IKARIKAR http://www.ikar.sk

Služobnica božia. (Alexa)26.11.2013
 

4
 počet hodnotení: 4
prečítané 204, Komentáre 3

 
Služobnica božia.
 
Mária bola nezameniteľný originál a pravdu povediac, bolo jej to jedno. Akási svätica, sivá myška bez veľkých nárokov na čokoľvek si našla vzor v postave Boha. Jej odvrátený spôsob života bol taký rozdielny, akoby žila v inom svete. Inak. Skúpa na slovo, bez jediného úsmevu či priateľov sa netešila všeobecnej pozornosti. Nebol o ňu záujem.

Poznačená odporom a pohŕdaním okolia žila v ústraní, v polo rozpadajúcom dome so záhradkou spojenou na konci pozemku s farou. Ale aj zato bolo nesmierne vďačná. Nízky dom, akási väčšia kôlňa, kedysi dávno patrila fare. Z múrov opadaná omietka na niektorých miestach odrývala hlinenú tehlu napitú vlhkom zeme. A hoci rámy okien aj zárubne dverí žrala červotoč, tu medzi páchnucimi múrmi hniloby nachádzala svoj domov. Útočište. Bezpečie pred márnomyseľným svetom.
Okolie ju vnímalo ako odpudivú štyridsať ročnú dievku, ktorá sa najradšej venovala svojej vášni...kostolu, modlitbe. Neraz sa ocitla pod drobnohľadom pohľadov, ale jej to neprekážalo. Dokázala s tým žiť ako autista vo vlastnom svete. Viera bola jej zmyslom života. Ni...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alexa27.11.2013
 

Ahoj Matt,
ten výraz som si vymyslela, pre veľmi malé prsia. Teší sam, že si neprehliadol to slovné spojenie:)

Matt van den Bryll26.11.2013
 

Ahoj Alexa,
páčil sa mi opis jej vnútorného boja, aj keď miestami to bol naozaj dlhý boj:)Rušili ma \"skoro stratené prsia\":)
Pekný večer
Matt

Emko26.11.2013
 

Pekne napísané.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: