IKARIKAR http://www.ikar.sk

Sľub (Cesen)24.8.2012
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 42, Komentáre 1

 

Tak toto som zažila už stokrát. Môjmu manželovi sa rozžiarili oči a nad hlavou rozsvietila stowattová žiarovka. Ešte netuším, aký nápad sa v tej chvíli rodí v jeho mysli, ani to, aká bude moja úloha, no zo skúseností viem, že zásadná. Takto nejako u nás doma začínajú katastrofy.
Je piatok večer, môj manžel sa práve vrátil od kaderníčky a nalieva nám víno. Celkom neškodné. Náhle sa mu ale pohľad rozostrí, kútiky úst sa pomaly dvíhajú – teraz je už celkom nepochybné, že sa usmieva. Pozrie na mňa, no obaja to už vieme – dostal nápad. Nápad úžasný, skvostný, geniálny, len.. Ach jaj, nebyť toho „len“, preplávam jeho úchvatným vnuknutím nedotknutá, ako pozorovateľ, hodnotiteľ, nanajvýš poradca. No práve to „len“ v sebe ukrýva potrebu mojej angažovanosti, a nielen to. Z mojej strany sa očakáva aj patričný entuziazmus a nadšenie pre vec. Stále čakám, čo bude tou „vecou“ a koľko z toho zápalu budem musieť predstierať. „Vieš, tak mi napadlo..“, AHA!...tak túto formulku poznám. Naša dcérka používa podobnú, keď ma chce vtiahnuť do svoj...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Buggy26.7.2014
 

Tak toto bolo skvelé :) Pobavilo a aj štylisticky je to veľmi pekne spracované. Do očí mi však ku koncu vpadli častejšie opakované spojky \"NO\". Iné pripomienky nemám.

Taktiež sa mi veľmi páči vyplnená kolónka \"O MNE\" a musím sa priznať, že ma aj motivovala :)

Nech Ti to píše, čakám ďalší príbeh ;-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Cesen

O mne

Raz som na internete čítala článok od (nazvime ho odborníka), ktorý písal o tom, aké ťažké je vydať knihu, koľko financií je potrebných a vôbec, aby si každý dychtivý spisovateľ dvakrát rozmyslel, než sa pustí do písania nejakej knihy, v ktorej veleúspešnosť dúfa. Písal o tom, že nestačí, ak sa vaše príbehy páčia vašim priateľom, že je úplne nepodstatné, či ste sa v písaní našli a baví vás to, dôležité je stáť nohami pevne na zemi, v nič nedúfať a ani nič neočakávať a hlavne, skôr než vôbec začnete uvažovať o napísaní čohokoľvek dlhšieho než je pozdrav k Vianociam, musíte si vstúpiť do svojho literárneho svedomia a ak v ňom nenájdete jediný vami napísaný blog či miničlánok do novín – aspoň tých stredoškolských, zabudnite na dráhu spisovateľa! – a tak ďalej a tak podobne. Cynik. V mojich očiach.

Viete, páči sa mi táto myšlienka. Pred pár desiatkami rokov boli ľudia presvedčení o tom, že nikdy nebudú lietať – že je to nemožné. A predsa sa našli takí, ktorí sa posadili na strechu svojho domu a zo všetkých síl mávali rukami. Verili..

Je dôležité nasledovať svoj sen, ísť za svojím šťastím. Inak premrháte svoj život v práci, ktorá vás nebaví, nič neodkazuje budúcim generáciám a v ktorej nenachádzate zmysel ani potešenie.

Nechcem iba premýšľať o tom, aké by to bolo - písať, dať na papier svoje pocity, postrehy zo života, seba..

Viete, nie som románopisec. Nikdy neprekonám Tolstého Vojnu a mier a ani sa o to nikdy nepokúsim. Moje miesto je niekde inde. Som pozorovateľ, som filozof – laik (alebo skôr taký ten druh kybica, ktorý presne vie, ako by sa svet mal točiť) a predovšetkým, som presvedčená o tom, že mojím poslaním na tejto zemi je písať. Bodka.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: