IKARIKAR http://www.ikar.sk

Šimon (Maťo "Lordo" Lacovič)26.5.2015
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 62, Komentáre 0

 
Šimon
   Námestím sa ozýval štebotavý zvuk fujary. Prekvapil ma nečakaný závan folklóru uprostred Trenčína. Našiel som voľnú lavičku s menom Máriána Hossu. Mesto si chcelo svojským spôsobom uctiť významných trenčianskych športovcov a tak po nich pomenovalo lavičky na námestí. Aj Zdeno Chára bol voľný, no to by mi nohy lietali vo vzduchu. Zapálil som si cigaretu a započúval sa do tónov fujary.
   Hral na nej mladý, vysoký muž oblečený v kroji. Stál na rohu banky, pred sebou mal pripravený klobúk na mince, za sebou niečo prikryté ovčím rúnom. Ľudia sa pri ňom nezastavovali, obzreli sa, usmiali sa, občas niekto našiel zopár drobných a ocenil jeho snahu spríjemniť nám deň. Chcel som vstať a priespieť nejakým tým eurom na podporu slovenského folklóru, no práve vtedy fujara dohrala. Oprela sa o múr, nech si jej hlasivky trochu odpočinú, veď už hodnú chvíľu spievala na celé námestie.
   Muž v kroji vykročil k lavičke Pavla Demitru. Demitra stojí hneď vedľa Cháru a Chára vedľa Hossu. Na Demitrovi sedeli dvaja páni v sakách a fačili. Muž v kroji si vypýtal cigaretu, chlapi mu s rados...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Maťo "Lordo" Lacovič

prófilofka.JPG
O mne

Píšuci pekár na ceste za snom..

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: