IKARIKAR http://www.ikar.sk

Sedem dní temnoty (Dydimes)26.7.2013
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 75, Komentáre 3

 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Kenji7.8.2013
 

Keď niekto stiahne dielo, miesto toho, aby napísal aspoň krátku odpoveď na komentár tak neviem...
Na MT nie je veľa ľudí čo by komentovali, všetci len reptajú, že nemajú žiadne reakcie a pritom sa ani neunúvajú s odpoveďou, tobôž aby niečo skomentovali, len to sem zavesia a čakajú.
Tak čakajte :D

draculin1.8.2013
 

No, myslim, ze ak by slnko vyhaslo - teplota by padala podstatne rychlejsie a smerom k absolutnej nule, takze skaza by isla expresnou rychlostou. Ale o to teraz nejde (trebary by mohlo vyhasinat postupne, ak by si to napisala inac - podobne ako bol zaklad filmu Sunshine).

\"Problemom\" poviedky je jednoducha otazka: Prečo?? Aky ma poviedka zmysel? Proste vsetci zomru. Bodka. Nic poriadne sa neudeje, nie je nijaka nadej, nie je tam ani nic natolko scifi, aby citatel zazit ten \"woow\" pocit.
Cize to chapem tak, ze poviedka mala len \"hrat na city\", opisat nejaky smutok, depresiu, bezmoc zoci-voci neodvratnej katastrofe. OK. Ale na to je prilis povrchna. Ked uz, tak by mala ist na dren, postavy by mali byt zive - a nie len figurky, ktore niekam postrkujes.

Plus sa ani nechovaju prilis logicky - uz hned na zaciatku, ked sa rozhodnu odist, bez akehokolvek planu a predstavy. Aspon nejaku by urcite mali,hm? Takto napisane je to len bohapusta manipulacia, pretoze si ich chcela mat na ceste, aby sa im stalo nieco zle.

Cize nabuduce - menej patosu a viacej zivych postav :)

Kenji27.7.2013
 

Ahoj Petra,
postapo ja rád, ale bohužiaľ ma to zvlášť nechytilo. Snažím sa prísť nato, čo mi tam vadilo.
Jednou z vecí je asi to zvláštne správanie ľudí, keď všetci idú po \"rodine\" už na chodbe sa motajú cudzí ľudia. Prečo by sa prvé hodiny po oznámení katastrofy motali desiatky ľudí práve v dotyčnom paneláku?
Potom scéna s autom. Prečo obkolesili práve ich auto? To stálo jediné na ulici?
S tým ako otec prejde troch ľudí a na súcit nie je miesto nesúhlasím. Nato o tej postave nič nevieme. Možno ak by bol vojak privyknutý na smrť, alebo profesionálny zabijak, ale obyčajný tatko prejde troch ľudí?
Potom ho len tak sejmú na benzínke, bez emócie. Nie je mi za ním vôbec smutno. Čo by malo byť. Kým idú v aute, tak by sme sa mohli o postavách niečo dozvedieť.
Vlámu sa do chaty. Ako? Mňa by to zaujímalo.
Príde gang zomrie brat. Znovu ma to vôbec neberie.
Nakoniec dáky útulok a zomrie aj mladá.
Vlastne som prišiel nato čo mi vadí na tejto poviedke. To, že si mi nedala šancu zblížiť sa s postavami. Ak všetci pomrú, mám mať z toho nejaký pocit. Ale nič.
Téma fajn, spracovanie horšie.
Prajem veľa šťastia v ďalšej tvorbe.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Dydimes

P190713_1554[01].jpg
O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: