IKARIKAR http://www.ikar.sk

SILVIA HAVELKOVÁ: Stačí si (ne)želať
 

6,90 € (internetová cena)

5 € (pre registrovaných)
Prihlásiť / Registrovať a kúpiť za túto cenu


 

 

     Ironický pohľad na súčasnú ženu v zrelom veku, ktorá žije v pokojnom manželstve a s dobrou pozíciou v zamestnaní. Túži po nejakej zmene v zabehanom stereotype a riešenie je možno na dosah... Všetko však nemusí vždy dopadnúť tak, ako si želáme.

 

     Renáta je zrelá, energická, dobre vyzerajúca žena, ktorej sa podarilo vydobyť si silnú pozíciu vo firme. Trochu ju otravuje stereotyp pokojného manželstva v porovnaní s úspešným pracovným životom, v ktorom, ako inak, dominujú muži. Pokušenie je veľké!

     Aj pod vplyvom kamarátky Kamily sa rozhoduje, či zvedie mladého sympatického šéfa Dušana. S príchodom novej kolegyne sa však všetko začína komplikovať a spustí sa lavína udalostí – odrazu zistí, že jej manžela fascinujú plnšie ženy so zmyslom pre rodinu, že firemný Casanova nadovšetko miluje svoju ženu, že najkrajší muž, akého kedy stretla, je pre ženy nedostupný... Toto a všetko iné Renáta zaslepená pýchou a predstieranou dokonalosťou doteraz nevidela.


     Novela je malým prieskumom ženskej duše. Aj keď ide o príbeh určený prednostne ženám, práve vďaka irónii až sarkazmu hlavnej hrdinky a vtipným zápletkám si istotne nájde spokojných čitateľov aj medzi mužmi.

 

Silvia Havelková

      (1974) vyštudovala cestovný ruch a pedagogiku. Má dve deti, pracuje na Mestskom úrade Trenčianske Teplice, prispieva do periodík.

     „Silvia Havelková sa prejavila ako prístupná autorka, ktorá je ochotná počúvať rady svojho potenciálneho vydavateľa,“ vysvetľuje riaditeľka vydavateľstva Valeria Malíková. „Silvia spravila svoje postavy uveriteľnejšími, vypustila nepotrebné, zdynamizovala začiatok knihy. Spravila tak z románu, ktorý je určený najmä moderným mestským ženám nad 25 čítanie zaujímavé od prvých strán.“

     Čitateľka v knihe nájde tie poctivé a svedomité, vždy ochotné kolegyne, matky, manželky, priateľky ako aj tzv. potvory, ktoré idú za kariérou, úspechom, pričom sa nestránia žiadnych praktík.

     „Ostala som najprv chvíľu sedieť a predychávať správu, keď mi oiznámili - vydáme vám knihu. Možno tri-štyri razy som sa musela vrátiť k mailu. Potom som si vedľa počítača od radosti, len tak pri vlastnom hmkaní, potancovala.“ Spomína S.Havelková. Zrazu dostala chuť sa s tým niekomu okamžite pochváliť. O štvrtej ráno zobudila manžela len preto, aby sa to nedozvedel až o šiestej. „Dovtedy by som to nevydržala!“ usmieva sa autorka a dodáva: „Neviem, či sa všetci noví autori takto tešia. Ja veľmi!“
 


Návštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: