bolo napínavejšie...dík

Daniela Peleščáková11.2.2010
 

Vidím, že tu prebieha dialóg, tak budem taká smelá a vstúpim doň. Krásne rozprávky, krásne veršovanky, krásne obrázky. Je to detské šapitó, vystavané zo slov a farieb. Každé dieťa, čo doň vkročí, musí byť očarené a od údivu otvoriť pusu. Toto je najkrajší svet fantázie, do ktorého sa deti môžu ponoriť. Napísala som komentár aj Andrejke, tak sa nechcem opakovať, aké sú rozprávky pre deti dôležité. Timotej, Timotej, zaľúbený po uši - Ha-ha, jedna postava môjho románu sa tiež volá Timotej a aj keď je to iný žáner a volám ho Tim, tiež je zaľúbený po uši. Nepochybujem, že Rozprávky z lesa nájdem na pultoch kníhkupectiev. Prajem veľa veršovaných nápadov.

mária12.2.2010
 

Krásna-reakcia, isto poteší každého z nás,nie som vínimkou.Prešlo mi cez ruky veľa det. knižiek a viem, že niekedy stačí priložiť k veľkému obrázku iba jednu vetu blízku det. srdiečku...
ale to boli naše roky, dnes deti túžia po niečom inom a bojím sa že naše rozpávky budú pre ne o pár rokov tabu.
No ešte skorej sa zabudne na mamtalent, a aj na naše rozpávky... Kolobeh života a ja ho beriem... Vaše slová mi boli balzámom na duši...

ANDREA BUGÁTOVÁ9.2.2010
 

Máme sa fajn, pridaj sa k nám, tak sa pridávam Mária.... Ste fajn.
Len, keby sme v týchto komentoch neboli len my dve a raz Vierka Hincová? Vajíčko na vandrovke by nebolo také osamelé :(. Ale aspoň čítanosť máte super. Pa.

mária9.2.2010
 

Tak vieš aďa ako to chodí, nikto radšej číta ako píše, a je ich viacej, boja sa že niečo napíšu zle a majú traumu z toho..
Všetky tieto piesne v motýlikovi sú zhudobnené iba ich nahrať,
ja si ich pospevujem a strašne sa na to teším to bude 3 muzikálik a po všetkých skusenostiach asi najlepšie nahratý...
díky za koment...

ANDREA BUGÁTOVÁ28.1.2010
 

Nepáči sa mi ten škaredý zlý motýľ Ničota, iba robí zle. To je o dákom zlom ujovi? :) A ešte berie aj cumlíky malým deťom a prepichuje balóniky, no zlý, zlý je ten motýľ Ničota! Ale zase pekná kresba motýľa s kvitkami. Motýľ lieta nad kvietkom...Stále mi to evokuje Mária tú pesničku. Čím to bude. Vy ste nevyčerpateľný zdroj. A ozaj už ste na 3 mieste v čítanosti. Zachvíľu predbehnete tú tetu Annu? Či, ako sa volá. Jóój a kým Vás ja dobehnem z toho môjho teraz aktuálne 58 miesta... :)

mária28.1.2010
 

aďa, do tejto súťaže som nevstúpila s cielom nahrabať body a viem že ani vyhrať nemám šancu (fandím Bulles a Zandeleemu), body v tejto súťaži znamenajú aj nič aj veľa, na jednej strane si rád keď ťa niekto číta, je to dobrý pocit, ale nevieš i tak čo si o tom myslia, ja mám na placi veľa hocičoho, ako sa povie všestranne z každého rožka-troška. Koment som najmenej dostala na Počítač Dodko a práve mne ako autorke sa toto malé dielko pre deti najviac páči, takže aj radosti aj sklamania si užiješ... no tvorím ďalej... (čosi som ti poslala)

ANDREA BUGÁTOVÁ29.1.2010
 

Ďakujem, ale aj koment prosím, už nemám takú čítanosť, ako hodnotili Buless, ale fakt sú dobrí aj Zandelee, aj Tina VdH, ale je viac takých dobrých, ozaj aj Marek Kolcun, Roman Laco, ale to už je iný svet, ako my - tetky rozprávkárky.
Tak sa teším na to čosi, ako sa Vám odvďačím? Ďakujem.

mária29.1.2010
 

To je pre tvoju Peťku-aj angličtina-engliš, a vymalovánky a ty s tou tetkou počkaj ty si ešte baby rosnička... uvidíš čo ešte dokážeš!!! a výber diel naozaj necháme pod krídla komisie ale tebe by tú tenučkú mohli vydať ako bonus...

ANDREA BUGÁTOVÁ29.1.2010
 

1/ nie Peťka, je po mužovi - Patrícia-Paťka, muž by sa urazil, nie je Peter :), ale + omaľovánka super, lebo rada kreslí, možno bude mi v budúcnosti kresliť k mojim rozprávkam a english, aspoň si pripomeniem (maturov.som z angl.). Ďakujem, aj za Paťku.
2/ baby rosnička? Ha,ha - young rosnička,(nie detská, ale mladá rosnička :))
3/ bonus-vydanie?, alebo darček, ako leporelo by mi to vyhovovalo. A už teraz by bola aj trošku hrubšia, lebo mám viac rozpráv., ale nemala som k nim ilustrácie.
Veď kuknite. Už ste mi dávno nepísali, keď už tak vypisujete na moje komenty.
Tak uvidíme. Som sama zvedavá. Držte sa. Aj tak Vás obdivujem, že ste sa dali na PC, internet. Idete s dobou.

mária31.1.2010
 

aďa-mám ťa rada, ale že by som niektorú z najnovších neokomentovala? neverím-kuknem...

ANDREA BUGÁTOVÁ31.1.2010
 

Tak zajtra načmáram dáku o pokazenej rolete :) A ďakujem, že ma máte rada, fákt? :)

viera hincová19.1.2010
 

úžasné... nápadité...

mária19.1.2010
 

Veľmi pekne ďakujem za všetkých...

ANDREA BUGÁTOVÁ18.1.2010
 

No a 2-izbová búdka, vy ste fakt talent Mária, to by ma nenapadlo. Super.

mária19.1.2010
 

aďa, nápady a kresba do Motýlika patrí mojej vnučke , keď chodila do Z.Š. (teraz už stredoškoláčka), vytvorili sme spolu prvé maliné dielo ktoré je pre nás milou spomienkou. No som rada že pracujeme na ďalších... ale to až o rok... Nič ti neujde! dík...

ANDREA BUGÁTOVÁ18.1.2010
 

Ja som vajce na vandrovke, v lese veľkom nádhernom...motýľ lieta nad kvietko. Jedna úžasná, za poslednú dobu najperfektnejšia pesnička, ktorú som za posledné dni počula, večer zaspávam s ňou na perách. Ste super, aj speváci. Krásne hlasy-talenty. Gratulujem.

Mária18.1.2010
 

Som rada že sa piesne páčia, vajíčko je chytľavé, no mne ladí pesnička, ktorá uzatvára Moýľa Ničotu, !Tam kde sa končí pekná rozprávka na čele dieťaťa objaví sa vráska... čosi deťom aj dospelým rozpráva a nechá ich aby sa zamysleli...
Si veľmi zlatá, díky moc.

ANDREA BUGÁTOVÁ18.1.2010
 

A keď sa spojíme - Vy víťaz a ja zlatá, tak budeme zlatý víťaz. :)) No, čo na to poviete? Ako zlatý slávik. Ale tak Vy ste potom diamantová, to je asi viac, lebo ste väčší talent. Ale, aj tak som za to, aby sa rozprávka dobre skončila a nie Ničotou. Ale to je môj názor. Držkajte sa. Ste dajaká aktívna, nie? :))

aďa pre máriu6.1.2010
 

Podjavorinská sa môže skryť, rastie jej konkurencia. Pozrite aj moje KRáTKE ROZPRáVKY PRE NAJMENšíCH a ďakujem za krátky komentár a ohodnotenie.

aďa pre máriu 26.1.2010
 

Ozaj, aj obrázok Rýľček som komentovala, je zlatý.Pa Aďa.

mária6.1.2010
 

aďa, naozaj som rada, no mne zatiaľ stačí mária s malým -m- a Pojavorinskej patrí veľké \"P\". čítala som si už zopár rozprávočiek, robíš to dobre už i pre to, že sú kratučké a to pre malé dieťa naozaj stačí, atebe naozaj postačí v tvorbe stále sledovať dianie detí a oni ťa povedú k vytvoreniu ďalších rozprávočiek. Inak pre deti tvorba, nech ju nik nepodcenuje je ťažka, no z poviedkami sa stretávame v bežnom živote každý deň len ich treba dať na papier.
Si mladá, pokračuj, ja sa už venujem vnukom a myslím, že som ich už naučila veľa a to je moja odmena... s úctou mária

aďa pre máriu10.1.2010
 

Toľká skromnosť pri 10 dielach a pri toľkých komentároch a koľko ľudí si Vás už prečítalo. Nie s malým m, ale veľkým a riadnym M. Vidno, že už máte za sebou kus života, cítiť to vo všetkých vašich dielach. Sú originálne a svojsky skromné. Ďakujem a myslím si, a určite aj Vy a Vaša rodina, že Vy ste tá mama, stará mama s veľkým M-Mama Mária. Aj s toľkými starosťami, aké máte.Ja som šťastná, že mám zdravé dieťa, ale v bežnom živote si to ani neuvedomujeme, až keď je zle, aj my už máme za sebou operácie, aj moju, aj malej v 4-mesiacoch, ale zvládli sme to a sme tu, aby sme žili, nie prežívali. Veď preto máme tú šancu. Dlhých 7 rokov sme čakali, kým sme dostali tú šancu mať s manželom dieťa a sme obaja šťastní, že ju máme. Držte sa a pozdravujte vnúčatká.

mária10.1.2010
 

Vraví sa o 7 že je šťastné číslo. Tak ty tomu môžeš určite veriť. Ďakujem ti za toľkú chválu. No niekedy veľa znamená málo a málo znamená veľa.(jedna pieseň J. Kiršner čo dokázala.)
Je tu takých textov natisíce. Pre nás mamtalenťákov všetko zaleží od šťastia.
Skupiny, speváci... radšej si volia keď sú známy svoje texty, hudbu, ide o peniaze, biznis. My tu žobroníme aby nás niekto čítal. Preto to váhanie zapojiť sa do ďalšieho ročníka. Roky sú roky, treba nechať priestor Vám, mladým a tak to má byť! Ja som za...

aďa pre máriu11.1.2010
 

Milá Mária, áno 7 je šťastné číslo, tak uvidíme, či aj naša malá bude v živote šťastná, zatiaľ dúfam to šidlo je. Tak Vám dávam málo bodov, aby ste dokázali veľa. A môžete mať aj Vy priestor, prečo aj vy nemôžete mať? My stále budeme mať šancu.Ďakujem Aďa.

mária12.1.2010
 

aďa, v mamtalente nevyhrávajú body, ale dielo-práca. Aj ten čo bude mať najmenej bodou tu môže získať výhru. To že nás čítajú, neznamená vôbec výhru, iba ako potešenie súťažiaceho a to je všetko.
Dúfam, že ja ťa poteším aspoň s CD.

ANDREA BUGÁTOVÁ18.1.2010
 

To málo bodov som myslela len obrazne, to podľa tej pesničky Kirschnerky - málo je veľa-povyše povedané. Dávam 5 bodov. Ste pre mňa víťaz.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

mária čechovičová

Išlo vajce na vandrovku.
Vtáčik Strapúšik a lienka.
O mne

Niekedy aj krátka vzdialenosť dvoch rúk-
nezacíti dotyk prstov... mária


Ako prvú rozprávku som pre Vás vybrala:
-Čertík OŠKEREC.-

CILILINg!-ďalšia rozprávka,
-Škriatok Didi a jeho zázračný zvonček CILKO -
budú trestať zlo. Kadiaľ poputujú a čo všetko zažijú???
-*-
Ďalší roz. príbeh -Koza ERŽA-,
je veľmi pojašený. Z kozy Erži sa stane "hviezda" -a-
z vlka Tĺka slušný "džentlmen"...
A čo sa udeje na hospodárskom dvore a v lese???
Tak to bude totálny blázinec...
No -James Bond- dá všetko do poriadku...
-*-
Kráľ Ofinka a jeho kráľovstvo v krajine KOTRMELELCOV ,
v krajine VALAŠKY a v krajine BARANICA

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: