IKARIKAR http://www.ikar.sk

Sklo (Matej Lepiš)3.6.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 84, Komentáre 0

 
Sklo Deň
Bytosť sedela na hojdačke pod stromom a lenivo sa odrážala tam a naspäť. Možno za to mohla jej hlava sklonená k zemi, možno jej mŕtvo ovísajúce vyziabnuté ruky alebo pochmúrna sivá farba jej kože, no vyzerala smutne. Nemala však tvár, z ktorej by sa dali prečítať jej pocity. Tam, kde mali byť nos, ústa a oči, bola len hladká pokožka s jedinou čiernou štrbinou, ktorá sa oblúkom tiahla od nejestvujúceho ucha k nejestvujúcemu uchu. Ak sa v jej srdci niečo odohrávalo, nedávala to najavo mimikou, ale pohybmi svojho tela.
Po chvíli na ňou na záhradu prišla druhá bytosť. Táto na rozdiel od nej nevyzerala ani zďaleka ako človek. Nemala ruky ani nohy, ale tucet chápadiel vyrastajúcich z neforemnej masy, v strede ktorej bolo jediné čierne oko. Nemalo zreničku, takže sa zdalo, že sa díva všade zároveň, a nemalo viečko, takže sa dívalo stále.
Bytosť sa pomocou chápadiel napoly preplazila, napoly prekráčala k hojdačke, ktorú chytila a zastavila v pohybe. Okamih bolo medzi oboma stvoreniami hrobové ticho. Nehýbala sa ani jedna z nich, dokonca aj šum lístia ustal, akoby vietor...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Matej Lepiš

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: