IKARIKAR http://www.ikar.sk

Rýchly koniec (Mirazis)29.10.2014
 

2
 počet hodnotení: 3
prečítané 99, Komentáre 7

 

Kráčala po brehu.
Snívala.
Nedala najavo.
Láska ju prekliala.
Kútiky pier nazn...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Richard Miške18.11.2014
 

Ahoj,

prečítal som si tvoje tri príspevky, ale vidím akurát veľký priestor na zlepšovanie sa. Rým lásku/masku je z kategórie láska/maska/kráska/hláska/páska... taká „praská“ je síce lepší (nie je gramatický), ale i ten bol už použitý. Skús vymyslieť niečo svoje. Skús viac originálnosti.

S obrazmi je to podobné. Občas stačí jednoducho menej, detail, ktorým zaujmeš, ktorým povieš oveľa viac, ako „veľkými“ abstraktnými slovami.

Tvoj druhý príspevok by sa dal nazvať aj angažovanou poéziu, ak chceš viac pracovať s touto poéziu, tak odporúčam napr. autorov/autorku:
- Jan Těsnohlídek (skôr zbierka Rakovina)
- Pavol Hudák
- Vlado Šimek (ironická Modlitba za Felvidék)
- Mirka Ábelová (skôr zbierka Na!)

Ak nie, tak si ich môžeš prečítať tiež :) Mimo toho súčasná slovenská poézia, pre prehľad poslúži päť x päť. Antológia súčasnej slovenskej poézie z roku 2012.

Natália30.10.2014
 

No keď už utíchli emócie, vášne a ty to myslíš vážne s tou našu poéziou, tak ti prezradím prečo je nevyhnutné písať kritiku tu na mamtalente. Je to jednoduché, aby sa zachoval štandard a vážnosť portálu. Ak niekto by tu písal poéziu a zároveň kritiku, bolo by to neobjektívne a zavádzajúce to mi ver. Ako napr. sal., lebo si myslím, že si tu z každého len uťahuje a keď si prečítaš jeho tvorbu tak pochopíš. Pokiaľ máš záujem pozri si čo som písala nap. autorovi s menom „lacikere“, nech sa neopakujem a uvidíš akou sa dať cestou sama. Držím palce.

Mirazis29.10.2014
 

Máš len reči a žiadne činy. Nemôžem ťa brať už vážne. Môžeš mať presne naštudované poučky z literatúry ale viditeľne sama nevieš vytvoriť nič, asi nemáš odvahu, bojíš sa že sa strápniš alebo zahambíš ako to tu tvrdíš o každom druhom. Aj zlý krok je krok ty nerobíš žiadne len sedíš za počítačom čítaš si básničky a definície potom komentuješ aj to čo netreba. Tak keď sa ti moja tvorba nepáči nečítaj ju. Zbytočne strácaš energiu s niekým o kom si si už vytvorila svoj názor.

nemirazis29.10.2014
 

Lepšiu radu ako začať sa zaujímať o poéziu a jej teoretické základy ti nikto nedá. Nie je sa k čomu pozitívne vyjadriť v tvojich pokusoch. To, čo si scápala dokopy, sú výplody z nudy, prepáč. Je úplne jedno, kto ti to napíše, či a čo má za sebou, zamysli sa nad obsahom a neprskaj, keď ti niekto dobre radí.
Nemusíš ma brať vážne. Pokračuj ako ti je libo a ako vieš.

Mirazis30.10.2014
 

Súhlasím s tebou. Nepovedala som, že jej rady sú zlé. Skôr si myslím, že ona tu na ľudí útočí podľa toho čo čítam. Ale jej rady ako také sú výborné je vidieť, že to má naštudované No keď si to prečítam necítim, že mi chce poradiť ale skôr, že ma od písania odrádza.
Ďakujem za tvoj komentár. Vážim si ho.

nemirazis30.10.2014
 

Fajn.
Hlavná stránka mt knihy o písaní - tam rady. Začni s Utrpením mladého poeta. To je katechizmus.
Pokračuj ľubovoľne.
Čítaj súčasnú poéziu.
Čítaj.
Potom skús písať.
Najskor do šupla.
Keď si výtvory dlho poležia, znovu poprečitovať, zamysliť sa.
Prerobiť.
A možno ani nie- záleží od pochopenia, čo je poézia a čo mrhanie časom, lebo už to dávno mnohí napísali originálnejšie. A to by si mala pochopiť po Utrpení a prvých stovkách prečítanej serióznej čistej origoš poézie.
:)

Natália29.10.2014
 

Stále to isté bezduché táraniny. Vieš čo je to gramatický rým a prečo sa nemá používať? Vieš čo sú stopy a rytmus?. Nevieš a zdá sa že ťa to ani nezaujíma.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mirazis

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: