IKARIKAR http://www.ikar.sk

Démoni nevinnosti (Blue)3.6.2019
 

3
 počet hodnotení: 6
prečítané 96, Komentáre 2

 

Siedma kapitola, Démoni nevinnosti


Ležala na koberci pri kozube.


Zamyslene sledovala blčiace plamienky, ktorých sálajúce teplo cítila na pokožke. Bola už noc, no nebola unavená. Pred sebou mala roztvorenú odbornú knihu, no naschvál preskočila kapitoly, ktoré im kázali spoznámkovať a radšej postúpila k ďalším, za stredom knihy. Tam to už začínalo byť zaujímavé. S entuziazmom a zvedavosťou – i strachom, čítala o poruchách osobnosti, závažných a sčasti vrodených, alebo vzniknutých v rannon detstve a zastavila sa pri popise antisociálnej poruchy. Konkrétne tej bola venovaná celá nasledujúca kapitola.


Pokúšala sa predstaviť si takého človeka.


Rozmýšľala, či by bolo jednoduché ho spoznať a podľa popisu si bola istá, že áno. Odťažitý, patologicky necitlivý, bez prirodzených emocionálnych reakcí, necíti strach a ani vinu. Vie predstierať city, keď to potrebuje a ľuďmi ľahko manipuluje. Mimika je ochudobnená alebo prehnaná a hoci vie sám dobre rozoznať neverbálnu komunikáciu, tá jeho je skrytá, alebo chabá. Nemá potrebu stýkať sa s ľuďmi, iba v prípadoch, keď od nich niečo chce. Je racionálny, nadpriemerne intelig ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Elisa30.7.2019
 

Teda, neviem, či sú výsledkom tvojej práce tvrdo oddreté hodiny písania, alebo máš prosto talent, ale mne sa to zatiaľ veľmi páči :) Text ma úplne bez problémov vťahuje do deja.

Tereza-Blue30.7.2019
 

Ďakujem, teší ma, že sa ti to páči.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Blue

O mne

Tvorba odzrkadľuje našu dušu. Sme to, čo po nás ostane.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: