IKARIKAR http://www.ikar.sk

Šachovnica (Zuzana Záhradníková)10.12.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 45, Komentáre 2

 
Šachovnica
ŠACHOVNICA
Zuzana Záhradníková
1. Kapitola
 
 
„Raz žiješ , raz miluješ, raz nenávidíš , raz si pamätáš , raz zabudneš, ale vždy budeš cítiť a tvoje srdce  bude stále biť .”
 
            Bol to pre mňa neznámy , nový pocit. Nevedela som kto som , kde som , kto sú tí ľudia okolo mňa. Nevedela som naozaj nič. Žiadne spomienky . Rovnako ako keď kúpite v obchode nový denník s prázdnymi stranami ešte nepoškvrnené atramentom.
„Hej lassy, pridaj sa ku nám, ideme ku Larrymu.“ Otočila som sa za hlasom , ktorý som  už počula predtým, ale nevedela som ho nikam zaradiť. Keď som sa otočila , pozerala som do tváre tmavo ryšavému mladíkovi , ktorý sa na mňa usmieval jednou stranou úst.
Stála som uprostred veľkého historického námestia s húfom ľudí a mladíkom, ktorý čakal na moju odpoveď a ja som nevedela čo robiť, ktorým smerom sa vydať nič. Úplné prázdno v hlave. Mladík bol zjavne netrpezlivý , tak ma zobral za ruky a ťahal ma davom ľudí na pre mňa ešte neznámejšie miesto. V dave by nebolo nič počuť, kedy že by mi chcel mladík niečo povedať. Ako sm...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Michaela Galambošová12.12.2015
 

Ahoj Zuzana,
prečítala som tvoju kapitolku, má nádej to byť zaujímavé, len s tým treba veľa pracovať. Daj si pozor na opakovanie slov, napr. v jednom odstavci máš tri x slovko zjavne...
A súhlasím s Oľgou, treba tam dať trošku viac napätia.. niekde tu na portali som čítala, že najdôležitešie sú prvé tri strany. Málokto sa prekoná čítať ďalej, ak autor hneď od začiatku nezaujme.. držím palce..

Oľga10.12.2015
 

Ahoj.
Dať na začiatok štyri kapitoly je podľa mňa dosť. Stačila aj jedna.
Bolo by dobre to celé opäť skontrolovať. Máš tam chyby. Niekde ti chýbajú slová, inde sú navyše. Občas zle vyskloňované slovo. Ja som prečítala celú len prvú kapitolu. Potom som to len preletela. Verím, že sa to stane aj ďalším.
Ak chceš poradiť. Daj len jednu kapitolu. Ostatné stiahni a pridávaj ich postupne. Oprav chyby. Pozri starostlivo text. Zväčši písmo aspoň na číslo päť. Vypíš čísla slovami, rok nemusíš. Priamu reč by som trocha upravila. Vylepšila, vyšperkovala by som to. Je tam tajomno, ale treba to urobiť viac zaujímavejším.
Lebo takto bude čítanosť malá. Pozri si príspevky autorov, ktorí sú tu už pár rokov. Prejdi to, prečítaj si ich. A pochopíš, o čom píšem.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuzana Záhradníková

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: