IKARIKAR http://www.ikar.sk

Šepot vetra (Alkeira Embrechts)21.2.2016
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 46, Komentáre 3

 
Prológ
Posledné lúče slnka prenikali pomedzi stromy a bodali ho do očí. Zvrtol sa na päte, pohľad upriamil na dokaličené telá, bezvládne ležiace na pláni. Na tvári mnohých bojovníkov sa aj po smrti miešal výraz utrpenia s odhodlaním, akoby sa ich poslanie na tomto svete ešte neskončilo.
Virðulegovi z hrdla vyšiel priškrtený smiech. Toto bol koniec, skutočne. Nie však koniec, ktorý by si prial, alebo skôr víťazstvo, ktoré si vysníval. Jeho muži, horliví a odhodlaní, vždy keď prišlo na plienenie a znásilňovanie, preňho nedokázali vybojovať víťazstvo v jednej z najdôležitejších bitiek. Víťazstvo proti menšiemu vojsku.
Virðuleg, prirodzene, nepočítal so skutočnosťou, že nepriateľ mohol mať moc. Nie temné sily, armádu...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Oľga22.2.2016
 

Pekný deň. Napíšem aký to urobilo na mňa dojem.
Veľmi zvláštny, temný, čierny. Cítila som smútok, k tomu dopomohol aj ten tmavý obrázok.
Ja keď chcem vyjadriť zlého človeka, jeho činy, niečo zlé, čo má byť odpudzujúce, tak volím tento štýl. Deprimujúci obrázok a pod...
Malo to vyjadriť temno, zlo... alebo som to zle pochopila?
Ako prológ je to veľmi dlhé. A nie je tam napísané v celku nič podstatné. Nikam nás to neuviedlo, nič nepriblížilo. Len mi to dalo to, že asi celý román bude temný, bude tam zrejme boj, rivalita, súperenie rodín a rodov. To som ja z toho vydedukovala. Ale môžem sa mýliť. Samozrejme.
Celkové hodnotenie by som uzavrela takto: Veľmi negatívny začiatok. Ak chceme navodiť atmosféru temna a strachu, dá sa to urobiť aj iným spôsobom. Ja by som skúsila ešte nad tým prológom popremýšľať. Určite by som ho skrátila. Vypichla by som tam len to podstatné, čo máme vedieť. Samotný dej, čo bude nasledovať, by som nechala ukrytý. To je môj postreh a názor.

Alkeira Embrechts25.2.2016
 

Ďakujem veľmi pekne za názor.
Nuž, pravda, prológ mal vyjadriť temno, rada píšem z pohľadu záporných postáv.
Ide o príbeh, ktorý som začala písať ešte pred dvoma rokmi, vlastne ani neviem, či sa k nemu plánujem vrátiť. Tak som si povedala, že aspoň zverejním tých pár kapitol.
Dlhé? Asi sa priveľmi porovnávam so skutočnými autormi, ale mne sa zdá presný opak. Prológ je priveľmi krátky. A hoci nič nepovedal, presne to bol účel.

frol26.2.2016
 

Prológ je úvod, ktorý má čitateľa osloviť. Čím je zaujímavejší, nápaditejší, čím viac tajomna a aspoň jednu otázku vnesie,tým väčšia šanca návratu.
Ignorovať jeho poslanie znamená pripraviť sa o čitateľov v hneď prvej fáze.

Ešte väčšia chyba:
vopred upozorniť, že dielo najpravdepodobnejšie nebude nikdy dokončené.
Hneď dva dôvody, prečo sa k nemu nevrátiť.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Alkeira Embrechts

fire_cave_entrance_3_d_conversion_by_mvramsey-d5cbh1i.jpg
O mne

Som ženského pohlavia (aké prekvapivé), počúvam prevažne metal a pravdepodobne čítam rýchlejšie ako vy. Možno práve teraz behám po lese a hľadám elfov.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: