IKARIKAR http://www.ikar.sk

Skerza (Gods N Humans) (Krio)24.8.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 107, Komentáre 1

 
Les, chatrč a jazero
 
    Les bol v dokonalom tichu. Okrem tichého šumu lístia a občasného zapraskania konárov nebolo nikde nič počuť len sem tam nejaký vták zaspieval tichu melódiu.
    Uprostred tohoto ticha sa skrývala malá lúka. Na jej okraji bolo veľké jazero. Voda v ňom bola krištáľovo číra a nehybná. Na dne bol piesok a drobné kamienky. Vyzeralo ako jazero z vysokých a chladných Tharkskych hôr. Vôbec sa nehodilo na drobnú lesnú čistinku ďaleko od vysokých vrchov, kde by každý čakal rybník zo zeleno-hnedou vodou, zarastený bambusmi, riasami, leknami a inými vodnými bylinami. Bolo také číre, vyzeralo plytko no v strede malo hĺbku niekoľkých metrov.
    Na druhej strane lúky oproti jazera bola pod mohutnými, starými dubmi učupená stará polorozpadnutá horáreň. Vyzerala opustene, ale nebola. Žil v nej starý zjazvený muž.
    Sedel vystretý s prekríženými nohami a zavretými očami pri jazere na veľkom bielom kameni.
    Mal na sebe len plátenne...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

fan26.8.2015
 

Chyba hneď v prvej vete \"rýchli kúpeľ\" je zlé znamenie. Druhá je tá, že autor nevie, ako sa píše priama reč.
Má čitateľ dôvod začítať sa? Čo autor dokáže ponúknuť, keď má veľké medzery?
Akurát si vyvolal zmätok. Podľa nedostatkov a neurčitosti deja si ešte dieťa, takže pracuj na sebe, aby si neponúkal motanicu bez hlbšieho zmyslu. Niečo začneš, niečo vysvetľuješ ako v návodovej brožúrke, nevieš, kto je rozprávač, čo s postavami, skáčeš od jedného k druhému, zapletieš elfov, ktorí už musia otravovať aj naotrlejších čitateľov fantasy. Vymysli niečo nové, neopozerané.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Krio

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: