IKARIKAR http://www.ikar.sk

Sľuby (Anonym)26.5.2013
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 59, Komentáre 2

 

 ,,Kde si bola?“ zvrieskol Peter. ,,Tak sa ťa pýtam, kde si bola? Počuješ? Odpovedaj!“
Presne ako Lenka čakala. Každý deň, odkedy Peter stratil prácu, Lenku pri príchode domov čakali facky, hnev, podozrenia a výčitky. Trvalo to už dlho, ale Lenka musela vydržať. Už len kvôli malej Emke. Tá ocka miluje. Ako všetky deti, ktoré majú svoj detský svet, svoju bábiku, myslia si, že ich mamka je princezná, čo všetko vie. A že ich ocko je ten, čo ich ochráni. Princ na bielom koni, ktorý si svoju princeznú chráni pred zlým trojhlavým drakom. No ten Emkin nechránil rodinu pred útokmi. On sám útočil. Preto sa musela Lenka tváriť, že je všetko v pohode. Že jej Peter neubližuje, že ich vzťah je krásny a bez jediného problému. Že tú modrinu na ruke má od pádu zo schodov, že monokel pod okom má od konára, keď boli s Petrom a Emkou na prechádzke. Že ho miluje. Ale je to tak? Naozaj ho milujem? Pomyslela si Lenka, keď si vyzúvala topánky. Kúpila si ich, keď ešte bolo všetko dobré. A to bolo teda riadne dávno. Odvtedy si mohla dovoliť kúpiť len chlieb, maslo, mlieko a oblečenie pre Em...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

DARK30.5.2013
 

Ivana, v prvom rade vety zoraď do prehľadných odsekov, nech sa text tak veľmi nezlieva. Potom skús 9/10ín Leniek nahradiť zámenami, prípadne vyhodiť, keďže viac ako deväťdesiat vydá cca na polovicu 150stranovej knihy, nie na jednu kapitolu. Ďalej sa skús pohrať s vetami, v ktorých sa vyskytuje: bol, mal, ešte, už, ukazovacie zámená - povyhadzuj ich čo najviac, ich pretlak = začiatočnícke chyby. Ešte sa skús popozerať po zbytočných slovách či slovných spojeniach, ako napríklad: slzy jej stekali dolu tvárou - ešte nikdy netiekli hore tvárou, rovnako tak skontroluj, kde sa v texte vyskytujú po sebe slová s rovnakým základom: chráni, ochráni, nechráni...
Aj presný význam výkričníka a otáznika si prečítaj, aby si si bola istá, kedy kam patria. (Ak niekto zvrieskne, nedáme opytovacie znamienko a pod.).
Určite sa dá textu vytknúť viac, no mňa, vzhľadom na strohý výpočet bežných problémov nefungujúcej rodiny, teda v podstate nič, čo by ma zaujalo svojou nevšednosťou, text zakrátko omrzel. Ak ho upravíš, snáď sa niekto pristaví na dlhšie a poskytne širšiu spätnú väzbu.

DARK30.5.2013
 

Ešte jeden nedostatok: začala si písať v 3. osobe, zrazu si hneď v tom prvom dlhom odstavci prešla na prvú: \"Celý život som si predstavovala inak...\".

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Anonym

O mne

Som mladé, osemnásťročné dievča, ktoré ma hlavu plnú snov o dokonalom svete a aj keď tuším, že to nie je až tak celkom možné, v knihách si ten dokonalý svet každý vytvoriť môže. Mám rada knihy, teplo, priateľov, smiech a kávu.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: