IKARIKAR http://www.ikar.sk

Sirup proti spomienkam... (Denis Mačor)2.11.2009
 

5
 počet hodnotení: 37
prečítané 1099, Komentáre 21

 

Sirup proti spomienkam...

Šedá cesta pod nohami, rytmus plachých krokov,
plazí sa po zemi, lepiac stopy za sebou,
zabudnutý svet, s príchuťou mätového čaju,
ukladá za sebou fotky, seriál dní a rokov.
Opojná vôňa vetra predzimných večerov,
kladie k nosu chvíle budúcich dní,
ktoré rok čo rok cítiť rovnako, padajú,
kĺžu sa dolu, kockovanou zásterou.
Prst za prstom lieta po klavíri,
zvukom zhasína v oknách svetlá,
behá mráz, vždy keď počujem,
ako z toho dreva vyletujú víly.
Pomaly padá sneh, prichádza toho roku skoro,
počujem zvonkohru, hrá si ticho v pozadí,
klavír? Alebo ona?... priateľ z priateľa,...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Matt van den Bryll2.1.2014
 

Ahoj Denis,
krása na 5 - to sú Tvoje básne.
Pekný deň:)
Matt

Denis Mačor2.1.2014
 

Ďakujem veľmi pekne

Amanita31.10.2013
 

Krásne. Pri čítaní tejto básne som mala pocit, že je to \"tetris\" z krásnych slov, akási mozaika, ktorá pomaly zapadá do úplného obrazu... Prečítam si aj ďalšie tvoje veci.

Denis Mačor2.1.2014
 

Ďakujem za reakciu a ospravedlňujem sa, že moje poďakovanie prichádza neskoro.

Herman22.5.2011
 

Vynikajúce Denis. Už si to niekde ponúkol? Mal by si to niekde ponúknuť, Ikar ti to asi nevydá, oni majú záľubu v, povedzme že v inom type literatúry. Si výnimočný.

Denis Mačor22.5.2011
 

Ďakujem za takúto reakciu , ešte som to neponúkol, mám to sem kvôli tomu, aby som vedel aj podobné reakcie. V budúcnosti sa ale pokúsim určite o vydanie.

Herman22.5.2011
 

Skús Slovenského spisovateľa, alebo kontaktuj ich Spolok slovenských spisovateľov, skús v SS pani Pokornú. S poéziou je to v súčasnosti veľmi ťažké. Ale verím v určitú zodpovednosť vydavateľstiev v budúcnosť. V ich zodpovednosť pre zachovanie výnimočnosti spisby, tej ktorej doby.

Denis Mačor22.5.2011
 

Dám si povedať, určite to skúsim a vrelá vďaka za radu.

Nela18.4.2010
 

Ja som už pred tou pomyselnou bránou,ktorá sa zpät už nedá otvoriť..preto si dovolím aj napriek tomu pokloniť sa tvojmu talentu.Prajem Ti aby si ho rozvíjal a z tej cesty, na ktorú si sa vydal,aby si neodbočil.Páčia sa mi tvoje básne

Denis Mačor21.4.2010
 

Som rád, Že sa Vám moje básne páčia. :)

Marcel Páleš15.4.2010
 

Ahoj Denis,
mnoho mladých ľudí v Tvojom veku sa viac-menej iba hľadá resp. sa v tomto období života potrebujú stratiť, aby sa mohli odraziť a začať sa hľadať. Zdá sa mi, že Ty si niekde inde ako množstvo ostatnej mládeže i staršej od Teba. Drž si túto pozíciu a neuhni, postupuj v nastúpenej ceste...umenie je najvhodnejší vzduch, ktorý na tejto ceste môžeš dýchať. Obohacuje. O to krajšie, keď cez to umenie obohacuješ i Ty sám, seba ako aj ostatný svet.
držím palce a prajem množstvo tvorivých podnetov
MP

Denis Mačor16.4.2010
 

Ďakujem za povšimnutie, neviem či reakciu ešte budeš/te ... priznám sa , neviem či môžem tykať, alebo vykať, neviem vek a áno... občas som sa stretol aj s tým názorom, Že nie len reagujem, ale niekedy sa vraj aj správam trochu inak ako ostatný. Mne sa to páči:) ... páči sa mi povedať si veci tak, ako to chcem ja ... bez toho aby som sám sebe povedal, kašli na to, bud \"puberťák\" ako ostatní. Ale jedna otrepaná fráza \"žijeme len raz\" takmer do detailu vystihuje to, o čo sa celý čas snažím. Nehanbiť sa za svoje názory, svojský typ ich vyjadrovania a nehanbiť sa ani za ich formát čo je u mňa prevažne poetický, alebo prozaický... Ešte raz ďakujem...:)

Žabka Žabková11.4.2010
 

Denis, klaniam sa Tvojmu talentu.
Rozvíjaj ho ďalej.Je to dobré pre Teba a j iných. A pritom ďakuj Bohu a rodičom, že ho máš.Váž si to, dostal si do \" vienka\" niečo veľmi cenné.Úprimne sa teším z Tvojich úspechov.

Denis Mačor11.4.2010
 

Ďakujem pekne, snažím sa a chcem na sebe pracovať viac a viac...

Daniela Peleščáková8.4.2010
 

Denis, hráš na klavíri? Viem, že je to osobná otázka, ale klavír a hudba sú súčasťou Tvojich básní a to sa mi veľmi páči. Tak, ako v hudbe, aj v poézii musí byť zachovaná harmónia a rytmus, preto majú k sebe tak blízko. Rytmus Tvojich básní znie milo mojim ušiam, používaš zaujímavé obrazy a pekné prirovnania, ktoré sú mi blízke.
Keď moje prsty hudbou sú nabité,
gombíky na košeli netrafia v tme dieru,
prst za prstom lieta po klavíri,
- krásne.
Tvoja poézia je mi blízka, našla som v nej kus seba. Ďakujem!

Denis Mačor8.4.2010
 

Som veľmi rád, že vám je blízka moja poézia a áno, hudba je vec, ktorá ma veľmi fascinuje, pre mňa je hudba, vstupom do tretieho sveta, medzi nebom a zemou, je to chvíľa, kde netreba slová, myšlienky, kde treba len zatvoriť oči a počúvať... priznám sa, som síce hudobnik, ale nehrám profesionálne na klavír, len rekreačne a podľa sluchu, ako to mnohí nazývajú, teda nepoznám noty, ale zahrám všetko. :) Ďakujem za milý komentár, ktorý ma nesmierne potešil...:)

Lenka5.4.2010
 

Denis, toto som od teba necakala. Milujem poeziu, takze mozem povedat, ze sa trocha vyznam :) a naozaj si talent, moc si ma tymi slovami ocaril...len tak dalej...

Denis Mačor6.4.2010
 

Ďakujem pekne Lenka:)

lenka5.4.2010
 

Denis, toto som od teba necakal. Milumem poeziu, takze mozem povedat, ze sa trocha vyznam :) a naozaj si talent, moc si ma tymi slovami ocaril...len tak dalej...

lol :D1.1.2010
 

pekné :D

Denis Mačor1.1.2010
 

dik no:)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: