IKARIKAR http://www.ikar.sk

Siroba gerontov (Soulmate)18.8.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 226, Komentáre 13

 
Siroba gerontov
Smútok
... s časom súťažil
A za hranicou pochopenia...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Natália21.8.2015
 

Soulmate, kritika je podľa mňa úprimná najviac vtedy, ak tu kritik na portáli nemá svoju tvorbu, v opačnom prípade si tu väčšinou autori navzájom pochlebujú, čo nie je pre nikoho prospešné. Mal by si sa radšej spýtať, čo robíš zle, že máš také nízke hodnotenie a nikoho si neupútal. Je to hlavne preto, že si nevyvolal emóciu ani filozofické zamyslenie a v neposlednom rade je absencia umenia slovných spojení, čo získaš len dlhodobým prepisovaním tvorby, nehovoriac o čítaní teórie. Doporučujem prečítať si „Utrpenie mladého poeta „ Teraz k básni „Siroba gerontov“. Hneď v názve sa snažíš prezentovať svoje vedomosti, ale ver mi, že si tým vôbec neupútal.
Ja považujem 3 bodky za bezmocnosť autora, ktorý sa snaží navodiť zamyslenie, ale tak to nefunguje. Rým na konci je úplne zle, lebo je lacný a vtieravý. Pointa je bez nápadu a čitateľ nenadobudol poznanie ani prekvapenie. Osobne si myslím, že máš na to, aby si písal kvalitne a zaujímavo. A ešte jedna vec, nič nie je také anonymné, ako by sa zdalo, však Peter. Môj názor.

Soulmate21.8.2015
 

Ahoj Natália,
musím povedať, že takáto kritika je už o niečom inom ako tá, ktorá mi tu pristála včera a hovorila vlastne len o tom, že sa mám odtiaľto stratiť. Ďakujem za úprimnosť, odporúčanie knižky a naozaj za komentár k veci. Trochu ma mrzí, že som pod záštitou nickname-u aj tak ľahko vystopovateľný, ale to asi nie je až tak dôležité. Tak ešte raz ďakujem a prajem príjemný víkend

Soulmate20.8.2015
 

Bohužiaľ.Tichomír Filip.Takého autora som v zozname nenašiel. Kde môžem teda vidieť Tvoju tvorbu?

dohadovať sa neprospeje nikomu20.8.2015
 

opäť sa vnucuje otázka, čo sa zmení na tvojej tvorbe

zameraj sa na podstatné, neodbočuj - je to znak ješitnosti a neschopnosti priznať neznalosti

rešpektuj názor a pracuj na sebe,
iba to je cesta

Soulmate20.8.2015
 

V poriadku, ja si nemyslím, že som dokonalý a perfektný. Samozrejme, že som neznalý amatér, ktorý sa snaží písať. Ale na druhej strane ty si mi predsa nijak neporadil. Príspevok si okomentoval slovami: už sa nesnaž, mlátiš naprázdno. Nepáčil sa Ti, ale nenapísal si konkrétne čo sa Ti nepáčilo a prečo sa Ti to nepáčilo. Keď budem niečo také vidieť, ocením to. Zatiaľ môžem Tvoju kritiku považovať len za nekonštruktívnu. Ale určite by ma potešilo keby nejaká konštruktívna prišla. Možnože by som mohol byť dokonca Tvojim žiakom a ty mojím učiteľom /mám pocit, že Vo svojich komentároch pracuješ so slovom celkom svižne/, ale to by si žiadalo, aby si mi niečo ukázal, niečo poradil...aj to by mohlo byť náplňou týchto literárnych servrov.

poradím20.8.2015
 

ospravedlňujem sa, že nie je čas na vypisovanie

v každom prípade je na tejto stránke /aj inde/ množstvo dobrých rád a nasmerovaní od iných

v hodnoteniach tiež

Užitočné linky - knihy o písaní vpravo

hľadať a nachádzať - veľa zdaru

Soulmate20.8.2015
 

Ešte chcem dodať toto: naozaj mi vadí, že sa nevieš podpísať. Myslím, že mám v sebe dosť sebareflexie a naozaj by som sa začal Tvojimi výhradami zaoberať, ale kto si? Súdiš ma a kritizuješ, ale ja som od Teba nevidel zatiaľ nič.

!pozor! nikoho nesúdim!20.8.2015
 

ak sa podpíšem: Tichomír Filip
čo sa zmení?

zábavné, ak sa niekto ukrytý pod nickom dožaduje podpisu, lebo mu to vraj \"vadí\"

/i škoda, že nevenuje pozornosť obsahu a upriameniu pozornosti mimo jeho stávajúci dosah

škoda/

Soulmate20.8.2015
 

Ako som spomínal, rád sa niečo naučím. Myslím si, že možno aj od Teba. Tvoj podpis si prosím preto, aby som tu našiel Tvoju tvorbu. Rád by som si od Teba niečo prečítal. Určite nepíšeš len kritické pripomienky, ale aj poéziu, alebo prózu. Idem Ťa teda nájsť v autoroch, Tichomír Filip. A ďakujem za odhalenie identity.

Soulmate20.8.2015
 

Milý anonym,
sám často pochybujem o kvalite svojich príspevkov, našťastie sú však aj iné literárne servre, napríklad saspi.cz, kde príspevky hodnotia profesionálni spisovatelia. Konkrétne aj tento príspevok bol takto hodnotený a neobstál zle. Viď samotné saspi.cz. Ak máš záujem, nájdeš ma tam pod rovnakým nickom ako tu.

láska-páska20.8.2015
 

stránka, na ktorej si IT-čkár a priemyslováci prisúdili pozície redaktorov a prezidenta, vytvorili stránku čo sa nedá poriadne čítať, nerešpektujúc podstatu: biela - čierna, keďže sa najlepšie číta a vedia to aj väčší laici
kde
úplní amatéria vychvaľujú totálnych amatérov a naopak
kde
sa snaží každý grafoman vložiť čím viac príspevkov aj každý deň jeden
lebo
to podľa neho merítko kvality
atď?

beriem ako recesiu a neviem o tom, že by sa na nej pohybovali profesionáli

ak je to iná stránka, prosím o zadanie cesty kadiaľ sa dopracujem k profesionálnemu hodnoteniu od profesionála, aby mi vytrel zrak

PS. ak sa dnes prihlásim, od zajtra začnem grafomaniť, stavím sa, že mi budú pribúdať chvály ako na bežiacom páse

PS2. dajú sa nájsť kúsky, ktoré oku často poéziou navštevované ulahodia a nie sú obdraté, obžuté a oslintané, ale fakt len kúsky

PS3. začni sa pohybovať úplne inde a po knižnici, ak môžem najlepšie poradiť

Soulmate20.8.2015
 

Mohol by si sa mi predstaviť prosím? Rád by som si prečítal aj ja Tvoje diela a možno sa niečo naučil.
Ešte upresnenia k saspi: Je tam možnosť pridať jeden úryvok raz za 5 dní, nie každý deň ako píšeš. Áno, je to portál pre amatérskych tvorcov, aj ja sa za takého považujem. Konkrétne túto báseň a väčšinu mojich básní tam zverejnených hodnotil pán Ulrich, ten nejaké knižky vydal.

a čo im toto má dať okrem poznania že táraniny? 20.8.2015
 

už sa nesnaž

čitatlia pochopili že mlátiš naprázdno

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Soulmate

O mne

Chcel by som byť mužom pracujúcim v záhrade, alebo záhradou v pracujúcom mužovi.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: