IKARIKAR http://www.ikar.sk

Rozprávočky pre detičky (Diana Uhrikova)13.3.2010
 

3
 počet hodnotení: 5
prečítané 162, Komentáre 1

 


Ako chcel nebojácny škrečok Oliver poraziť Slnko
 
Na samom konci jednej dediny, kde ľudia často nechodievajú, kde vetrík nikdy nezablúdi a kde sa ozveny len slabo ozývajú, vyrastal hustý tmavý les. Väčšinou bol osamotený a tichý. Ľudia sa ho báli a zvieratká sa zas ustráchali ľudí, ktorí sa sem občas zatúlali.

No jedného dňa, keď slnko mohutne svietilo a hrialo, nastal v lese akýsi hrmot a rozruch. Zvieratká zvedavo vychádzali zo svojich obydlí a zisťovali, čo sa mohlo prihodiť. I škrečok Oliver sa pridal k davu. Postupne sa všetci zhromaždili na hlavnej čistinke pri starom hovoriacom dube.
 
Oliver sa pridal k rodinke mladých bobrov. Spýtal sa pani Evičky : „ Evička, prečo je všade taký krik a zhon?“ Evička mu odpovedala : „ To veveričiak Miško plánuje prebehnúť celou dedinou, aby tak dokázal svoju odvahu a váženosť. Ešte nik pred ním to nedokázal. “ Oliver sa odrazu cítil menejcenný a zbytočný. Aj on túžil mať takú veľkú odvahu, byť taký obľúbený a dokázať v živote veľké veci. Hľadiac na vystatujúceho sa Miška zosmutnel a do večera už neprehov...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lipárová Vlasta31.3.2010
 

Krásna rozprávočka a poučná.Je to tak Dianka,my ľudia si niekedy nevieme vážiť ,že máme zdravie,rodinu a pár dobrých priateľov.O tom je šťastie.Stále čakáme, že príde.Uvedomíme si to až vtedy,keď to stratíme.Pekne si to podala vo svojej tvorbe so zvieratkami.Za 5 hviezdičiek.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Diana Uhrikova

7.jpg
O mne

Vitajte v mojom svete a ďakujem, ak sem pridáte svoj názor :)

Mám rada literatúru, dejiny, prírodu a rodinu/deti :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: