IKARIKAR http://www.ikar.sk

Šlabikár finančnej gramotnosti (Jan Zbojek)2.11.2009
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 208, Komentáre 0

 

III.Ako zabrániť dlhom a nájsť z nich východisko
 
Odkedy ľudia vymysleli peniaze ako ekvivalent hodnoty, vznikol aj pojem dlhy. Dlhy nás sprevádzajú od nepamäti. Pre niekoho sa stali nočnou morou, pre iného sa stali zdrojom obživy. Stali sa pevnou súčasťou každej spoločensko-ekonomickej formácie. V kapitalizme si podnikanie nevieme predstaviť bez možnosti získať úver na vznik, alebo ďaľší rozvoj firmy. Vďaka dostupným úverom sa rozbiehajú národné ekonomiky, veľké nadnárodné korporácie, malé firmy, živnostníci. Bez pôžičky by sme často nevedeli vyriešiť ani naše bývanie. Aj dnes stoja ľudia pred otázkou požičať si peniaze, alebo si na potrebu radšej nasporiť? V priebehu tisícročí sa vyprofilovali dva názorové postoje k dlhom:
a.) Tradičný – konzervatívny. „Snaž sa nezadlžovať a kupuj si len to, čo môžeš zaplatiť zo svojho príjmu.“ Títo ľudia, u nás je to staršia generácia, majú určitý rešpekt pred dlhami. Pamätajú si, aké problémy si vyrobili ich starí rodičia pri splácaní úrokov pri pôžičkách. Zastávajú názor, že mladí ľudia by si mali šetriť, a z takto nasp...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jan Zbojek

O mne

Som večný študent, ktorý hľadá ako funguje život. Vyštudoval som dispozičnú prognostiku- neokybernetiku, ktorá odhaľuje tajomstvo systémového nazerania na akúkoľvek skutočnosť. Podnikám vo vzdelávaní v oblasti finančnej gramotnosti a osobnostného rastu. V knihe Tajomstvo úspechu odhaľujem algoritmus úspechu, pomocou ktorého si každý môže splniť svoj cieľ. Písanie o živote mi robí radosť. Rád sa podelím s vami o môj netradičný pohľad na život. Budem šťastný, keď to pomôže aspoň jednému z vás. Kliknite na www.janzbojek.sk, keď vás to zaujme.

Moje naj
Šlabikáre

Šlabikár finančnej gramotnosti

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: