IKARIKAR http://www.ikar.sk

ŠKRIATKOVIA NEZBEDNÍČKOVIA (Bea)31.3.2011
 

5
 počet hodnotení: 8
prečítané 62, Komentáre 20

 
Čarodejnícka kniha
 
 
Čarodejnícka kniha
 
Dnes sa škriatkovia veľmi nudili. Škriatok Smiešok vymyslel: „Poďme do lesa, budeme naháňať veveričky.“

„To nás už nebaví,“ povedali ostatní škriatkovia. No žiadny z nich nemal lepší nápad a tak sa vybrali do lesa. Potulovali sa hore dole, až sa dostali k jazierku. A čo nevidia – na brehu v tráve leží batôžtek.
„Hurá“, zvolal Smiešok. „Určite bude plný sladkých pampúšikov.“ Škriatkovia sa od radosti oblizli a rýchlo batôžtek otvorili. No, boli veľmi sklamaní, našli tam iba starú ošarpanú knihu. Škriatok Popletko ju chcel zahodiť ale najstarší škriatok Mudrlant mu to nedovolil. „Daj mi ju, ja si ju vezmem. Zabudol si, že rád čítam knihy?“

Smutní sa pobrali domov a dúfali, že škriatkuľky im pripravili dobrý obed. Len Mudrlant si veselo pospevoval. Keď prišli domov, škriatkuľky tam neboli. Mudrlant otvoril knihu a začal ju čítať. „Fíha,“ vykríkol. „Tomu nebudete veriť! Toto je čarodejní...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Agi27.1.2019
 

Konecne som si nasla cas precitat tvoju rozpravku :D velmi pekna :) mozes mi poziciat tu knizku carodejnicku ? vyskusala by som si par kuziel ;) a aj jeden slanky cukrik by som si prosila...

Alica Náhliková4.7.2011
 

Ahoj Bea,prišla som sa znova potešiť s tvojimi škriatkami a dúfam,že pilne pracuješ na druhej časti. :-))))

Bea4.7.2011
 

Pracujem. Bola som aj na kurze, aby som sa aspoň trochu zlepšila. Tak sa snažím teraz k tomu pristupovať zodpovednejšie :)

Natalka V.23.5.2011
 

Je to skvelá rozprávka. Veľmi sa mi páčila. :)Určite napíš ďalšie

Bea24.5.2011
 

Ďakujem. Potešilo ma, že si ju niekto s odstupom času prečítal a ešte viac, že sa zapáčila.

Wanda29.4.2011
 

Veľmi milá a pekná rozprávočka, prinajmenšom taká pekná, ako obrázok, ale to som ti už písala. Všetko dobré a určite si nájdi čas na ďalšie, my čitatelia sa budeme tešiť :)

Bea2.5.2011
 

Ďakujem Wanda:) Posnažím sa, aby som sa polepšila. V zime som mala veľké plány ale keď vykuklo jarné slnko, už sú preč. Namiesto písania, ma zlákali iné veci :D

Alica Náhliková27.4.2011
 

Milá Bea,tykanie mi nevadí,tu na MT tykám všetkým ja, tak čakám, že budú tykať aj ostatní mne.Prepáč,ale až dnes som si všimla tvoje komentáre k verš. rozprávkam.Veľmi pekne ďakujem.Som šťastná, ak sa ti moje básničky páčia.Prajem ti krásny deň. :)))

Bea27.4.2011
 

To som rada, že som neurazila. Niekomu by to mohlo vadiť. Komentár som písala len včera lebo som mala trochu času a mrkla na to, či si nepridala niečo nové. Prečítala som si všetky tvoje dielka a sú úžasné. Bola by naozaj škoda, keby sa nenašiel vydavateľ. Dúfam, že to šťastena zariadi a vydáš ich knižne.

Alica Náhliková11.4.2011
 

Krásna rozprávka.:)Mohla by mať viac pokračovaní a ak budú jednotlivé príbehy pútavé,môže to byť pre deti skvelé čítanie.Dávam určite 5 *.Ja píšem básničky pre deti a poteší ma,ak sa prídeš pozrieť.Prajem veľa dobrých nápadov pri písaní ďaľších príbehov o nezbedných škriatkoch.

Bea12.4.2011
 

Ďakujem :) Uvidím, či ďalšie diely zaujmú podobne ako tento. Na básničky pôjdem mrknúť, na tie ja rozhodne nemám žiadne básnické črevo (dokonca ani slepé)nenapísala by som ani veršík :D

Lola6.4.2011
 

rozpravka, mala zapletku, napatie, vyvrcholenie a ako inac ukoncila sa s ponaucenim v nezbednom style co je detom blizke / mile plne fantazie a humoru, aj dalsie budu take?

Bea7.4.2011
 

jasné, keď budú ďalšie, určite v podobnom škriatkovsky nezbednom duchu :)

Raniya3.4.2011
 

Krása! :)
Škriatkuľky, slané cukríky, hladné lyžice, besné nožničky... Aj ja chcem niečo ďalšie v podobnom duchu! Už sa teším! :)

Bea4.4.2011
 

Raniya ďakujem za milý komentár. Určite pridám ďalšie nezbedné príbehy, mám ich pár v zálohe len to dať správne na papier :)

Erika Ch.3.4.2011
 

Velmi mila a rozpravka plna fantazie! Citala som ju sinovi a ten sa na nej velmi pobavil. Prosime dalsie pribehy!

Bea13.4.2011
 

Tak už je aj prvý farebný obrázok pridaný.

Bea4.4.2011
 

Ďakujem Erika,
som veľmi rada, že mám sprostredkovanú prvú detskú odozvu (teda okrem tej od môjho drobca). Ďalšia rozprávka je v príprave ale k nej by som rada pridala nejaké obrázky. Trošku mi to preto potrvá než to dám celé do kopy.

andrea1.4.2011
 

milá rozprávka, s dobrým koncom a je tam aj ponaučenie - tak ako má byť

Bea4.4.2011
 

Ďakujem za ohodnotenie :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Bea

O mne

K tvorbe rozprávok ma priviedol môj drobec. Večer v postielke sa dožadoval rozprávky, no nechcel žiadnu z knihy.

Tak som začala vymýšľať. Časom ich pribudla pekná kôpka. A ako to už býva, deti si pamätajú každú maličkosť :) a my dospeláci už ani moc nie. Preto som tie najkrajšie dala na papier.

Škriatkovská rozprávka je jednou z nich ale rozhodne nepatrí medzi večerné. Pri škriatkovských nezbednostiach sa drobec namiesto uspania celkom prebral a nezaspal najbližšiu pol hodinu :D

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: