IKARIKAR http://www.ikar.sk

Slnko (Anton Fedorko)7.10.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 294, Komentáre 0

 
Slnko
Vytiahol som malý zašpinený bloček a naškrabal doň trojmiestne číslo. Pohľadom som skontroloval ostatné čísla, ktoré nezriedka vyskočili aj nad štvormiestnu hranicu. Aspoň mám pocit, že som dnes šliapal menej. Pousmial som sa a zastrčil bloček naspäť na miesto. Párkrát som sa zhlboka nadýchol a vrátil kyslíkový dlh do normálu. Bol som zvyknutý chodiť dlhými trasami a štverať sa na každý z najvyšších majákov, no na takýto počet schodov sa asi nedá zvyknúť natoľko, aby som sa ani nezadýchal.
Skontroloval som si oblečenie, či je čisté a či celkovo vyzerám schopne. Nemal by som byť zafúľaný, ak idem za Nositeľom. Skontroloval som tiež všetky zbrane, ktoré som pri sebe mal. Nebolo by pekné, keby v nevhodnej chvíli zlyhali.
Pristúpil som k obrovským pokovaným vrátam a udieral na nich v presnom poradí. Päťkrát pomaly, trikrát rýchlo, dvakrát a ešte päťkrát. Dvere cvakli a mierne sa pootvorili. Nevstúpil som. Ak by som to urobil, padol by som mŕtvy skôr, ako by som žmurkol. Počkal som kým doznie zvuk vŕzgania a potom som na ne otvorenou dlaňou trikrát capol a nakoniec ešte raz...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Anton Fedorko

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: