IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Slnko v duši (Broňa)14.3.2010
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Názov textu Slnko v duši vo mne vyvolal obavu, že pôjde o výlevy plné pátosu a vyumelkovaných emócií. Našťastie som sa mýlila, aj keď titul by som asi volila o čosi civilnejší a pokojne by som použila názov niektorého z mikropríbehov.
(Celé hodnotenie nájdete v sekcii Hodnotenia)

DENISA FULMEKOVÁ, spisovateľka

5
 počet hodnotení: 8572
prečítané 13984, Komentáre 168

 
Ako sa stať hrdinom svojho príbehu.
 
Skvelé veci zrejú ako víno. Ako sa tak pozerám na dátum, keď som sem naposledy písala, tieto texty dozrievali spolu so mnou takmer 7 rokov. A hoci pôvodne som ich pridávala v našenom dmonení, že budú vydané, dnes som rada , že sa tak nestalo. Za tie roky sa vo mne veľa zmenilo a ja som objavila, že čaro príbehov tkvie v tom, že ich žijeme. A že ich môžui žiť aj ostatní. Moja kniha Sl...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lena19.10.2012
 

Krásne! Úžasné dievčatá a príbehy nádherne napísané!

mooNy22.5.2011
 

Milá Broňa,
možno som začínajúci autor na ceste objavovania, čítajúc diela iných-skúsenejších autorov. No na to, aby som objavila veľkosť duše jednej úžasnej mamy, nepotrebujem väčšie formovanie... Chcela som, aby si vedela, že som vašim životom a láskou dojatá. A za krásny opis navyše, hodnotím piatimi... ďakujem za to, že si sa podelila aj tu...

Broňa4.6.2011
 

mooNy ,
naozaj ďakujem. Práve som potrebovala niečo také počuť. Ešte keby som tomu dokázala aj ja veriť a vidieť sa aspoň trošku ako úžasná mama... No učím sa.
Naozaj ďakujem.

Molly8.3.2011
 

Milá Broňa!
Samozrejme Ti dávam 5 hviezdičiek a chcem i povedať, že si pre mňa výnimočná žena. Píšeš krásne od srdca.

Broňa12.3.2011
 

Milá Molly!
Je pre mňa naozaj prekvapením, že niekto ešte vždy rok po pridaní objavil tieto textíky. Tvoju reakciu som objavila v deň svojich narodenín a je to skvelý darček. Ďakujem.

zuzana šedá1.3.2011
 

Milá Broňa, objavila som ťa vďaka kritike Criticka :) a veľmi sa čudujem (alebo ľutujem?), že sa tak nestalo skôr. Minimálne spoločné máme dve dcérky, takže pre mňa je to naozaj pútavé čítanie, určite ťa ešte navštívim, zatiaľ sa mi veľmi páči :)) pekný deň

Broňa12.3.2011
 

Zuzka, ďakujem a teším sa na návštevu. Čítala som Škoricovú neveru a nestihla napísať komentár a teraz sa hanbím...A idem to napraviť.

Critick1.3.2011
 

Prvý komentár na požiadanie. Takže ideme na úvod. Vopred upozorňujem, že sa zameriavam najmä na štylistické nedostatky a potom na príbeh, ak sa vôbec k nemu dostanem.
Takže ideme na úvod: názov zaujme, „proroctvá“. Je sľubný. Prvý odsek je milý. Aj keď spojenie „tvoriť rozprávky“ je podľa mňa zle zvolené a lepšie by do kontextu zapadlo „vymýšľať rozprávky“. Celkovo prvý odsek pôsobí trochu vypäto, ak vieš ako to myslím. Chýba mu slovne odľahčenie a trošku plynulosti. Tento dojem sa však rýchlo stráca, avšak len v rámci jednotlivých odsekov. Aj aférka s kaprom je celkom prijateľná. Text sa ustálil na svojom štylistickom štandarde, ktorý je prijateľný, ľahko čitateľný. Predpokladám a dúfam, že si ten štandard udrží aj naďalej. Vyhol by som sa opakovanie troch bodiek, ktoré som vytkol aj predchádzajúcej autorke. Treba s nimi sporadicky, ale trefne. Po troch hviezdičkách ma text pohltil a stačil na to jednoduchý šok, dosiahnutý tragédiou zbavenou väčšiny sentimentu. Takýto prvok sa môže obrátiť proti autorovi, ale tu sa to vyplatilo! Prirovnanie k zatmeniu je taktiež veľmi cenná metafora, pozor na slovo „MOJ“ manžel. Opraviť na Môj ako aj prvorodenú „DCEŔU“ a následne slovo NEJAK na nejako prípadne akosi.
Ak už hovoríme o nejakom ochorení, nezabúdajme, že čitateľ je zvedaví morbídny voyeur, ktorý chce vedieť všetko. Musíme mu to odpustiť. Chýba mi tam diagnóza detičiek, a je to objektom záujmu každého inteligentného čitateľa.
Preklep v slove „nabsolútne“ nový život. Malých chýb sa tam nájde ešte zopár, ktoré trochu uberajú textu na serióznosti, ale zatiaľ nie sú natoľko vážne, aby strhli jeho obsahový kredit. Rušia ma príliš časté vysvetlivky v zátvorke. Občas sú užitočné, ale ich nadmerné opakovanie je vyhýbanie sa zložitejšej štylizácií a to je vlastne okrádanie čitateľa :- ) Štylistika je skutočne v poriadku a tak sa môžem zamerať na príbeh:
Čistenie optiky: zaujímavé pocity, ktoré pôsobia veľmi realisticky. Ani raz nemám pocit, že čítam niečo strojené a umelé. Je to reálne a živé. A tu narážam na problém. Denník je ťažké hodnotiť, čo sa týka príbehu, pretože jeho defekty či skvosty nie sú autorova robota. Jeho práca je len podať ich vo vhodnej forme. Ako tak čítam stále viac a viac, mám jeden pocit, s ktorým bojujem ., neviem ho identifikovať, a tak čítam ďalej. Pocit je čoraz intenzívnejší a ja sa na moment zastavím. Mám akési Deja-vu. Dokonca nie jedno, ale mám jedno z vlastného detstva a druhé z detstva niekoho iného. Ale koho? Štýl týchto zápiskov určite nie je literatúra pre deti, nechápali by myšlienku vlastných slov kontraste so svetom dospelých. Ale pre každého dospelého to tiež nie je určené, pretože ani ja sám dosť dobre nechápem rodičovský vzťah k deťom, ktorý napĺňa tie texty láskou. Ale ten pocit stále zostáva ja zrazu prestávam čítať. Nie preto, že by text nebol dobrý, ale ja konečne viem, čo je to za deja vu- Je to DANKA A JANKA. Čítanie mi pripomenulo toto dielo. Obsah je síce rôzny, no ten pocit pri čítaní je rovnaký. Svet detí a svet dospelých. Morálka detí a morálka veľkých. Samé kontrasty. Je to podarené a je to dobré, nie široko spektrálne zamerané, ale to nie je podmienkou pre dobré dielo. Ďalej čítať nemusím. Ako hovorím, nie zo všetkým v texte sa dokážem stotožniť, ale celkový dojem je pozitívny. Nečakal som, že pozitívne hodnotenie dám tak skoro.

štylistika je veľmi sľubná, zaujímalo by ma, čo by si s ňou dokázala urobiť v inom žánri, ktorý by čerpal viac z fantázie než zo spomienok. veľa zdaru !

Broňa1.3.2011
 

och a k chybám- pôvodné blogy boli písané bez diakritiky / svýnimkou ukončenia viat a zátvoriek/. Naviac som ich vďaka svojej povestnej /ne/ schopnosti práce s Pc prepisovala s českým \"režimom\" a ten mi to ešte osladil.
Štylistika je absolútne pôvodná- môj osobný štýl, bez rozmýšľania a úprav text písaný pre seba a priateľkám. Neviem, čo by som dokázala inde- už roky som to neskúšala a je možné, že moje teoretické znalosti by tomu skôr uškodili, lebo text je, ako píšeš, zaujímavý autenticitou. Štylizovaná autenticita by asi bolela nielen mňa , ale aj čitateľa. Diagnózu mojich detí poznala každá čitateľka, takže nemám dôvod ju tajiť- obe majú preukaz ťažko zdravotne postihnutých, ale nezistil by si z pohľadu ani rozhovoru s nimi / okrem toho, že sú úžasné / nič. Majú coeliakiu, laktázovú deficienciu, GER najvyššieho stupňa a poruchu zrážanlivosti krvi / vrodený trobofilný stav, našťastie ľahšieho typu/. Vyžaduje to prísny režim v stravovaní a dennom režime, pri mojej uletenosti je to naozaj spôsob, ako ma udržať pri zemi a v rutinných činnostiach, je to náročné na čas /varím a pečiem im od chleba cez...po...všetúčko, čo jedia/ ale inak je to pohoda. Sú nádherné, kreatívne,láskavé, múdre, dynamické, nezbedné, hravé...proste dve skvelé MOJE deti.
Občas žartom vravím / odkukané od Plíhala/ že som si pri nich kalich horkosti vypila do DNA / všetky ochorenia majú vraj genetický základ u mňa/.
Ďakujem a krásne dni prajem. Tvoj komentár mi tiež niečo /niekoho pripomína, ale nepomenujem, lebo na MT také niečo vžydy vyvoláva zbytočné dohady a nepohodu.

Broňa1.3.2011
 

Naozaj ďakujem. Okrem toho, že som sa zasmiala / danka a Janka sú pre mňa neskutočne zábavná paralela, hoci obe moje dievky ľudisa považujú za dvojičky, nenapadlo by mi niečo také už aj z úcty k autorke/som získala pár cenných postrehov. Už som nechcela na texte ďalej pracovať, ale toto je ozajstná motivácia. Totiž- denník vznikol ako súbor blogov pre konkrétnu cieľovú skupinu. Mal vysokú čítanosť a dostával len ôpozitívne \"ohlasy, čo , samozrejme, skreslilo moje videnie. Preto som si vyžiadala komentár niekoho, kto netušil o čom a pre koho bolo Slnko určené.
Zátvorky vznikli v texte tak, že blogy čítali naničmamy, ktoré už mńa aj deti poznali, ale pribúdali nové a tak som občas v nových blogoch dovysvetľovávala stav, aby som nemusela odpovedať na predpokladané otázky- takže hurá, skocujem s pohodlnosťou a idem ich likvidovať a nahrádzať. V´daka za tento postreh. Tiež tri biodky boli určrné mamám, ktoré nás poznali a tak nám stačilo dať ich tam, aby sme si vedeli kvetnato predstaviť, čo ďalej a čo je za tým. Takže správne- štylisticky mali vlastne iný význam , ako je im literárne určený- sú znakom spolupatričnosti medzi tými, ktoré vedia. Pre iných môžu byť rušivé a literárne sú naozaj naviac.
Správne je vytušená aj cieľová skupina- boli ňou mamy a ich mamy... Skrátka viacgeneračné čítanie, ktoré, môžme to nazvať Deja-vu vnáša pocit spoluúčasti tým, že človek spätne ochutnáva svoje detsvo či materstvo.
Zaujímavé je, že v hodnotení je postavený svet detí a dospelých do kontrastu. V mojom poňatí je to práve naopak. texty sú hľadaním prienikových plôch, spôsobov zastavenia sa a súznenia, preukázania vlasteného nalaďovania sa na seba a na svoje deti...
Vlastne sú o tom, že keď sa zastavím, viem sa naučiť vidieť a počuť deti- čiže , hurá- mám v sebe dieťa a s radosťou ho znovuobjavujem.
A- v inom žánri si ma môžeš nájsť čoskoro. Mám rozrobených niekoľko prác- Poviedky spod periny / znovu poviedky rodinného typu/, Anjelské a čertovské rozprávky, Zá/h/radné rozprávky a niečo pre deti všetkého veku s názvom Draci v práci. Pravdou je, že momentálne sa kvôli práci zaoberám krátkymi textami pre deti, takže možno aj z tohto súdka. Keďže ale písanie používam v činnostiach a moje úsilie zatiaľ nesmeruje k vydaniu kihy, uvidíme, koľko z toho zverejním na portály mimo svoju pracovnú a podpornú komunitu.
Ešte rAZ ĎAKUJEM.

Alica Náhliková18.2.2011
 

MIlá Broňa,tvoje dielo je krásne,výborne sa číta.Želám veľa úspechv v tvorivej práci.Celkom náhodou som si prečítala
tvoj komentár u Veroniky A.,kde si obšírne a fundovane vysvetlila pravidlá
rýmovania.Veľa z toho som si vzala aj ja.
Obdivujem tvoju trpezlivosť a ochotu.
Maj sa krásne a dávam 5 h.Samozrejme
za dielo.

Daniela Peleščáková2.10.2010
 

Milá Broňa!
Pri čítaní Tvojho diela mi bolo sladko na duši. Tým chcem len povedať, že pre mňa je to príjemný pocit, keďže mám rada sladké. :-)
Rovnako ako Ty, aj ja som mala obdobie, keď som mala zatmenie v duši a snažím sa každý deň nájsť niečo, čo mi rozjasní moje dni. Deti sú najkrajšie svetielka, hviezdičky z neba, ktoré majú tú schopnosť osvetliť našu cestu a prežiariť nám celý život. Ich svet je o toľko bohatší ako svet dospelých! Veria a vidia také veci, na ktoré už dospelí neveria. Si nesmierne bohatá, lebo môžeš žiť spolu so svojimi deťmi v inej dimenzii.
Teraz by sa žiadalo napísať, že Ti závidím, ale ja Ti to zo srdca želám. A Tvojim dcérkam želám veľa zdravia, nech sú navždy Tvojimi svetielkami.

Broňa2.10.2010
 

Zo srdca ďakujem. :)

DARK12.9.2010
 

Milá Ľubica (nepoužijem pseudonym, chcem ti byť intímne blízko:)),
už som sa kedysi pristavila krátko pri tvojom diele no nechcelo sa mi vtedy nič napísať. Vtedy sa mi zdalo bežné, nič mimoriadne. No na moju obhajobu:-) uvediem, že to bolo s úmyslom vrátiť sa a úsmevné príbehy dočítať do konca. Ako všetko dozrieva (och, aká som patetická:-)), dozrela som i ja a prišla som opäť. Ani teraz som všetko neprečítala - veď sa chcem vrátiť, stojí mi ten čas za to.
Všetky príbehy sú naozaj písané láskavo-ľahkým štýlom, sú milé, sú to také mamičkovsky-detské dialógy, spoznávania a poznania, pohľady, nadhľady a vyznania a to všetko im pridáva na kráse.
Pýtaš sa – a kde je vytknutie chýb?
No dobre, ak teda tak veľmi chceš:), tak, hoci som sa snažila nevšímať si ich a vlastne ani ich nebola záplava, nevzrušovala som sa nad nimi, aspoň pár ich dám na pľac, aby si nepovedala, že som ťa o niečo ochudobnila vzhľadom na ostatných:
- pred otáznikom a výkričníkom nie je medzera (niekde ju máš a niekde nie) presne tak ako pred bodkou, čiarkou, dvojbodkou, bodkočiarkou – sú súčasťou posledného slova
- 40 roku veku = 40. roku (aj keď som za vypisovanie čísloviek a mier a váh - aj kg tam kdesi máš skratkou) a „veku“ je už slovo navyše, každý vie, že sa nejedná o telesnú teplotu :)
- tančiť je bohemizmus, my píšeme tancovať
- pomlčky máš zjavne v obľube, je ich tam premiera a nie vždy sú správne položené
- aj slová napísané veľkými písmenami robia v pohľade na dielo trošku chaos, krajšie vyznieva, keď sa pozrieme trošku s odstupom a písmo normálne sa neopodstatnene nestrieda s veľkým,či zhrubnutým (tučné písmo nie je tvoj prípad, to len všeobecne)
Ale priznám sa, tie chyby ma vcelku nerušili, no ak ich opravíš, nenahnevám sa.
Je to naozaj milé dielko, má svoj cieľ, chce niečo povedať ostatným, nenamotáva ich na nepodložené a ničnehovoriace informácie, ťažké témy a pod. a je verné svojmu poslaniu od začiatku až potiaľ, kam som sa dostala ja. Verím, že až do konca. A ak sa pohráš, opravíš chybičky krásy, povypisuješ číslovky a skratky a váhy, miery... a v rámci jedného nadpisu spravíš viac odstavcov, bude sa čítať všetko ešte hladšie a plynulejšie.
Má moje sympatie.

Broňa15.9.2010
 

Jéééj, Dark! Zatiaľ sa úprimne teším, poctivo odpíšem, keď budem mať trošku viac času.Zatiaľ naozaj ďakujem. :)
Podľa kuvikov by som mala teraz príspevok vymazať, ale ja sa chystám urobiť pravý opak. Doplním ho. O pár textov a už sú v v šuflíku /ja viem, že bohemizmus, veď ono to aj je taký bohémsky šuflík:)\" rozpracované ilustrácie. Koláž kresieb mojich detí a výtvarného pozadia.Ide mi to pomaly, ale isto. Ešte raz vďaka.

Tina Van der Holland1.5.2010
 

Slnko v duši, slnko v texte zachytené... Dokonalé vysvedčenie pre super mamu a zdravé deti. Očami detí svet sa nám stáva plný čara, kiež by sme nikdy \"nezostárli\"! Navliekla si, Broňa, príhody, príbehy, na farebnú nitku prchavého času. Prajem ti, aby ťa tento diamantový náhrdelník stále zdobil a celému svetu, aj Tebe v zrkadle svojím jasom pripomínal, aká si bohatá.

Peter Elena Michael20.4.2010
 

Áno, je to o slnku v duši...s ktorým sa môžme nádherne deliť každý deň cez lásku, ktorú cítime...aj k detským dušiam, ktoré sú slnkom v našich dušiach... rád som si to prečítal

fidorka2.4.2010
 

Broňa,ten záver je úžasný :-)

Andrea Emily31.3.2010
 

Strom života? Funguje to ešte, alebo starých stromákov, či ich deti pohltilo spoločenstvo skautov? Na tých, ktorých si pamätám mi ostali príjemné spomienky z detstva, kedy sme s mamou trávili spoločné chvíle pri ohni v malebnom prostredí Slanských vrchov. Stromáci sa venovali uchovávaniu histórie ojedinelého náleziska drahého opálu...

Brona31.3.2010
 

No- stromáci sa nachádzajú kade- tade po Slovensku. Existuje este aj rovnomenná organizácia, niektorých pohltil skat, niektorých život...Iní zakladali rozne spoločenstvá a žijú komunitný život v rôznych usadlostiach. S niektorými sa stretávam.
Väčšinou ale už nie sú nijak organizovaní- no esťe vzťdy- často prostredníctvom svojich detí - nadšene fungujú ako dobrovoľníci v rôznych oblastiach ekoaktivít či záchrany kultúrnych pamiatok.

betana31.3.2010
 

a niekde na záver komentárov - dúfam, že som to tými svojimi nepokazila, snažila som sa aspoň trochu prispôsobiť tónu hlavnej pisateľky. s nadhľadom hodnotím toto presladké čítanie ako krásny pohľad matky nadovšetko milujúcej svoje deti a vidiace ich tými najkrajšími očami lásky a slnka v nás - a nech to tak vydrží. A nech sú jej tie pohľady vrátené každý deň v živote nespočetnekrát.

Brona31.3.2010
 

Ahoj segra. :) Myslím, že s tou mojou prosbou o komnety k textom- aby bolo so sweet vyvážené tvojím satirofejtónovým štýlom to moc nevyšlo. Predovšetkým mojou vinou- dala som Ti šbeničný termín a tak tvoj ostrovtip nemal šancu stíhať. Dostala som dosť ohlasov- že nech ťa tu nenútim do sladkého nálevu, že to nie si ty, že Ťa chcú zvlášť, aby si ako vždy precvočili bránice/ lebo nad tvojimi fejtónmi vždy tečú slzy od smiechu/. Nechalôa som časť Tvojich komentárov vloženú- lebo som dostala od Amálky skvelý tip- vrak keby bola dvojkniha- a ty by si svojským/presnejšie tvojským/ štýlom zapísala naše rodinné historky, čo rozprávame deťom..A naši nám...
Som za. Naozaj zrejme sa rovnovážne vyrovnanie mojich ružovosladkých stránok denníka nevydarilo ako som si predstavovala a pôsobí rušivo. Ale to sicelá tyy- celý život ma vyrušuješ z mojej zádumčivosti tým najlepším možným spôsobom- dobrou náladou. Vďaka, A sľubujem, že až dačo zasa vymslím, nebudem ťa naháňať. A ty sa nedaj.... :)

Maminka Š31.3.2010
 

Miluj čas, ktorý žiješ a nedovoľ nikomu, aby vám zobral SLNKO v dušiach, ktoré je teraz vo vás.Nech trvá..

Broňa31.3.2010
 

:)Áno. Ďakujem.

Ariesa31.3.2010
 

... nase carovne okamihy? tazko sa delit s nimi, ked clovek pisal sloh naposledy na maturite ;) pripadne neskor nejake to libreto na VS.

moj syn kresli zasadne duhu naopak. v tvare pismena \"U\": \"hm, co je to risko?\" \"no duha...\" \"ale duha ide z potocika do jazierka, z vodicky do vodicky ...\" \"vobec nemam rad, ked je duha smutna, :(mne sa paci len vesela duha\" (prstom spravi v izbe usmiatu\"U\" duhu) :)

dakujem brona, velmi pekne citanie, knizku o dobrych detoch som dostala, ked sa narodil risko. teraz budem ja ta frajerka, co jednu z takych ohromnych kniziek bude obdarovavat cerstvych rodicov

Broňa31.3.2010
 

Jéééj, ďakujem. Oddnes budem vedieť vidieť usmievajúcu sa dúhu... :)

sandra31.3.2010
 

...že \"mamin zver\" ....super, nasmiala som a aj ostatné sú ako ich kamilka nazvala dušehrejivé a slniečkovské, broni opakujem sa, ale aj tak Ti držím palce ku knihe

Broňa31.3.2010
 

:) vela sa nasmejeme, ked tzo príde- ale priznávam sa, že od srdca sa smiať sa iba znovu učím. Ešte vždy bývam aj zúfalá. Ale- už sa viem aj na tom zasmiať.

stelinka30.3.2010
 

Opakujem sa ,ale aj dnes po prečítaní ponúkaných zážitkov tvojich dievčat je svet okolo mňa tiež jednoduchší a krajší.Vďaka.

Broňa31.3.2010
 

Dakujem, Stelinka.

elin30.3.2010
 

broni,
teplo z tvojich pismenok hreje dodaleka - v tychto dnoch mi v este studenom Norsku nahradza slniecko... dakujem

Broňa31.3.2010
 

Elin, newviem co napísať- teší ma, že moje dve nezbednice a ich krásne chvíľky hrejú nielen mňa, ale aj veľa ľudí a dokonca aj tak ďaleko. K Nórssku mám zvláštny vzťah- hoci som tam nikd nebola, nóri boli prví, ktorí nás po VŠ učili o iných alternatívach v školstve a bolo to nesmierne zaujímavé. Musí to byť zaujímavá krajina. Dakujem.

Nika30.3.2010
 

Krásne príbehy, každý deň si prečítam aspoň časť. Držím palce aj v mámtalente aj v živote, nech vám je stále tak dobre ako teraz ;)

jaruska29.3.2010
 

Uz sa neviem dockat kniznej verzie :-)

Broňa30.3.2010
 

Dnes mám pojašenú náladu a taká je aj moja odpoveď- nebudeš mi veriť, ale ani ja! :)

kobulka27.3.2010
 

No, vyzerá to na tohtoročný trhák :) :) :), krásne čítanie, pri ktorom si každá mama spomenie na tie svoje zážitky so svojimi ratolesťami. Verím, že táto kniha určite uzrie svetlo sveta a nebude chýbať ani v mojej zbierke kníh. Naozaj nádherné
ďakujem

Broňa30.3.2010
 

Ja som sa tak trochu tešila, že komentáre budú obsahovať práve množstvo osobných zážitkov čitateliek s deťmi a vnúčatami, ale zdá sa, že pri prečítaní si ich vychutnali, ale nezdôverili sa... Škoda, ja verím, že časom to vypukne. Hoci -chápem, aj ja keď sa mi isté veci vybavujú, sú neopísateľné a iba tak nejak vo mne a hrejú znútra ako detské úsmevy- nezachytísš ich neopíšeš, ale spomienka na ne zohrieva.

bebka Betka27.3.2010
 

Broni, tie tvoje dievčatká sú ako rozprávka.Sú krásne,múdre.Len nech aj naďalej ti rastú v zdravý a v krásnej rodinnej pohode.Lebo ako zaseješ tak budeš žať.Ešte len pole obrábaš po trošičke a ukazuje sa obrovská kvalitná úroda.Tak nech je to stále doma u Vás, tak krásne,tak rozprávkovo...

Broňa30.3.2010
 

ďakujem. :)

slnecnica60727.3.2010
 

Viem,akou laskou lubis svoje devy.
Viem,ako ta laska hreje- a ako tmeli.
Viem,ako naplna tvoje srdce nehou,
co s nimi prezivas,vtedy, ked su s tebou.
Vsetky sa tesime na tvoje Slnko v dusi,
bude nas stale hriat,to viem,nie tusim.
Kazdy den i s nami budu Julka , Hanka,
kazda z nas na chvilu ,moze byt ich mamka.
A tak si mozeme skusit na kozi vlastnej,
bosky i objatia a detstvo ich stastne!
Broňa29.3.2010
 

Kde je ten smajlíček usmieváčik slnečný a hladkavý? Chýba mi, ale posielam spolu s objatím. :)

slnecnica60729.3.2010
 

dzermil dakujem,si mila,,,

džermil27.3.2010
 

Slnečnica, ako vždy, krásne si to napísala za nás všetky

Alica26.3.2010
 

Krásne príbehy, videné milujícimi očami matky. Želám všetko najlepšie, ak knižka víde, bude mať u nás čestné miesto.

chobotnička26.3.2010
 

Broňa, keďže patrím tiež medzi tie, ktoré už nedočkavo čakajú na tvoju knižku úžasných príbehov, tak aj ja chcem predčasne poprosiť o autogram tvoj aj Julky a Hanky. A objednávam si už dopredu dva výtlačky, lebo u nás ich asi nekúpim a asi pôjdu na dračku ako sledujem. :)

jamajka26.3.2010
 

Teraz pre zmenu reagujem ja na slnečnicu : neboj, Majka, bude nám dopriate vlastnoručný podpis od autorky Broni, ja tu už mám verejný prísľub , alebo skonštatovanie autorky s otázkou, či môžu aj slniečka Hanka a Julka podpísať . JASNÉ,že môžu...ja budem len rada. Tri také skvelé baby!!!

Broňa26.3.2010
 

Jamajka a Slnecnca- ak vyjdú vaše plány s vydaním mojej knihy :) zorganizujeme podpisovku pre ktorúkoľvek z Vás. A na stretnutí naničmám prichystám slniečkový program s hrami pre dospelých a oživíme v sssebe deti aj mamy aj babičky a užijeme si to...

slnecnica60726.3.2010
 

Mila Brona.moja adoptivna sestra jamajka,uz viackrat spomenula,podpisanie knihy,tvoj autogram.Kedze i ja som presvedcena o tom,ze tato tvoja kniha urcite vyjde,pretoze takychto knih,ktore su balzamom na dusu,pohladenim,lahuckym citanim,ktore cloveka naplnaju radostou,uvolnenim,smieskami ,zazracnymi okamihmi,do ktorych sa da vcitit a neublizit si pri tom,je na nasom trhu malo...bolo by nespravodlive,nedrzat ju naostro v rukach...pretoi ja uz dopredu prosim,aby ma moja laska jamajka,nahodou nepredstihla o tvoj autogram.Chcem to z titulu,ktory bol napisany,potom,aby som sa mohla vychvalovat,aku skvelu spisovatelku poznam i ked len virtualne a nakoniec,aby som i ja niekedy nasla tu odvahu zverejnit moje poeticke vylevy duse,ktore sa -aspon cast znich povaluje niekde po suplikoch ,pisankach starych destrocia a samozrejme aj niekde este schovane v hlavicke,len nou treba poriadne zatriast.Mila Brona,dakujem ,ze si moj vylev vydrzala do konca.Ja verim,my verime a ty musis verit najviac.Si skvela -teda samozrejme aj tvoje Slnko v dusi...:)))

Julo Pohanka25.3.2010
 

Ahoj, ani som netušil, že máš taký talent. Je to niečo prekrásne, bola by veľká škoda, keby to nevydali. Držím Ti palce, budeme hlasovať celá rodina a hneď to preposielam aj svojim známym.

Broňa25.3.2010
 

Jéééj, to som netušila že sa to dostalo aj k Vám. :) Som rada, že sa páči- a o vydaní nerozhoduje počet hlasov ani hodnotení, ale porota. No preposielaj- teší ma každá odozva. Tvoj komentár tu je pre mňa veľmi milé prekvapenie dnesného dna.

Lubomir Adam24.3.2010
 

Excelentne napísané,výborne sa to číta.

Broňa25.3.2010
 

Ďakujem. Je mi naozaj potešením, keď moje tvorenie okomentuje aj iný autor z tejto stranky- vážim si to a veľmi sa teším.

Alena 24.3.2010
 

Naozaj hrejive citanie...:-) take si treba ulozit do srdca, nie do hlavy :-)aby nam tam zostalo aj po \"velkom jarnom upratovani\"...

Broňa25.3.2010
 

Roztomilý komentár- ďakujem. :)

sandra 23.3.2010
 

krásne čítanie broňa, držím palce, aby to vyšlo aj v podobe, ktorú si môžem ohmatať, ja sa budem snažiť svojim hodnotením k tomu prispieť

Broňa25.3.2010
 

Ďakujem- rozmýšľala som, čo iné by som mohla odpovedať- ale neviem, lebo vyjadriť radostnú vďačnosť cez krátky komentár- neviem inak-iba- s potešením- ďakujem.

petronela23.3.2010
 

neuveritelne... sedim citam a neviem co na to povedat... naozaj ma to zaskocilo ale velmi prijemne. je neuveritelne ako sa dokazete ucit a ako vas dokazu ucit vase deti a nepochybujem ze mate doma dvoch anjelov. dufam ze vase slnko v dusi nevyhasne a aj ked pride obcas dajaky ten mracik ci nevyhnutne zatmenie ta uzasna energia ktorou sa nabijate vas ohreje na dni plne necasu. vravi sa cez utrpenie prichadza laska a vam sa jej dostalo plnej krase. prajem vam vela uspechov a radosti a pevne verim ze ked pojdem raz okolo vykladu moje oci padnu na vase dielko a ja si ho bez vahania kupim.

Broňa25.3.2010
 

Dakujem.
Naše anjelky majú aj rožky- ale to sú iné životné kapitoly. Tieto, čo čítate, sú moje naobľúbenejšie lekcie zo života. :)

Ondrolienka22.3.2010
 

Ahoj, Bronťa,
Jakubko s Maťkom chceli vedieť, ako sa dá poslať čo najviac hlasov, aby sa podarilo Tvoje dielko vydať. To sme nevedeli, ale všetci zdravíme Haničku a Julinku a ich rodičov, však zas niekedy, niekde... A hádam čoskoro. Tešíme sa naživo, nielen takto. Moc držíme palec,

Broňa23.3.2010
 

Jakubko s Matkom sú zlatí- už sa na Vás tešíme, prvý jarný oheň už bol, prvé spacákovanie vonku ešte nie- tak dovtedy-hadam spolu...A dakujeme.

jarus22.3.2010
 

Krasne citanie :-). Skutocne uz len vytlacit kniznu podobu.

Broňa23.3.2010
 

Dakkujem. :-)

helus7222.3.2010
 

Broni,to že píšeš tak poeticky, krásne, som vedela z NM, ale Betana? Uhm...tá ma prekvapila...tak úžasne sa dopĺňate...nie je tu tlieskajúci smajlík, ale tlieskam

Brona23.3.2010
 

No z Betraninych komentov je tu zatial len sweet výber- ale už pracujem na začlenení do textu- a -jej fejtonovy ostrovtip síce nevynikne v obvyklej bránicu zdolávajúcej podobe- ale chichotavé záblesky a humoeskovy nadhĺad- ten nájdeš. Čoskoro- dúfam.

1prucku danka Janska21.3.2010
 

krasne myslienky dufam ze to ozaj vyjde

Brona23.3.2010
 

Dakujem. :)

Bea21.3.2010
 

niekedy je fakt tazke zastavit sa a vnimat slniecka v nasich detoch... sama sa tymi svojimi rada chvalim, lebo su uplne najsikovnejsie na svete :) ale je aj vycerpavajuce vychovavat ich, lebo maju plno energie, ktore casto nedokazem spracovat... ale slubujem, zase sa zastavim, a budem dakovat Bohu, ze su take...

Jana Sigetová21.3.2010
 

Broňa, držím všetky palce, aby si dostala možnosť vydať knihu, ktorá na našom trhu naozaj chýba. Len dnes som objavila tento malý poklad a všetko okolo mňa ostalo stáť. Je to krásne čítanie o tom, čo aj ja prežívam, a preto snáď aj môžem pochopiť mnohé veci. Len to neviem tak krásne napísať. Byť matkou je nádherné, ale dnešný svet to nevie, lebo tá nádhera sa stráca v tieni mnohých iných zážitkov každého dňa. Preto ma veľmi oslovilo tvoje dielo, ktoré je plné radosti. Aj keď nechceš hovoriť a písať o tom, čo je ťažké a smutné, isto vieš, že aj to je na niečo dobré. Každodenné malé radosti, detské úsmevy a objatia, objavy tvojich aj mojich slniečok, to je poklad v srdci, ktorý by som nevymenila za nič na svete. Ale treba a ňom písať, aby ho mohli nájsť aj mnohé ďalšie maminy a tatinovia. A ešte aj tým počítačom si mi veľmi blízka a preto sa teším, nie z toho, že niečo nevieš, ale z toho, že aj mne dávaš nádej, že to raz bude lepšie. Vzdávam úctu ľuďom ako si ty a prajem veľa dobrých ľudí, ktorí ti pomôžu splniť tvoj sen.

gretadri21.3.2010
 

Ahoj Broni krásne čítanie už sa teším keď budem mať v ruke hotovú knihu a budem si vychutnávať čítanie bez ubolených očí držím palčeky a prajem všetko dobré Tebe i Haničke a Julinke xxx

Andrea21.3.2010
 

Pozdravujem moju kamáratku z nášho mesta (Ľ.Š) a zároveň aj jej úžasnú maminku Marianku.Budem veľmi šťastná, ak sa mi ozveš.Aďa (adka_z@azet.sk)

margori21.3.2010
 

Veľmi dobré.

QM21.3.2010
 

Ahoj, som prvá rade na venovanie do najsuperknihy od najsupermamy, venovanie prosím čitateľne a bez pravopisných chýb, ale zato s krásnym usmiatym slniečkom, aby nám tá veselá nálada vydržala dlho aj po prečítaní poslednej stránky. QM
P.S. Už aby to bolo.

Broňa21.3.2010
 

Ďakujem- asi to znie neuveriteľne, ale patrím do kategórie ľudí, ktorí ovládajú pravopis prirodzene- chybu na stránke plnej textu zbadám hneď na prvý pohľad... Keď píšem rukou- je to krásne, čitateľné a bez chýb, vzorne členené, štylisticky hravé... Písanie do PC ma stojí toľko síl, že mi potom uniká obsah a sú rozhádzané aj veci, ktoré by inak boli uhladené... Ale už som dostala ponuku priateľky a nabudúce až budem písať, dám jej do ruky reálny rukopis, ona ho prepíše a upraví na mieru wordu- a bude..
A ako som už sľúbila nižšie- ténujem..Veď čo je to za spisovateľa, čo neovláda strojopis...
Usmiate slniečko už nakreslila Hanka, príležitostne ho odfotím a vložím- aby hrialo už popredu.
A ďakujem. Z celého srdca.

jamajka21.3.2010
 

Keďže som čakala dnes nové pokračovania -nové kapitolky - a nenašla som , pohrúžila som sa do čítania pssáží, jednoducho som presvedčená, že tú knižku ti v IKARe vydajú. Rada čítam knihy z ikaru, sú dobré, preto neverím, Broni, že si nevšimnú taký talent , aký máš ty. Držím palce.Broňa, ja som tak presvedčená, že budeš mať knihu, že som tak smelá,tak ťa poprosím už dopredu- podpíšeš mi ju ? PROSÍM, prosíííím.

Broňa21.3.2010
 

A môžem vlastnoručne? Aj Hanka? Aj Julka?
:)

Džermil22.3.2010
 

Broňka nesľubuj, lebo ťa bude ruka bolieť. Takých by bolo čo by chceli s podpisom. A ozaj, tá foto na NM si ty? Ináč super nápad asi od Kamilky. Nemusím hľadať link, stačí kliknuť na foto a ide to. :)

jamajka22.3.2010
 

dávaj pozor na sľuby...O.K. , beriem ťa za slovo....ja sa tááááák tešíííííííím, kujééém.

daisy20.3.2010
 

Brona,krásne čítanie.Tie tvoje dievčatká sú čarovné.

Broňa20.3.2010
 

Dakujeme- maju aj ine chvile, ale to mame vsetci...Tieto carovne som sa naucila zachytavat na papier- ak ich postihnem. Kolko veci mi unika... Som rada, ze som vdaka Vam vsetkym zacala zachytavat tie dušehojive okamihy.. :)

EvaN.20.3.2010
 

Broni,tvoje texty sú pre mňa životabudivé a takými aj zostanú. Po nich vždy vidím dúhu :) EvaN.

Broňa20.3.2010
 

DAKUJEM.

Klódik20.3.2010
 

brona krásne čítanie,neviem to presne vyjadriť slovami,ale cítim krásne teplo na duši, cítim ako sa chveje moje vnútro a tisnú sa mi do očí slzy zvláštnej radosti a porozumenia pri čítaní tvojich riadkov

Broňa20.3.2010
 

Klodik- dakujem.Je to pre mna vyznamenanie.

Miška20.3.2010
 

Oprava- čím viac čítam, tým viac mi to pripomína Malého princa. Tá neha a jemnosť... to nutkanie zamilovať sa do hlavného hrdinu (či hrdiniek:-))
Opakujem sa, ale ...nádhera:-)

Broňa20.3.2010
 

Malé princezné...a občas malé divošky... Učím sa ich milovať v akejkoľvek podobe. Ale čím viac sa to učím, tým viac mi to proipomína takú tú rozprávku ked pric oslobodzoval Haničku tak, že ju objal- a ona sa mu na všakovaké potvory, príšery a hady premienala- ale on povedal: nepustím ťa, kým sa na takú krásnu nepremeníš., akou si bola prv... aj z nás občas vyliezajú všakovaké príšery- ale v pevnom vytrvalm objatí sa vraciame samy k sebe- a vtedy, ked už je viditeľné to krásne jemné, tá podstata-vtedy o nej píšem. Lebo ju sama potrebujem pre seba mať vo vedomí a hladiť siňou dušu, keď zrovna nie je viditeľnou... Malý princ bol sám svojou podstatou- vždy bol viditeľný pre iných aj pre seba-preto tá neha a jemnosť. U mna je len ked sa sústredím -vtedy& ju viem vidiet a podeliť sa o nu. Dakujem Vám.

jamajka20.3.2010
 

Máš veľký talent na písanie, Broni, a navyše to vieš tak krásne zhmotniť do očarujúcich slov, pekné je to čítanie a ja nedočkavo čakám pokračovania a dúfam , že čoskoro sa objaví knižka aj v tlačenej podobe. Veď tá kniha bude mať ÚSPECH zaručený.Aj mojim kamarátkam som poslala link, všetkým sa veľmi páčia Tvoje poviedky. Máš úžasné dcérky - isto iste sú po maminke !!!

Broňa20.3.2010
 

Ďakujem- dievčatá sú našťastie dosť po tatinkovi- keď si spominam čo všetko sme robili my s Betanou- tak som niekoľkonásobne vdacna za pokojneho manzela. Vraj bol ohromne pokojne a prijemne dieťa.A je taký aj dospelí. Baby zdedili len kusok- ale rozvíjajú to spolu a ja sa teším.

bigmama20.3.2010
 

taaaaaaak, konecne nieco slnecne v tento tazky den a velmi rada by som si taketo nieco pridala do svojej kniznice, broni, prekladala som aj manzelovi tvoje pribehy a nasmiali sme sa jedna radost :) tesim sa na dalsie pribehy a snad aj v kniznej podobe

Brona20.3.2010
 

takze knizka sice este nie je, ale preklad uz ma zabezpeceny... :) usmievam sa okolo celej hlavy.Dakujem

adus20.3.2010
 

Neboj Broni, keďže Bigmama asi myslela na AJ, ja ti zase môžem sľúbiť nemčinu. Teda mohla by som aj to prvé, ale nebola som prvá, čo sa prihlásila ;-)

Broňa21.3.2010
 

Pááááni, Aduš, to som netušila, že si taký vševedko! No ja mám občas pocit, že sa nedohodnem ani po slovensky... Ale tie preklady beriem- ak to nevyjde na Slovensku, skúsime anglicky a nemecky hovoriace krajiny- :) to nám riadne rozširuje množstvo vydavateľstiev, kde to môžme ponúknuť...chichi..

bigmama20.3.2010
 

adus, nie ja som to miesano -anglicko-francuzsky (viacej francuzsky, kedze z anglictiny mi dost slov povypadavalo za tych pat rokov ;) ), ktory vyraz \"prisiel\" skor na jazyk, ten padol, kedze drahy tiez uspesne zvlada obidva jazyky, uz donho dostat len nasu krasnu slovencinu a nebudem musiet vobec prekladat :) ;)

slnecnica60719.3.2010
 

Nic ine,iba opakovat sa mozem,krasne citanie,putave,nezne a vsetky naj privlastky,tebe,ktora ma talent a tvojim uzasnym akterkam...prajem vsetko dobre...<3

Brona20.3.2010
 

Aj ja sa opakujem- dakujem- a som stale rozradostenejsia, ze tak reagujete. :)

sona719.3.2010
 

Krasne napisane,stale sa k tomu vraciam,lebo nieco je v tom ,co pohladi dusu a vrati roky spat,skratka ja nemam slov,ja to neviem tak vyjadrit Broni co tu pri tom citim ,ale je to krasny,uuuzasny pocit.....
Dakujem...

Brona20.3.2010
 

Kde sú tí ´dakovací slniečkoví smajlíci? Hned by som sem pridala...

Džermil19.3.2010
 

Ale nám to tu utešene pribúda. Teším sa.

Brona20.3.2010
 

:)

helus7219.3.2010
 

Krásne Broni, krásne

jamajka19.3.2010
 

Božíčku, to je prekrásne čítanie ! Už sa teším na vydanie Tvojej knihy. Dúfam, že sa mi ujde aspoň jeden kus, hoci chcem kúpiť aj deťom, veď už oni majú svoje deti, chcem im dopriať hodnotné čítanie - TVOJE .

Broňa19.3.2010
 

Ďakujem. Dnes sa mi podarilo pridať tri texty -označila som ich kapitolou a zaradila na koniec. Ukázal sa tu link- ako že som jeden dnes pridala. Ostatné sú na konci diela. Až pochopím, ako presne tento portál funguje / som PC negativ/ budete sa mocť dostať k mojim novinkám rýchlo a ľahko a verím že aj denne/veď je to denník, no nie?/ :)

jamajka19.3.2010
 

Dnes , po prečítaní ďalšej kapitoly , budem mať aj vďaka tebe,Broňa,krásny deň a ja ti aj zato ďakujem.

Broňa19.3.2010
 

Tebe sa ich podarilo objaviiť? Si úžasná- ja som sem pridala osem nových textov, zaradila som ich do členenia knihy podla kapitol/lebo dennik nie je chronologický/ a oni sa stratili v útrobách knihy...Myslela som, ze ked nieco pridam, naskoci taky ten link na čerstvopridané texty- a nič. Sú tu- ale zapadli medzi ostatné- takže som myslela, že ich nikto neobjaví. Hurá- udeľujem ti rád Slnkodušového detektíva. :)

Delli18.3.2010
 

Bronka, chcela by som napísať moje pocity z tvojich písmenok, ale neviem skladať písmenká a slová do takých viet, ktoré by obsiahli naozaj to, čo cítim. Tak len toľko, že mám pocit, akoby som lietala a videla z výšky svet ľudskejší, krajší, dobrosrdečnejší, prajný dobro každému stvoreniu na ňom a celé toto bolo v krásnej harmonii. Bronka, ďakujem tebe a tvojim anielikom a bola by som veľmi ale naozaj veľmi rada, keby tvoje slová vyšli knižne. Túto knižku by som drelo odporúčala každej mamičke.

Broňa18.3.2010
 

Napísala si to nádherne- ďakujem.

mamamata18.3.2010
 

Dakujem za písmenka Broni. Za slniečko čo vyčarilo to dnešné na oblohe.

Broňa18.3.2010
 

:) kde je ten slnkosmajlík? :) nech ti ho pošlem aj ako poďakovanie...

jamajka18.3.2010
 

...kiež by takéhoto čítaníčka bolo viac...

Broňa18.3.2010
 

Snažím sa, doplľňam, budem každý deň- len neviem princíp-keď to dopĺňam do kapitol, ostáva to tam stratené, len pribudnú strany- vymyslií ako na to, aby ste nemuseli snori5 v už prečítanom texte. :)

georgina18.3.2010
 

Krásne, Broňa, čítam si to po troškách ako pohladenia pre dušu :-).

Broňa18.3.2010
 

Geo- keďže poznám tvoj zmysel pre pravdovravnosť, aj tvoju schopnosť otvorene pomenovať chyby- veľmi si toto vyjadrenie vážim. Ďakujem

georgina19.3.2010
 

:-) ;-)

mahulenaz17.3.2010
 

Broni ani som nevedela že si taká spisovateľka pohladilo mi to dušičku.

Brona18.3.2010
 

Ďakujem.S tou spisovateľkou sa ešte uvidí, ale bolo by mi cťou...S radosťou. :)

misty17.3.2010
 

Velmi pekne napisane.

Broňa18.3.2010
 

Ďakujem.No, priznávam, mojou naozaj slabou stránkou je strojopis- keby sa to sem dalo vkladať ako môj rukopis- bolo by to krásne napísané a bez chyby, rozčlenené a \"vyšperkované\".... Ja tak nejak ešte stále nemám dosť PC zručností, aby som sa vedela s textom pohrať cez klávesnicu- ale viem to o sebe a učím sa. Vďaka za podporu. :)

lienka17.3.2010
 

čítala som si tu dnes s mojou 14-ročnou dcérkou, aj jej sa to páčilo

Broňa18.3.2010
 

To je pre mňa obzvlášť potešujúca informácia- dúfala som, že by to mohla byť takká knižka pre každého -že osloví bez ohľadu na vek aspoň tri generácie- a zdá sa, že by naozaj mohla. A 14 ročné už sú k svetu obvykle kriticky naladené- tak ďakujem o to viac...

adus17.3.2010
 

Ach aké pekné prekvapenia ma čakalo, keď som sa pod dvoch dňoch vrátila z matičky stovežatej - Broni, toto je úúúúplne super

Broňa18.3.2010
 

Jéééj, to som rada, že si milo prekvapená. :)

datelinka17.3.2010
 

bronka,super balzam na dusu,skoda ze som si to ja nezapisovala ked boli deti male!
ale este mam sancu pri drobcovi ,hihi

Broňa18.3.2010
 

Začni čím skôr- budeme si vymienať zážitky, to bude super.

magic17.3.2010
 

ak ti to nevydaju, budeme to vydavat samizdatom! alebo ponukneme konkurencii. :))))
lebo je to veeeeeelmi dobre.

Broňa17.3.2010
 

Dakujem Magic- magic-to je nazov aj pre plnenie želaní, však? Nuž, aj ja mám také ako ty- rada by som Slnko v duši videla v knižnej podobe. Urobím pre to všetko, čo budem môcť. Krásne dni prajem.

fidorka17.3.2010
 

Broňa,toto nádherné čítanie,je ako balzam na dušu,nemôžem to ináč nazvať,lebo je to ozaj tak.Ja mám najmladšieho syna vo veku tvojej Hanky a včera som mu to tu čítala,sedel počúval a usmieval sa,a večer keď šiel spať,stále rozmýšľal o tvojich dievčatách.\"Sadli\" mu do jeho hlavičky a podľa toho ako ho poznám,bude nad nimi ešte dlho rozmýšľať.Knižka je nádherná,pre deti,pre dospelých,pre každého,každému dovolí nazrieť do detského sveta a vidieť všetko úplne ináč a predsa tak jednoducho.Určite si knihu kúpim a bude to jeden z mojich talizmanov.

Broňa17.3.2010
 

Ďakujem- je fantastické čítať, že si všetky prajete vydanie v knižnej podobe...Predstav si, že aj moje deti radi počúvajú tieto moje zápisky a ešte ich aj spolu znovuprežívame, smejeme sa, ony komentujú... Hanka sa chcela už sem aj podpísať ako spoluautorka... Bola trochu sklamaná, že sem neviem dostať jej podpis- je nadšenou podpisovateľkou, lebo konečne vo svojich 5-tich rokoch ovláda svoj podpis-paličkovým písmom- bez chyby. A ja tú jej hrdosť na nosenie svopjho mena a označovanie ním všetkého, k čomu má blízko, obdivujem. Už sa podpísala aj sama na seba :)

fidorka17.3.2010
 

To je veľmi dobrý nápad,aby sa Hanka podpísala do knihy,ktorá je vlastne o nej a jej sestre.Deti sú veľmi hrdé,keď dokážu svoje meno napísať samé,myslím,že vtedy sa cítia také samostatné a v tomto prípade by bola Hanka nie len hrdinkou v príbehoch,ale aj autorkou.Viem si ju predstaviť,aká by bola šťastná,keby sa jej to podarilo,ten zážitok...to by bolo isto aj na novú knihu.

Janka M.Žilina16.3.2010
 

Ahoj Broni,
sú to naozaj riadky, ktoré pohladia na duši a človek si všeličo pri tých deťoch uvedomí, ale hlavne keď to vidí takto napísané. V tom dni nám to občas dojde až na jeho konci... Ďakujeme a tešíme sa na vydanú knižku, zajednávam si hneď viac kopii aj pre známych...

Broňa17.3.2010
 

Ďakujem- ja mám väčšinou na konci dňa už dojdené všetky sily... Ale večerný rituál s deťmi, keď ich ukladáme do postieľok mi často ukáže kopu nádherností, ktoré sa stali, občas zistíim, že hoci sme boli spolu celýdeň, deti prežili niečo, čo som síce prežila s nimi- ale ja som to ani nezachytila- a občas zasa oni vúbec nezachytia dačo, čo mňa naplní radostným údivom., lebo to považujú za beťné...Budem sem do denníka /snáď denne pridávať/ a rada budem čítať všetko, čo pridáte vy.Nielen o tom, ako sa Vám to páči, ale aj o svojich dňoch. :)

katka020216.3.2010
 

Bronka, dakujem!
mnoho tych pribehov poznam z nanicmamky, no o to radsej som si ich precitala opat... preniesla som si vdaka nim slniecko k nam domov. este raz dakujem.

Broňa18.3.2010
 

zvláštne- som si ista, že som na tvoj koment hneď reagovala a teraz to tu nevidím- nuž, pravda je , že bez naničmam-ich podpory a radostnosti by som to nikdy nedokazala prihlasit kamkolvek- je mi potešením, že sme spolu tým, čím sme- mamami vo všetkých svojich podobách a že sa vieme o ne aj podeliť aj sa na sebe nasmiať... Je mi potešením.

katarína16.3.2010
 

Brona, máš štýl ktorý pohladí dušu a je to mám teraz taký mrak na duši a pri tvojich riadkoch si poplačem.. a uľaví sa my ...dakujem....

Broňa16.3.2010
 

...Dakujem... Mraky sú zložitá vec- práve včera Hanka nakreslila slniečko a potom ho prekreslila modrým mrakom. Ešte nikdy nič také neurobila- a tak som sa čudovala, že čo tam ten zlý mrak prekrýva slnko. A ona vraví \"Aký?\"
No, tento- povedala som a ukázala veľkú modrú machuľu spoza ktorej už nebolo vidno ani trošku žltej. To je MRÁČIK- Dobruliačik- povedala Hanka. Pre slnko je ako perinka.A ja som ho privolala, lebo už mi bolo horúco. Každý občas potrebuje schladiť, no nie? :)
No áno- súhlasila som. A vybavili sa mi chvíle, ktoré Ty teraz popisuješ- mrak priamo na duši.A plač? Ten ho vyprší....
Ďakujem.

Val16.3.2010
 

Krasne, prijemne, vonave. Tvoje male vily su uzasne. Vdaka tebe vnimam svet deti omnoho citlivejsie, dakujem :-)

Brona16.3.2010
 

Aj ja im dakujem. :)

lydusha16.3.2010
 

Toto je balzam na dusu a ja Ti za to velmi dakujem.....

Broňa16.3.2010
 

Jéééj, som rada, že aj Ty si čítala- ďakujem.

Mirka1116.3.2010
 

Všetky príbehy na mňa pôsobia príjemne, až je z toho ľahko na duši. Ďakujem

lienka16.3.2010
 

citujem ťa broňa:
vždy,keď sa mi podarí zachytiť lúč z ich duše, napíšem o ňom a spolu s mojimi čitateľkami sa ním šteklíme,inšpirujeme a vyhrievame navzájom.
Táto veta úpne vystihuje pocity, ktoré mám pri čítaní tvojich riadkov.

Broňa16.3.2010
 

Ďakujem, je to tak... Bez Vás by som písať nezačala- a ochudobnila by som svoj svet o uvedomovanie krásy v dennom kolotoči aj o jeho spoluzdieľanie. Som rada, že píšem a ešte radšej, že čítate a ze to všetko spoluzdieľame .

Erkočka15.3.2010
 

Práve je 23,54 hod a môžem ísť spať. Ďakujem

Broňa16.3.2010
 

To je ozajstné vyznamenanie- dúfam, že aj Ty báječná osoba, čo sa mihla naším svetom, si sa tam našla. :)

mirka15.3.2010
 

Keby všetky mamy dokázali takto vnímať svoje deti, boli by všetky deti sveta len a len šťastné.

Broňa16.3.2010
 

Ďakujem, ale nie je to celkom tak- aj moje deti bývajú nešťastné...aj ja...ale vieme sa o to podeliť a máme zažité a dobre si pamätáme aj tie ostatné skvelé tu opísané chvíle... Dokonca občas si dievčatá prosia, aby som im tieto naše spoločné zážitky večer čítala miesto rozprávky a potom sa o tom rozprávame... Milujem to.

džermil15.3.2010
 

Broňka, keď som to tu objavila, ako keby som dostala krásny darček. Veľká vďaka. Budem si to tu dávkovať ako vitamíny. Nádherné čítanie.

maja15.3.2010
 

Mila Brona,som akasi rozneznena,po precitani Tvojich krasnych pribehov so svojimi dcerkami.Tesim sa,ked si budem moct precitat tvoju knihu....v mojej mysli sa objavuju rozne nadpisy ,ako by sa mala volat.Mozno, ze priliehavy by bol nadpis-Krasne a ciste,ako detska dusa-take su v mojich predstavach tvoje dcerky.Dakujem..Slnecnica607

jamajka15.3.2010
 

krásne, nádherné čítanie, také dušu hladkajúce , teším sa na ďalšie...

bublifuk15.3.2010
 

krásne napísané, až mi dušu hladká, vďaka za krásne čítanie.

Adina15.3.2010
 

Ahoj Bronka, krásne si to popísala, máš talent a milunké dievčatká :o)

Brona15.3.2010
 

Ďakujeme, môj manžel /on je nadšným čitateľom týchto príspevkov/ sa smeje, že nám ich budú všetci závidieť a predstavovať si, aké anjelsky krásne máme celé dni... Máme. A ešte aj všelijaké iné. Milunké tiež. no práve teraz-sme vo fáze, že si tiež radšej prečítam dačo milé zo včera, lebo momentálne svoju roztomilosť dobre ukrývajú. :)

Darinočka15.3.2010
 

Mám rada tvoje nežné príbehy.Potešila si ma na dlhší čas.Ďakujem.

crystall15.3.2010
 

...s nehou napísané...

crystall15.3.2010
 

s nehou napísané

eva m15.3.2010
 

brona, krasne, ludske, materske...
a zaroven putavo napisane...
nejako ti zasa viac rozumiem...

arašidka15.3.2010
 

niektoré texty si pamätám z našej spoločnej obľúbenej stránky... rada Ťa čítam tam a rada si Ťa prečítam aj hocikde inde... a aj vďaka Tvojim písmenkám si uvedomujem ako rada som mama a tiež naničmama...

Miška15.3.2010
 

Broni, ak dovolíš, budem prvá, ktorá si tvoju knižku kúpi. Teraz mám v šuflíku nočného stolíku Slepačiu polievku pre dušu a vždy keď treba, trochu si z nej uchlipnem.
A príbehy vašich dvoch pokladov ma napĺňajú presne tak isto, ako dúšok teplej, slepačej polievky. Svoju dcérku milujem, ale vo víre povinností si často zabúdam preleštiť optiku- každý jeden tvoj príbeh mi to ale pripomenie:-) ĎAKUJEM!
Za moje slnečné dni a aj za moju dcérku, lebo pre dieťa nie je nič lepšie, ako mamina naštartovaná prežiť KRÁSNY deň.

stelinka15.3.2010
 

Aj ja milujem svet, videný očami detí.Teraz som dočítala tvoju prácu a cítim sa naplnená novou energiou,ktorú by som hňeď ,v tejto chvíli chcela zdieľať so svojimi vnúčatkami.Vďaka za skvele zachytené \"čarochvíľky\".

Brona15.3.2010
 

ďakujem, stelinka.Je požehnaním mať dobrú babičku- my máme hne´d dve a sme za ne veľmi vdační. A pohľad mojich detí- ako vidia veci, ma ešte stále prekvapuje a občas mi aj riadne dlho trvá, než mi dôjde, čo vlastne myslia.... Včera babka Helenka robila domáce kyslé mlieko-pomocou tzv.hubiek- ktoré do česrsveho mlieka vložíš takú hubkovú kultúru a vznikne mlieko so živými kultúrami. Ked ho zliala, hanka bola pri nej a pýtala sa, čo robí. \"Preplachujem hubky, čo dávam do mlieka, aby zakysalo.\" Hanka chytila záchvat smiechu. Pochopili sme to až večer, ke´d som umývala riad a hanka hovorí- mamy, neumývaj tú hubku. nechaj ju čo najšpinavšiu, dáme ju babke, ona ju strčí do mlieka aby riadne skyslo.... Chvílu mi to trvalo/u nás sa \"hubkeôna umývaniu riadu vraví handrička alebo vechtík- ale babka vraví hubka. No a spojitosť si domyslíte- dospelí sú riadne trafení- do čerstvonadojeného mlieka pchať špinavé handričky, aby skyslo...No nie je to na smeiech?

babičke sme dali vediet a uchechtava sa popod fúzy aj teraz- čo tí dospelí navymýšľajú, sú smiešni, no nie?

Chobotnička15.3.2010
 

Krásne napísané a ja ti ďakujem Broňa, že si mi spríjemnila deň.

Brona15.3.2010
 

Rado sa stalo.

lusesita15.3.2010
 

Drahá Broňka,teba a tvoje písanie zbožňujem.Veľmi rada si toto všetko znova prečítam a posuniem ďalej.Máš obrovský talent a krásnu dušu,úžasné slniečka,ktoré dali tomuto svetu ten najvzácnejší dar a rozmer.Veľmi sa teším na knihu.Veľa šťastia a zdravia celej rodinke želám.

Broňa15.3.2010
 

ďakujem. Budem sem postupne dopisovať a upracovať- najepšie ako viem. a verím, že časom to bude kniha, ktorú budeme držAť v rukách. Zatiaĺ iba zachytávam čarochvílky. A som šťastná, že sa nimi cítite obdarovaní rovnako ako ja. Krásne dni. :)

ivet15.3.2010
 

Krásne čítanie....ste naozaj utesena rodinka!

Broňa18.3.2010
 

Dakujeme :)

lucia cibulcik15.3.2010
 

Krásne čítanie.Hanku a Julku musím čím skor spoznať.

Broňa15.3.2010
 

Poznáš ich- alebo aspon moj život s nimi. Ostatné príde. Krásne dni a pohodove čítanie Ti prajem.

lienka15.3.2010
 

byť mamou je obohacujúce...
pri tvojich písmenkách si každá mama prežije opať a opať tie zázračne okamihy
ďakujem ti za to

Broňa15.3.2010
 

Ďakujem Ti, lienka. Dlho som to bohatsvo nedokázala vidieť- aj v´daka tomu som tie čarochvíľky začala zachytávať na papier- aby som aj v ťažkom čase mohla opäť a opäť znovuprežívať zázraky

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Broňa

Slnko.jpg
O mne

Som žena, manželka, priateľka, supermama aj naničmama, učiteľka aj žiačka, dieťa aj dospelá... Skrátka všetko v jednom. Rada /sa/ objavujem. A ešte stále sa čudujem.
Teším sa na každý Váš komentár.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: