IKARIKAR http://www.ikar.sk

Skladačka (Lukáš Kolkus)8.12.2012
 

2
 počet hodnotení: 1
prečítané 15, Komentáre 2

 
Skadačka-1.kapitola
                                                        Starec
Bol to jeden s tých obyčajný dni. Išiel som sa prejsť po prekrásnej lúke blízko kostola. Už dlhšie som hľadal odpovede na otázky: Kto som? Kde som? a Kam smerujem? Keď som prechádzal po lúke zbadal som Starca. Starec sedel v Lotosovom sede na lúke. Mal vedľa seba paličku pravdepodobne sa s ňou zapieral. Nevšímal som si ho a pokračoval som prechádzke. Prešiel som okolo neho, otočil svoju hlavu zadíval sa na mňa a povedal: ,,Odpovede na otázky ktoré hľadáš nájdeš v sebe“. Zmocnil sa ma strach zahľadel som sa mu do jeho vráskav...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Marta B.6.4.2013
 

P.S. Až teraz som zaregistrovala, že to je vlastne 1. kapitola. Takže vlastne Tvoja posledná veta mala byť v úvode a to \"posolstvo\" zrejme ešte príde. :-)

Marta B.6.4.2013
 

Zaujímavý námet, ale dovoľ mi niekoľko poznámok. Odmyslím si chýbajúce čiarky, nesprávne úvodzovky, Starec s veľkým S a pod. Zbytočne v dvoch vetách po sebe opakuješ slovné spojenie o „iskre, ktorá znamená viac ako život\". Prvá odpoveď starcovi je zbytočne podrobná a už predtým si uviedol, že je to „starec meditujúci na lúke, ktorý chodí s paličkou“. V ďalšej vete ide o „kútiky“ úst nie o kútiky na tvári.
Ďalej si oprav, okrem ďalších chýbajúcich čiarok: ... pokračoval v meditácii, moja túžba (nie túha), nie „do meditoval“, ale napr. ukončil meditáciu. Čo je to: tento príbeh je sám život? Kde je ten príbeh? A navyše záverečná veta mi pripadá ako z bájky: „V tomto príbehu si múdrosť nájde čitateľa, ale ani hlúposť nezostane bez povšimnutia.“ Ja som to tam, žiaľ, nenašla. „Posolstvo“ textu by si mal čitateľ nájsť v tom texte a nie v upozornení autora. Verím tomu, že môj komentár prijmeš ako radu, nie ako kritiku. Pekný deň :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lukáš Kolkus

O mne

Snažím sa spraviť svet lepším

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: