IKARIKAR http://www.ikar.sk

Rozrávanie o číslach (Mária Súlovcová, Mgr.)30.10.2009
 

3
 počet hodnotení: 3
prečítané 196, Komentáre 1

 

 
 
Prečo vznikla táto knižka
 
 

     Raz v zime, keď vonku fúkal vietor a padali veľké vločky snehu, my s mojou malou vnučkou Biankou sme museli zostať doma v teplej izbičke, pretože vonku sa hrať nedalo. Čítali sme si preto rozprávky o zlatovláske, o medvedíkovi, mačičke, a iných zvieratkách . Zrazu sme začuli tichučký plač vychádzajúci z police v knižnici. Stáli tu v rade knihy, z ktorých sa v škole učia veľké deti . Tieto knihy sa volajú Matematika. V nich sa čaruje s číslami. Ale p...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

gabriel németh25.7.2010
 

veľmi pekná rozprávka pre deti,
ľahúčka, má čaro, detský naivný nádych,
čo je pre dieťa prijateľné a dielo tak
splnilo svoj zmysel a účel. ba viac pripomína mi to rozprávky , už nebohého Karola Péma /oplatí sa jeho diela vyhľadať cez internet /, čo ináč, povedať ďakujem. vrátiť sa do svet rozprávok bolo vďaka tejto vašej rozprávke na ozaj krásne.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mária Súlovcová, Mgr.

O mne

Som stredoškolská učiteľka matematiky na dôchodku. Už počas pedagogickej praxe som písala do rôznych novín / odborných i regionálnych / o tom, čo ma zaujalo z diania okolo mňa. Keď mala moja vnučka Bianka tri a pol roka, nenašla som na trhu žiadnu knižku, ktorá by jej vhodnou formou priblížila základné čísla. Preto som sa rozhodla takú knižku napísať.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: